PR: Каяк FeelFree Dorado + Overdrive Pedal System

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Заключено
Аватар
searnox
Мнения: 243
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 10:03
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Black Shadow - през погледа на риболовеца

Мнение от searnox »

Диаметъра на бланката в основата преди металната част, някой може ли да сподели, за 2.60 МХ и Х моделите си мисля.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Black Shadow - през погледа на риболовеца

Мнение от quietriot »

Аз си чакам кастинговата, Андреев ми е обещал, хареса ми прототипа в Павел.!
Аватар
searnox
Мнения: 243
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 10:03
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Black Shadow - през погледа на риболовеца

Мнение от searnox »

Ще има и кастингова такава?
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Black Shadow - през погледа на риболовеца

Мнение от Д-р Флекс »

Докато сме на темата Блек Шадоу, да питам: някой от експертите имал ли е риболов с модела 6'6'' UL? Впечатления?
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Black Shadow - през погледа на риболовеца

Мнение от sestrata »

Д-р Флекс написа:Докато сме на темата Блек Шадоу, да питам: някой от експертите имал ли е риболов с модела 6'6'' UL? Впечатления?
Не знам експертите дали са ловили, но като редови риболовец имам риболови с въпросната сопичка и даже ми се намира налична в гардероба. :) Jig&Strеam бих казАл... бие ток в китката.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Black Shadow - през погледа на риболовеца

Мнение от Filstar »

searnox написа:Диаметъра на бланката в основата преди металната част, някой може ли да сподели, за 2.60 МХ и Х моделите си мисля.
Малко над 10мм

searnox написа:Ще има и кастингова такава?
Ще има. В два размера:

= Filstar Black Shadow Casting 76M - 7'6", Action: Extra Fast, Power: Medium, 7-21 g Weight: 124.5g

= Filstar Black Shadow Casting 90XH - 9'0", Action: Fast, Power: Extra Heavy, 50-100 g Weight: 172 g
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Black Shadow - през погледа на риболовеца

Мнение от Д-р Флекс »

sestrata написа:
Не знам експертите дали са ловили, но като редови риболовец имам риболови с въпросната сопичка и даже ми се намира налична в гардероба. :) Jig&Strеam бих казАл... бие ток в китката.


Благодаря за мнението на редовия риболовец, е, друго щеше да бъде, ако имаше и експертни, но, кот такоа! :D :tup:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Black Shadow - през погледа на риболовеца

Мнение от quietriot »

Filstar написа:= Filstar Black Shadow Casting 90XH - 9'0", Action: Fast, Power: Extra Heavy, 50-100 g Weight: 172 g
Хм интересен избор , защо толкова дълга ако не е тайна? 2,10 -2, 40 да ма 2,70 не я ли утежнява излишно дължината?
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Black Shadow - през погледа на риболовеца

Мнение от Itso »

Аз пък очаквах да е до 1,80 - 1,95 да си я взема за джърковица, ама няма нищо :D
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Black Shadow - през погледа на риболовеца

Мнение от Filstar »

Въпросът с избора на дължини не е лесен и имаме ред причини за избора на точно тези 2 дължини. Със сигурност ще има нужда и от други дължини, но за момента, това са двата поръчани размера.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Black Shadow - през погледа на риболовеца

Мнение от quietriot »

Filstar написа:Въпросът с избора на дължини не е лесен и имаме ред причини за избора на точно тези 2 дължини. Със сигурност ще има нужда и от други дължини, но за момента, това са двата поръчани размера.
Предполагам знаете че дължината на кастинга при кастинговите пръчки е функция на почти всичко друго, макара , рибар ,строй на пръчката (басова или спинингова), тежест на примамката като почти на последно място е дължината на пръчката, затова при басовите пръчки тя варира от 1,80 до 2,10 като 2,40 влиза вече в изключенията.
Акцията от 50-100 е супер, но за джъркова пръчка, а с тази дължина от 2,70 , джърка отпада и приложението на подобна пръчка рязко спада, отделно от това теглото е фумнкция на дължината и расте в случая.

Със сигурност не съм с есетил за някакво приложение за което сте я смятали, но по мое мение с тази акция универсална би била 2,10-2,20 макс.

Моята най-дълга кастингова пръчка е 2,52 е със спинингов строй гад чесър и е с акция 3-14, Сестрата има същата аз лично моята я ползвам за язовир или Дунава, макар че за там идва една идея по мека.

Не ме разбирайте погрешно , просто размишлявам на глас, все пак сте първите произвели кастинг такъм в България , заслужавате по подробен анализ на пазара , който е доста свит, 50-100 човека предполагам и да знаете в коя ниша бихте могли да вкарате пръчката.
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Black Shadow - през погледа на риболовеца

Мнение от Godfather »

Цялата серия Black Shadow е много добра.
Взех си миналата година 8,6 медиум 5-21г. и я ползвам основно за бяла риба и костур по язовири.
Отдавна не бях ловил с толкова "чуваща" пръчка!!!
Ако скрия надписа съм сигурен че много "манекени" ще помслят че е въдица за доста повече пари-изработката и е уникална, поне за моите представи.
Без лоши помисли към никой!!!
Браво на Филстар!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Black Shadow - през погледа на риболовеца

Мнение от tommy12 »

quietriot написа:
Filstar написа:Въпросът с избора на дължини не е лесен и имаме ред причини за избора на точно тези 2 дължини. Със сигурност ще има нужда и от други дължини, но за момента, това са двата поръчани размера.
Предполагам знаете че дължината на кастинга при кастинговите пръчки е функция на почти всичко друго, макара , рибар ,строй на пръчката (басова или спинингова), тежест на примамката като почти на последно място е дължината на пръчката, затова при басовите пръчки тя варира от 1,80 до 2,10 като 2,40 влиза вече в изключенията.
Акцията от 50-100 е супер, но за джъркова пръчка, а с тази дължина от 2,70 , джърка отпада и приложението на подобна пръчка рязко спада, отделно от това теглото е фумнкция на дължината и расте в случая.

Със сигурност не съм с есетил за някакво приложение за което сте я смятали, но по мое мение с тази акция универсална би била 2,10-2,20 макс.

Моята най-дълга кастингова пръчка е 2,52 е със спинингов строй гад чесър и е с акция 3-14, Сестрата има същата аз лично моята я ползвам за язовир или Дунава, макар че за там идва една идея по мека.

Не ме разбирайте погрешно , просто размишлявам на глас, все пак сте първите произвели кастинг такъм в България , заслужавате по подробен анализ на пазара , който е доста свит, 50-100 човека предполагам и да знаете в коя ниша бихте могли да вкарате пръчката.
С тази дължина и тест, пръчката може да е предназначена не само джърк, а и за тролинг,големи суимбайт примамки, големи кранкове, големи повърхностни, големи мъски блесни.
Аватар
searnox
Мнения: 243
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 10:03
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Black Shadow - през погледа на риболовеца

Мнение от searnox »

Има ли шанс сопата да е с по-ниско качество, колеги, направило ми е впечатление, че по родно му, когато има успешен продукт производителя решава че людете са балами и след качването на цената идва намаляване на качеството.
Заключено

Обратно към “Спининг риболов”