PR: Въдиците Xzoga

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Заключено
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от LVitchev »

Флекс,макари Шимана 4000 размер и пръчки на Шимано 2.70 - 3м,казвам пръчки защото са различни модели,както и макарите,дори и 800гр да дойдат са перфектни и нямам оплаквания за този риболов.Както каза Коко,на които му тежи,да не ходи :lol: И защо да е търмъкчийски такъма,Аксел да не ходи с такива да търмъчи :mrgreen: :lol: :lol: :lol: Макари 4-5000 са перфектни,държат се прекрасно и контролират достатъчно здрави и големи риби,просто не им дават шанс :idea: :idea: :idea: Всичко друго от там нататък е тормозене за риболовеца.Виждам Сърбите ловят с пръчки 3м и макари 5-6000 размер,на мене те ми се виждат тежички и ще е изморително да се лови както ние ту2к по 5-6 часа без почивка или с 5-10 минутни почивки да кажем :idea:

П.П Убеден съм че и Зонги ще има с които да се направят добри комплекти за сомски риболов по Марица и Дунава.
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от axel »

....казах,така,защото все пак очаквах елегантни мощни пръчки.
Кроки,търмъкчиите ги ненавиждам,то затова си имах и проблеми,с един от тях.Все някога някоя от Зогите,ще ми пасне убеден в това,ако някой види подходящ модел от тях да свирка.....дори и най-здравата спинингова пръчка и макара не могат да преборят трофеен сом на определени места по реката........за мене сом се лови с акъл,а не с мускули.......
риболовът е само хоби!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от LVitchev »

axel написа:....казах,така,защото все пак очаквах елегантни мощни пръчки.
Кроки,търмъкчиите ги ненавиждам,то затова си имах и проблеми,с един от тях.Все някога някоя от Зогите,ще ми пасне убеден в това,ако някой види подходящ модел от тях да свирка.....дори и най-здравата спинингова пръчка и макара не могат да преборят трофеен сом на определени места по реката........за мене сом се лови с акъл,а не с мускули.......
Ако ще се биеш с него под вода,ще ти трябват мускули,ама добра въдица не му дава шанс.И още нещо,добре е да се лови и на места със закачки,защото той там се навира,но за мене първото нещо за да взема да ловя на едно място е да го подбера така че да имам шансове.Ако ще ми къса на момента,още с удара,файдата е никаква.Заставам срещу закачките или паднали дънери а никога над тях.
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от axel »

точно,това имах предвид :idea: .........или,както казваше един от учителите ми в този риболов-първо трябва да намериш сома и после да разбереш откъде да си го вземеш......неговият личен рекорд на реката-67кг,няма стигане.....между другото,с корда 0,40мм.
...това,което мога да кажа,че моделите за джиг-Бляк Мамба и Шитено са точно това,което трябва-леки,чувствителни,бързи и елегантни.
риболовът е само хоби!
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от koko7784 »

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=5346" onclick="window.open(this.href);return false;
Тази ми изглежда най-подходяща поне от видеото!
67кг. с 0.40 корда :roll: може......
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от quietriot »

axel написа:точно,това имах предвид :idea: .........или,както казваше един от учителите ми в този риболов-първо трябва да намериш сома и после да разбереш откъде да си го вземеш......неговият личен рекорд на реката-67кг,няма стигане.....между другото,с корда 0,40мм.
...това,което мога да кажа,че моделите за джиг-Бляк Мамба и Шитено са точно това,което трябва-леки,чувствителни,бързи и елегантни.
Мамбата е идеална, но ще дойде къса , макса е 2,40 , шитеното сиерю също е късо и е по меко от мамбата, но генбуто е друга бира , само не ме кефи това над макародържача , предпочитам по дебела дръжка.

Изображение

http://www.xzoga.com/shitenno.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от yankosan »

Ломски,какво стана с твоите бланки :fish15:
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от Иво Ломски »

Бланките станаха пръчки :wink:
Дръжките са готови напълно. Онзи ден наредих и водачите. Сега остава само да навия конците и да ги покрия със смола за вечни времена :D
Пръчките станаха уникални и съм много доволен. На тях ще монтирам мултитата на Авет и ще стават за тролинг и кльонк. Две в едно :wink:
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от yankosan »

:D Бравус,прави и показвай,че ми се върти и на мен една работа в главата :wink:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от Emo-83 »

Иво Ломски написа:Бланките станаха пръчки :wink:
Дръжките са готови напълно. Онзи ден наредих и водачите. Сега остава само да навия конците и да ги покрия със смола за вечни времена :D
Пръчките станаха уникални и съм много доволен. На тях ще монтирам мултитата на Авет и ще стават за тролинг и кльонк. Две в едно :wink:
EXTRA :wink: :fish15: :fish4:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от VARHARA »

Иво кога ще я снимаш
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от Иво Ломски »

В началото си мислех да снимам всичко. Монтирането на всяка една част, но след това реших че нема нужда от всичко това. Хората търсят кусуруи, и не ми се обясняваше защо така, а не иначе. Все пак си правя пръчките за мен. Избрах тези бланки за да не карам два комплекта пръчки всеки път. Когато получих бланките, реших че са прекалено твърди. След като монтирах дръжката и водачите, строят се промени доста и то към по-добро. Сега ми остана да направя водачите и да декорирам пръчките. След като приключа ще направя няколко снимки. Тези бланки трябва да се пипнат с ръка..., от снимките няма да придобиете нужното усещане!
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от Godfather »

koko7784 написа:600 гр. е малко :idea: Сложи 250гр. пръчка и 400гр. макара с влакното,25-30гр. воблер карабинки и др. и 700гр. са налице.Аз не се оплаквам на който му е тежко да лови распери и щуки :mrgreen:
Нормалният сомски спининг такъм за река Марица=600-700гр.При този риболов в повечето случай излетите не са от тъмно до тъмно, затова не са зле тези грамажи!!!
При мен пръчка-206гр. + макара 380гр. + влакно още 15-20ге. и примамка около 25-30=650гр. тотал, което си е супер.Но както каза Коко, на който му тежи да не се занимава с този риболов.Много хора питат какво е усещането като ти тресне сом над 20кг. в голям маришки бент със силно течение. Еми уникално е, просто трябва да се изпита :wink:
Аз замислям сериозно да се пусна по реката през март и април до забраната :idea:
Успех на всички които търсят мустакатият със спининг в ръка по реката през 2013г.

п.п. Миналата есен на 16 октомври едно соме :wink: ми разказа играта!!!
С 50 либри 8 жилно ПП на няколко риболова, с макара Шимано 4000 и 3 м. спийд 50-100 бях без никакъв контрол, НО ми остана един незабравим спомен, макар че всичко приключи за 2-3минути и останах с един ръчно изработел воблер по-малко!!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
niki76
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 12:42
Местоположение: пещера

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от niki76 »

Някой да е чул нещо за огромна пъстърва хваната в Марица, където в нея се влива Въча.
Големи рибари няма,има големи хора.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от axel »

аз,но не съм сигурен,че е точно там,по думите е някъде около 6 кила балканка.
риболовът е само хоби!
Заключено

Обратно към “Спининг риболов”