Янтралайт

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

а честито сефте, развали каръка, сега вече е ред на "рикордите"
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Мнение от stancom »

Честито Павка, почна ги :lol:
Е сега вече темата за Дунава ще претърпи сериозно развитие :lol: :lol: :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Ivo75
Мнения: 209
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 17:04
Местоположение: Русе

Мнение от Ivo75 »

Браво Павка пак се започва с перфектните репортажи и риби. :D
Моята риба си е моя.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Днешният слънчев и ветровит ден беше тематично посветен на Янтра. Реката поспаднала, още приятно замътена и пълна с живот. Рибките бяха около нормата и охотно вземаха тракащи воблери, а в паузите се забавлявах с мепсчета "00", които педарките атакуваха на всяко подаване. Получи се страхотен риболов - улових над 100 рибки! AVS90MLF2 e отлична въдица и усещах всяко потрепване на линията, а почукванията предизвикваха сърдечни спазми. :D
Всички удари бяха близо до дъното.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последната снимка не е майтап - мряната уставно беше захапала воблера. :lol:
Изображение
Айде, след забраната пак.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Мнение от stancom »

Опа, опа, опа пак се започна. Браво Павка страшен си.
Хм интересно при мен беше точно обратното, клена вземаше само в плиткото и само на блесни. И аз слязох на 00 мепс и установих , че кроа AWS76MLF2 ги хвърля как да е на 15м, но не ги усещах, виж почукванията се усещаха добре. Другото интересно е , че при мен излязоха 2 морунажа на мепс 00.

ПП Павка извиняваи че ти пиша в темата :oops:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

stancom написа:...кроа AWS76MLF2 ги хвърля как да е на 15м, но не ги усещах, виж почукванията се усещаха добре.
Аз не мога да и свикна още на тая въдица. Миналата събота бяхме с Митко Тодоров на Тунджа при Княжево, бяха пуснали яко вода от Жребчево и риболов не се получи, но имах проблем с малките примамки - не мога да подавам точно и оставих няколко по клоните. Иначе с 6-8 гр няма проблеми. Според мен точния тест на тази въдица е някъде около 6-12 гр, това 3.5 ми се струва занижено. :roll:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Мнение от stancom »

Малко по твърда е и изисква известно време да и свикнеш, иначе с воблери 3,5 и блесни над 1 по мепс, няма никакви проблеми. Но 00 са и доста извън възможностите, влачи ги кат куцо пиле домат. За сметка на това и най-лекото почукване се усеща като удар с ток :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
jazzmena
Мнения: 4595
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

Еееее туй голдито голям ворбел. И при нас работеше най-добре.

Браво Павка за хубавия излет. Завиждам ви за тази разкошна река.
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Мнение от maznislav »

И аз ви завиждам ама МНОГО
Тука в Пловдив е мъртвило и една зима е настанала
Невероятни емоции и уникални рибки :)
Аз 1 не мога да докопам некои 100 броя правят :)
Браво и все така
Аватар
БОНЧО
Мнения: 883
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 989 пъти
получил Браво: 487 пъти

Мнение от БОНЧО »

Здравейте ,всички!Христос воскресе!
Да докладвам и аз за последния риболов преди забраната.Дигнахме се с братчеда и газ на реката,а там панаир.Глистингисти,спинингисти,туристи,дори и имаше десетина човека с канута.Времето страхотно,реката все още леко замътена,кефалите доста активни.Забелязах,че се вдигат на почти всяка паднала в реката мушица ,буболечка и всякакви други хвъркати твари.Само че не кълвяха много,на почти всяко подаване на примамката я следваха,но удар нямаше.Пробвах най-дребните си блесни и воблерчета,но без кой-знае какъв ефект.И тук се появи моя фаворит който спаси положението-Салмо хорнет,само на него вземаше.Получи се хубав риболов за мен ,макар и не с много уловени рибки.Всички рибоци полакомили се за примамките ми плуват отново и трупат килограми.Слагам и няколко снимки за цвят...... :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
[/img]
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Днес, след изпълнението на гражданския си дълг като електорална единица реших да разпусна с един лек риболов и отскочих до р. Черни Лом. За жалост реката беше силно замътена от падналите снощи дъждове и не показваше признаци на живот.

Изображение

В тази ситуация имах два избора: да събера охлюви или да отида на Янтра. Ползвах джокер "обади се на приятел" и след като Росен ме увери в перфектното И състояние постъпих соломоновски: събрах охлюви и отидох на ТАМ.
Както е видно от снимката - идеална. :D

Изображение

Даде много и повечето мерни рибки 25-30 см, които кой знае защо искаха само блесна. Ползвах основно Пезон и Мишел и Мепс Аглия лонгкаст №2

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ох Ваня, ох... КЕФ! :lol:

Изборите няма да коментирам. Доволен съм от резултата. :wink:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

Поздрави Павле за хубавия излет!Да ти се усладят охлювите.И аз изпълних дълга си днес.Обаче не съм електорална единица.Аз съм електорален член.И като такъв станах рано,бутнах лодката и се отворих до фарватера.Изправих се гордо на носа,изкарах електоралния член и с кеф се изпиках върху всички политици.Това стана горе долу срещу центъра на града.Нямаше кой да ме види.Просто защото,точно поради вещото управление на тия педераси с мазни усмивки гледащи ехидно от плакатите в моето градче не остана почти никой.Всички са в един град в Испания-Алкала де Кенарес.
После се върнах,приготвих такъмите,забърках половин варел захранка и утре отивам за шарани :)

Поздрави
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Ееее,събрахме се.. :lol: :lol: :wink:

С Павел сякаш сме се наговорили,защото и аз реших днес да разнообразя с излет,различен от Речния.. :roll:
Гласувах сутринта,пих дъълго кафе,бърборих с приятели,направих семеен обяд и накрая,в късният следобед стигнах до малко гьолче с костури..
Бях си взел и новата десантна единица - Уфимка 22 /чудо на съветската лека промишленост :D / ,напомпих я и атакувах смело..Малките гьолчета обрастват силно в средата на лятото,така че плаването ми бе повече шляпане,съпроводено с провиране през растенията,но общо-взето плавателният ми съд си струва паричките.. :roll: :)
В самото начало взех едно костурче -педарка на попер / Tiny Tip/ , и реших,че днес ще ги размажа..Е,да,ама не.. :roll: То си и остана единствено като костуретките- подли твари,игнорираха напълно всички мои опити за нещо повече.. :roll: :?
Вече по тъмно,по брега изтупуркаха копита на нещо голямо,рекох си,че няма как да е русалка :roll: , и безславно се оттеглих..

Мдаа.. Утре пак към Реката,с нови сили и нов подход! :lol: :wink:

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Leo написа:...изкарах електоралния член и с кеф се изпиках върху всички политици.
Бе знаех си аз, че днес не трябва да ходя на Дунава... :lol:

Димитър Тодоров написа:В самото начало взех едно костурче -педарка на попер / Tiny Tip/
КОСТУР!
Дума, която не ми дава мира откакто хванах балканка и загубих интерес към тази цел! Много ме кефи тази злобна рибка и искрено съжалявам, че я няма по нашия край. :lol:

Айде момчета утре на Реката!
Лео, дай да видим после снимка на шарани...
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
БОНЧО
Мнения: 883
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 989 пъти
получил Браво: 487 пъти

Мнение от БОНЧО »

След няколкото поредни капота на Дунав,с братовчеда решаваме да търсим атрактивните распери на друго място,а то е изключително популярно и държи добра популация.
Изображение
Реката доста по-пълноводна от последният път като бях там,но все така бистра.Ставане в 4 и след половин час сме на мястото,но...явно има някаква уговорка между дунавските распери и тяхните янтренски събратя,никакъв интерес към примамките и нулева активност,липсваше така познатото бухкане,а уклея играеше на воля необезпокояван.Ами щом е така,смяна на тактиката и обекта на риболова.Излизаха добри кефалчета ,като и на мен ми направи впечатление,че напълно игнорираха воблерите и налитаха само на блесни.За разлика от предния път,когато ловихме само маломерки,сега кефалаците бяха мерни и вдигаха адреналина...
Изображение
Изображение
Изображение
Това е от мен,поздрави и наслука....
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”