Хайде да се пробваме ..................... - не е сложно!

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

ЕЕЕЕХ за съжаление нямам никаква идея кога ще си идвам към БГ и този турнир поне ще го пропусна.Ще следя обаче редовно тук как се развива надпреварата,кой води и ЗАЩО. :P

Благодаря за предложението все пак.

Някои ако има път към западния бряг на САЩ да пуска ЛС.Такъми,лодка и време имам,бирата от госта. :D
Go BIG or Go Home!
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Четох, четох..... не видях. За кога го мислите? За къде? Ще ми се да пипна и аз дръвцето, пък ако трябва после и да го гризна :wink:
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
Алеко
Мнения: 11058
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

На лятос ще да е, а гьолът не е уточнен май още. Има време до тогаз.
EX

Мнение от EX »

Ето и регламента, който предлагам:

1. Уточняване на мястото на провеждане – язовира. Отворен съм за предложения .............;
2. Участниците задължително трябва да разполагат с лодка – гребна или моторна – техен избор;
3. Състезанието се провежда в течение на 24 часа. Казва се начален час и който когато иска влиза и съответно излиза – негов проблем. Дето се вика - ако искаш спиш и пиеш нонстоп и ловиш само два часа, ако искаш – не излизаш от водата;
4. Екипажът на лодката да не бъде повече от двама души;
5. Лови се с не повече от два пръта на лодка;
6. Разрешава се употребата на канджа;
7. Лови се само с жива стръв – рибка. Видът й – по избор;
8. Участниците /лодките/ се разполагат на не по-малко от 300 метра един от друг;
9. Предлагам сомчета под 3 кг. да не се броят и да се връщат веднага във водата;
10. Победителят е този който е хванал повече като килограми. Рибата след края на състезанието се връща обратно във водата;
11. Падналият/те – черпят и слага/т съответния подпис под всеки свой пост във форума;


Мислете в посока дали да не се направят два етапа от по 24 часа /примерно два поредни викенда/. Да речем единият етап може да бъде на един гьол, другия – на друг или нещо подобно.
Не знам дали да се разреши ползването на сонари. Аз лично не разполагам с такъв, пък и не ми е нужен. Но ако се реши състезанието да е на непознат гьол – мисля, че тогава могат и да възникнат некои проблеми.

Дайте да уточним, кои ще са екипите и колко ще са лодките.
Аз ще съм или сам или с още един човек.





P.S.: Майсторе, моля те премести темата в риболов на тежко, че май си е за там. Не съм се усетил като съм я пускал – съжалявам.
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Общо взето съгласен. Само дето №6 и №10 се бият. Нямам лодка, ама Алеко или Левака ако желаят може да ме качат. За ехолотите: или всички със, или всички без. Но щом ще бъде 24h, може пък на лодка да са 4х и се сменят когато си поискат?
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Ок, местя я, макар че според мен и тук можеше да стои... :)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Почти съм съгласен но тия 24 часа ми се видят малце :wink: Предлагам всеки който ще участва да си направи сметка и мача да се направи два поредни дни на еди и същ водоем.По повод пусксането на рибата обратно мисля че всеки отбор може да задържи по една риба по избор(ако изобщо хвана де :lol: )
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
carpbg
Мнения: 178
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:03
Риболов: шаранджийски
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от carpbg »

Александър_Божилов-Тура написа:Ето и регламента, който предлагам:
...........
6. Разрешава се употребата на канджа;
10. Победителят е този който е хванал повече като килограми. Рибата след края на състезанието се връща обратно във водата;
.........
:shock: :shock: :shock:
EX

Мнение от EX »

carpbg написа:
Александър_Божилов-Тура написа:Ето и регламента, който предлагам:
...........
6. Разрешава се употребата на канджа;
10. Победителят е този който е хванал повече като килограми. Рибата след края на състезанието се връща обратно във водата;
.........
:shock: :shock: :shock:
Мислех, че няма нужда от пояснение, но ......!
Канджата стои като резервен вариант на ръкавицата, при удар на по-сериозен екземпляр. Винаги когато си пуснал въдиците и кльонкаш имаш щанс за рекорден екземпляр. Ще го питам някой - като как ще извади сом над 60 кг. с ръкавица. Та нали ще му я съдере барабар с част от кожата. Мисля, че не е необходимо да се правим на мъже когато съдбата ни огрее с такова добиче, пък и е доказано, че няма смисъл.
Незнам дали знаете и за прословутата издръжливост на сома. Ако не си го ковнал в сърцето или при удара с канджата не си разпрал хрилете, може спокойно след това да го пуснеш и нищо няма да му има.
Виждал съм изпуснат сом след над 10 удара с нож /ама с НОЖ/ в тялото му. Просто човека нямаше под ръка канджа. Дни след това се обикаляше района за да се види дали няма да изплува говедото. - Ама Дръжки............... Няма да споменавам за размерите му, за да не ме обвинят, че съм психопат.
Както и да е - дано имаме такива удари, пък който иска нека да не използва канджа. 8)
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Мммм, позволи ми да не се съглася. Само едно уточнение, повече от любов към спора, отколкото с цел заяждане.
Вадене

Висенето за един удар може да е голямо и не се поддавайте на изкушението да си къркате докато чакате, защото комбинацията къркани рибари теглени от сом не е особено привлекателна.

При удар тичайте до пръчката. Ако стойката не е добре закрепена тичайте и във водата. Хванете пръта, наклонете го надолу, така че върха почти да опре във водата и яко засичайте. Висели сте на целия монтаж и знаете, че няма късане. Сома има хиляди малки зъбета в устата, прилични повече на едра шкурка, ама с контра. Ако не е нагълтал много навътре, куките ще трябва да я пробият до по-мекото месо в челюстта и да се законтрят под тях. Ако това не стане - пишете го бегал. Мятате се в лодката заедно с колегата и на припомпвания се приближавате до помощната шамандура. Държите през цялото време влакното опънато. Заради завързаното основно влакно, свободата на рибата е силно ограничена и няма опасност да се набута в някое препятствие на дъното. Когато стигнете, колегата ви отваря карабината на вирбела и ако дълбочината, на която ловите е по-голяма от дължината на пръта, маха пишката на плувката. Тогава започва истинската борба. Не се мъчете да го извадите веднага на повърхността, той все още е много силен. Морете го до дупка. Чак като усетите, че вече не оказва яка съпротива почнете да го издърпвате с припомпвания нагоре. Не се шашкайте, като стигне до повърхността и започне да изпуска газови мехури. Обаче в момента, в който ви види, отново ще мобилизира всички сили и ще се пробва да мине под лодката. Както вече казах, не вярвам някой без опит да се пробва на този вид риболов, така че с 3-метровия прът едва ли бихте имали проблеми да го контрирате и насочите на където вие си искате. Пак го морите, но този път на повърхността, където на вас ви е по-лесно, а на него не. По някое време, ще видите, че започва бавно да поляга на една страна, едва ли не да обръща корема. Не си мислете, че това е краят. Приближете с лодката и колегата ви лекичко да го потупа по главата. Ще плясне с опашка и пак ще се бори. Чак когато и по-силно пляскане не го плаши, слагате си две кожени ръкавици, бъркате му във устата и го прехвърляте в лодката. Ако лодката ви е малка, прокарвате края на едно въже (вече знам, може да се връзва) през хрилото, вадите го през устата правите възел и се отправяте към брега. Ако ударът е бил през някоя безлунна или облачна нощт и сте забравили да осветите лагера си, чакате до сутринта или налучквате.
100% гаранция, че на долните снимки никой не е изваден с канджа в лодката
Изображение

Изображение

Изображение
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
jonny drebnoto
Мнения: 316
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:54
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от jonny drebnoto »

Ne znam koi som e vaden s rakavica , no mislq 4e Tura e prav!!! Az li4no ne bih riskuval da vadq po golqm som s rakavica. Ediniq otbor mai e qsen! :lol:
www.dielservice.com


В Перник е най-голямото голф игрище - дупка до дупка, голф до голфa и мноооого играчи ......
carpbg
Мнения: 178
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:03
Риболов: шаранджийски
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от carpbg »

Е къде отиде спортния характер на мероприятието??

Ми ловете ги с мрежи! Една мрежичка с око 400 мм сигурно е добра за едно "състезание"! Или пък пускайте комбайни!

Крис е прав! Що не ходиш да ловиш сомове на Ебро с каджа, а? А там всеки ден се вадят десетки риби над 50 кг. И всичките са по "спортни", не по "ловни" методи!

Но, в крайна сметка ваше си е състезанието - вие си решавайте! Аз само изразявам мнение!
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Много моля колеги които нямат понятие от риболов на сом да не се изхвърлят като............. на мокър пясък :lol: :wink:И стига сте се сравнявали с европейците,МНОООООООООГО сме дълеко от тях все още :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
jonny drebnoto
Мнения: 316
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:54
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от jonny drebnoto »

mai pak go obarnahme na zaqjdane. Nqmam nikakvo namerenie da trepq somovete, kazah samo 4e ne bih se prestra6il da brakna v ustata na som s teglo 50 kg i nagore. No ima i drug na4in , da gi vrazvame bez da gi ka4vame v lodkata, pomisleta tova sa6to e variant! :wink:
www.dielservice.com


В Перник е най-голямото голф игрище - дупка до дупка, голф до голфa и мноооого играчи ......
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Левака написа:Много моля колеги които нямат понятие от риболов на сом да не се изхвърлят като............. на мокър пясък
Аз ли не разбирам бе!!! (С'а да не се вържеш :lol: :lol: )
Леваче просто принципно казах, че има начин да не се използва канджа, но не съм казал, че в никакъв случай не бих я ползвал. Знаеш ми мнението по въпроса - всички над 15-те кила по-добре да се пускат, ама ако е само един, що да не го папнем? :wink: :oops:
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”