Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от LVitchev »

Емиле,ако намериш голямо ремарке,има и бидон имам и бутилки за кислород,само качваме бидона 2.5 тона и ги прекарвате без проблем.аз ще ида да си взема бидона после или ще видим как ще стане.Търси ремарке и си готов,ако трябва и аз ще ида да ги пуснем и ще си върна бидона и нещата :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от Pike1 »

НА ДОБЪР ПЪТ И УСПЕХ :!: :!: :!:
MEMENTO MORI
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от KRASSI »

Емиле , кажи на човека със сомчетата да не ги храни днес и утре !!!
Иначе при транспорта почват да повръщат и дават фира .
Когато са гладни нямат и толко нужда от кислород !
Успех с начинанието !!! 8) :wink:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от Emo-83 »

Ще сложим бидоните на Йоско в лодката и няколко бутилки лед вътре+въздух и готово.Не се обаждам за помощ,защото той е на Жребеца.Аз ги приготвям за обед да са готови.Товарим ги и тръгва за Сопот. :wink: :fish4:
От там тръгвам за Варна да зарибя малко Никаро с ракия и да подквасим морето..... :D :P :D
п.п.Краси дал съм твоите инструкции......изпънаха се и козируваха,са чакат да им дам свободно поправи се. :D :D :D :D :D :D
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от Emo-83 »

pancero написа:Радвам се че тази тема уживя, но и ми се плаче защото това е капка в морето колкото да се мъчим да зарибяваме нищо няма да постигнем рибата изчезва и никой не го интересува от държавниците така никога няма да успеем един ден да си правим кефа. Ако не стане не що относно законите за бракониерите сме загубени най много още 2,3 години и жаба няма да има в водите :|
Панцер,една от причините заради коята те уважавам е,че милееш за рибите.Горния пост затвърждава мнението ми.Личи си болката,която ти причинява безхаберието на управниците.Но освен бракониерите с мрежи,бомби и ток......във всеки един от нас дреме нарушител.Именно за това рибите намаляват и трябва да се пускат.
Какво гласи закона отностно големите риби.Имаш право да вземеш една за деня.Това не означава,че като изредиш 5 капота,а после рибата тръгне......да вземеш N брой риби за фризеро.
Нямаме достатъчно риболовна култура.Обременени сме наследствено и ужасно бедни за да тъпчем във чували кой каквото му падне......всеки гепи с задника си всичко.....нещо създавано да кажем половин век.И когато то свърши.ще ме гепи за............ :evil:
Панцер и все пак е по-добре да пуснеш нещо,от колкото нищо.Оптимизма ми е свързан със твоите деца. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от yankosan »

Панцера е прав :idea:
Бива да се обадите на иара-та.Да видят,като не зарибяват,та поне да им светне нещо за опазване.... занапред :!:
Йоско,някоя местна телевизия хем ще си намери работа,хем да разберат хората,че някакви балъци са извадили некви кинти,купили са рибки,потрошили са МНОГО нерви и лични пари(знаете КОИ са) за зарибяването на Този водоем :!:
Дано малко мисъл им протече в тиквите :!: Догодина като им се закачи едно сомченцееее,дано си спомнят за репортажа, за зарибяването по кабела и за Балъците,и а дано го пуснат :!:
За съжаление няма да мога да участвам :(
Bobir
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 15:57
Местоположение: Зимата в Софето,Лятото по язовирите :):):)
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от Bobir »

Хоби ТВ мисля, че те ще се съгласят да снимат.
i ribar sam i lovec sam:):):)Ot taia riba ne moga da si platia parnoto:):):):)
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от quietriot »

Истината е да се съберем да си регистрираме СНЦ, да си вземем един язовир, като ги дадат, да си го зарибим, да си направим един проект, с който да дръпене парички за инфраструктута и зарибяване, да си го пазим и да си ловим.
Това е бъдещето, така че свиквайте с идеята. :wink:
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от Веско »

Ше дръпнеш парички ако стартира такава схема, ама като гледам к'ви мозъци са се събрали там и с к'ви темпове бачкат по оперативната програма за развитие на сектор рибарство...едва ли ще е скоро :( :( :(
Имам контакт с новия шеф на ИАРА и можем да говорим с него в тази връзка, само че трябва преди това да се запознаем много добре с материята, за да не си говорим празни приказки :idea:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от quietriot »

Веско написа:Ше дръпнеш парички ако стартира такава схема, ама като гледам к'ви мозъци са се събрали там и с к'ви темпове бачкат по оперативната програма за развитие на сектор рибарство...едва ли ще е скоро :( :( :(
Имам контакт с новия шеф на ИАРА и можем да говорим с него в тази връзка, само че трябва преди това да се запознаем много добре с материята, за да не си говорим празни приказки :idea:
Ти май забрави къде работя, ние оторизираме това което ИАРА договорира.
Миналата година има май 10 проекта само , от които бяха пуснали май 4 не помня, има как да се забързат ако е читав проекта.
А там пари по мярката има гаранция защото няма проекти и нищо не се усвоява.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от Веско »

quietriot написа:
Веско написа:Ше дръпнеш парички ако стартира такава схема, ама като гледам к'ви мозъци са се събрали там и с к'ви темпове бачкат по оперативната програма за развитие на сектор рибарство...едва ли ще е скоро :( :( :(
Имам контакт с новия шеф на ИАРА и можем да говорим с него в тази връзка, само че трябва преди това да се запознаем много добре с материята, за да не си говорим празни приказки :idea:
Ти май забрави къде работя, ние оторизираме това което ИАРА договорира.
Миналата година има май 10 проекта само , от които бяха пуснали май 4 не помня, има как да се забързат ако е читав проекта.
А там пари по мярката има гаранция защото няма проекти и нищо не се усвоява.
Никога не съм знаел къде работиш :lol: :lol: :lol:
Абе знам, че има пари, но и от един колега, който участва в Комитета за наблюдение на оперативната им програма, знам че нещата са позациклили там...
Отдавна им гледах мерките и нямам спомен да е имало такива, но ги прегедах отгоре-отгоре, така че не претендирам да съм прав.

Дрънни некой ден да направим един риболов и да обсъдим ситуацията и възможностите :wink:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от quietriot »

на прима виста ето една без да съм я чел в детайли:
ИАРА отвори мярка 2.2 „Акваекологични мерки” от ОП „Рибарство”

София, 28 февруари 2011 г. - Със заповед на изпълнителния директор на ИАРА г-н Явор Недев, стартира приема на заявления за кандидатстване по мярка 2.2 „Акваекологични мерки” от Приоритетна ос № 2 „Аквакултура, риболов във вътрешни водоеми, преработка и маркетинг на продукти от риболов и аквакултура” от Оперативна програма за развитие на сектор “Рибарство” /2007 – 2013 г./.

По мярката ще се подпомагат проекти, насочени към използването на методи за производство на аквакултура, благоприятстващи опазването и подобряването на околната среда и съхранението на ресурсите.

Дейностите по мярка 2.2 трябва да са свързани с:
•подпомагане преструктурирането на производството на аквакултури към методи за производство, щадящи околната среда;
•подпомагане производителите на аквакултури за получаване на сертификати за съвместимост с екологичните стандарти, осигуряващи възможност за пускане на произвежданите от тях продукти на пазара на Общността;
•стартиране производството на биологични продукти от аквакултура в страната.

Безвъзмездната финансова помощ се предоставя под формата на премии на лица, които развъждат и отглеждат аквакултури. Премията се изчислява на база един или повече от следните критерии:
•загуба на доход във връзка с прилагането на акваекологични мерки;
•допълнителен разход, който е резултат от прилагането на акваекологични методи, надхвърлящи добрата производствена практика в аквакултурата.

Общият бюджет по мярка 2.2 „Акваекологични мерки” е на стойност 5 633 474 лв.

За безвъзмездна финансова помощ може да се кандидатства по следните допустими сектори:

Сектор 01 – Производство на аквакултури, включващо опазване и подобряване на околната среда, природните ресурси, генетичното разнообразие, контрола и управлението на характерните черти на зоните за аквакултури:

дейност 1: възстановяване и поддържане на местообитанията на растителни и животински видове в рамките на стопанствата за аквакултури;

дейност 2: осигуряване на подслон и храна на защитени видове птици, в чиито местообитания е разположено аквакултурното стопанство;

дейност 3: опазване на водната околна среда в рамките на аквакултурното стопанство чрез дейности, които надхвърлят добрата производствена практика в аквакултурата;

Сектор 02 – Прилагане на Схема на Общността по управление на околната среда и одитиране;

Сектор 03 – Производство на биологична аквакултура чрез екстензивно или полуинтензивно отглеждане.

Безвъзмездната финансова помощ за проекти по сектор 01 се предоставя ежегодно въз основа на представен акваекологичен план, а премиите за проекти по сектор 2 и сектор 3 се предоставят еднократно за целия програмен период.

Финансовата помощ е в размер до 100 % от изчисления размер на премията, от които 75 на сто се осигуряват от Европейския фонд за рибарство /ЕФР/ и 25 на сто от държавния бюджет на Република България.

По мярката могат да кандидатстват еднолични търговци или юридически лица, регистрирани по Търговския закон или Закона за кооперациите.

Повече информация за условията и реда за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по мярка 2.2 „Акваекологични мерки” е публикувана на интернет страницата на ОП “Рибарство” http://www.oprsr.government.bg" onclick="window.open(this.href);return false; .
karakudki
Мнения: 147
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 12:17
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от karakudki »

Хоби ТВ го гледат част от рибарите . Ако съм разбрал правилно целта е да има широк спектър на зрителя да ? Ако е така BTV или NOVA е по добре , защото така ще го видят доста по интересни хора от "Независимите" ( независимите - хора ,от които нищо не зависи :wink: ) . Така ще постигнем нещо повече от това което сме планирали -зарибяване .
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от max »

можем да пуснем нов тираж тениски специално (и не само ) за състезанието, ако се намерят отново 4-500лв. аз ще уредя останалото. другият вариант е да купя тениски с част от парите от предишния тираж

ИЗКАЗВАЙТЕ МНЕНИЕ
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от pavel mangelov »

Идеята на,Панцера,ми допада....и аз съм ЗА :wink:
I'll be back.....for the next season
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”