При ТРОЛИ

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от LVitchev »

Сома е добър,но не чак толкова че да припадаш като че ли си извадил 80 кг.Е,ти с такава линия няаш шанс с риба над 40 ама нека отдадем дължимото уважение,все пак 25 си е 25кг.Искам да те питам,а бе толкова ли нямаш два ластика с куки че да откачаш тентата и да пада назад когато ти удари риба,само с едно движение ??? И моля те,слагай си тиранти,както ти падат гащите,ще си загубиш девственоста и все те мисля :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от Emo-83 »

Саше,уважавам избора ти да се правиш на еквилибрист с всевъзможни трудности,които сам си създаваш.Но нито веднъж не каза или разказа,защо си се спрял на тази лодка,този такъм или определен воблер за да можем да обсъждаме.
Освен това ме интересува какво би си взел от всичките тези неща при наличието на 5милиона от тотото,а не какво имаш от немотия,като мен..
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от boababa »

LVitchev написа:Сома е добър,но не чак толкова че да припадаш като че ли си извадил 80 кг.Е,ти с такава линия няаш шанс с риба над 40 ама нека отдадем дължимото уважение,все пак 25 си е 25кг.Искам да те питам,а бе толкова ли нямаш два ластика с куки че да откачаш тентата и да пада назад когато ти удари риба,само с едно движение ??? И моля те,слагай си тиранти,както ти падат гащите,ще си загубиш девственоста и все те мисля :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Добре де,не се ли сещаш за Антонело с Х-зогата,който се бори 1час с 40либри монофил с 300кила риба тон и да се сетиш кво търси в риболова=ТРЪПКАТА ДА БИЕШ МАЙК ТАЙСЪН в риболова,без да си му на категорията! :wink: Той изгоре с усмивка,щот рибите при него са бол и в големо количество,та мое да го преживее до следващата,а при нас е друго и се търси УСПЕХЪТ на всяка цена,като със 100-200либри линия за 40-100кила сом!А хората по света се борят с по-големи риби с по-финна линия,защото търсят БИТКА,МЪЖЕСТВО и ИЗДРЪЖЛИВОСТ пред поредното препиятствие=Голяма риба!Убийството е на заден план,щот е прекалено лесно да сецаш и режеш! :idea:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от LVitchev »

Сашо,така си се омотал в мислите ти за тролинга че изобщо не гледаш и не четеш какво се пише :idea: :idea: :idea: Аз например ловя също на монофил,същите параметри като твоя и съм извадил два сома,9 и 11.500 с него,обаче ти това не си го прочел защото си улисан в простотиите ти и хапането !!! Максималните дебелини на конците с които ловя са от 0.19 до 0.28,като за целта нося поне седем различни макари с по две шпули и на тях има всякакви влакна - монофил и брейдове за всякакви ситуации.Никога не съм тролил с по дебело,ама и това не си прочел :idea: :idea: :idea: За разлика от тебе обаче,има мвизия и в риболова от бряг и в риболова от лодка.За мене,от брега ми е по-удобно да вадя рибата,може би си втълпявам но съм намерил разлики и когато закача сом от лодката,никога докато не го кача на повърхноста,никога не го оставям да доиде и да влезе под лодката,той ако доиде,аз бягам да страни !!!! Тези еквилибристики дето ги правиш,изобщо не ми допадат,това са някакви изгъзици и прийоми които прилагаш и ако се видиш от страни каква си картинка ще се разплачеш :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от boababa »

Моята роля във Форума е една,да образовам и да се стремя да показвам пътя към съвършенство и израстване в риболова на сом! :idea: Не го правя от позицията на "Великан" в този риболов,а просто съм чел и анализирал през годините,кое е стойностно и кое не Е в риболова на сом!Краси е ВЕЛИК,но когато прочете правилата в риболова на сом,ще разбере някои свои слабости и аз съм този,който да му ги покаже!За това и съжалявам,че го "изгонихте",защото имам кво да му кажа и да му покажа при грешките в риболова!По правилата на IGFA,той греши много-много-много,а тези ПРАВИЛА са създадени не случайно и имат своята философия и етика в риболова!Прочетох ги и имам доста да коментирам по "Българските сомове"! :wink: Новата тема в този форум,ще се нарича "Правила в риболова на сом",за да бъдем световни риболовци от класа,а не "селски"=непризнати по света,щот не знаем правилата и етиката в РИБОЛОВА! :wink:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от boababa »

LVitchev написа:Сашо,така си се омотал в мислите ти за тролинга че изобщо не гледаш и не четеш какво се пише :idea: :idea: :idea: Аз например ловя също на монофил,същите параметри като твоя и съм извадил два сома,9 и 11.500 с него,обаче ти това не си го прочел защото си улисан в простотиите ти и хапането !!! Максималните дебелини на конците с които ловя са от 0.19 до 0.28,като за целта нося поне седем различни макари с по две шпули и на тях има всякакви влакна - монофил и брейдове за всякакви ситуации.Никога не съм тролил с по дебело,ама и това не си прочел :idea: :idea: :idea: За разлика от тебе обаче,има мвизия и в риболова от бряг и в риболова от лодка.За мене,от брега ми е по-удобно да вадя рибата,може би си втълпявам но съм намерил разлики и когато закача сом от лодката,никога докато не го кача на повърхноста,никога не го оставям да доиде и да влезе под лодката,той ако доиде,аз бягам да страни !!!! Тези еквилибристики дето ги правиш,изобщо не ми допадат,това са някакви изгъзици и прийоми които прилагаш и ако се видиш от страни каква си картинка ще се разплачеш :lol: :lol: :lol:
Явно от заяждане с Троли не ти е останало време да опишеш собствените си постижения в сомския риболов! :shock: Днес четох в сайта на IGFA,за кво иде реч и за кво се борят риболовците по света! :idea: Далече сте от световната филисофия в риболова,която е насочена към етиката и борбата с рибата,а не към чистотот тегло на рибата!ПРАВИЛАТА са измислени отдавна,само треа да ги знаем и спазваме и всичко ще е точно! :wink:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от LVitchev »

Никои не се е заяждал със тебе,ти започваш и ние ти отвръщаме,какво очакваш,да си траем ли :lol: Моите сомове са десетки пъти повече от твоите и такива по 25 кила са достатъчно за да спреш да ни учиш :idea: На сезон по Марица съм имал по 30,45-60 риби в различните години,така че не ми говори за риби,аз ловя сомове от далечната 74 година,когато си бил още с памперси :lol: :lol: :lol: Това ти е проблема,аз съм един от най-старите сомаджии тук във форема,без значение как и с какво съм ги ловил.Започнах ги на дъно,минах през спининга и сега съм на вълна тролинг и кльонк,как мислиш че се чувствам когато човек с 15 риби през целия си живот и само един сом 25 кг ми дава съвети как се лови,как се вади и с какво да го ловя,не чувстваш ли че има още поне десетина човека тук,които са на светлинни години пред тебе.Ти си само на една теория,когато направиш достатъчно риби и години в ловенето,тогава ще даваш съвети и то наставнически,като че ли си световен шампион.Що се отнася до това какви са правилата по IGFA,ние също сме грамотни и четеме,така че няма да ни кажеш нищо ново,само ще дъвчим познати нам неща.А

Що се отнася до милия ти Красьо,това "изгонихте" в кавички не ми се нрави,защото никои не съм гонил,тои сам е решил да се махне.А щом имаш желание да го учиш,има си телефон,Тапета може да ти го даде че аз го изтрих и да му звъннеш да му обясниш как се хващат аджеба сомове и колко е бос :fish6:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от boababa »

Добре де,а имаш ли снимки с твоите велики сомове или риболовни победи във вестник Труд или Рибар на първа страница? :roll: Емо,Краси или Троли ги има в списанията-вестниците,ма теб не съм те срещал досега! :mrgreen: :evil: :twisted:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от LVitchev »

boababa написа:Добре де,а имаш ли снимки с твоите велики сомове или риболовни победи във вестник Труд или Рибар на първа страница? :roll: Емо,Краси или Троли ги има в списанията-вестниците,ма теб не съм те срещал досега! :mrgreen: :evil: :twisted:

Виж са колко си прост бе,еба ти и тъпнята дето написа :lol: Аз да не съм медийна звезда бе,това че не съм се снимал и не съм пращал снимки по вестниците ли е критерий.Вземи иди на психолог приятел,наистина не си добре а във вестника може и с половин риба да се снимаш,даже и купена от халите :fish6: :fish6: :fish6:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от boababa »

Ми и аз не съм медийна звезда,ма ме издириха за един сом щот го фанах на 0.10мм плетеняк с тест от 3.6кила и се борихме двама,цели два часа докато го ковнем АЗ с чужда канджа-правена и подадена от Байлайнер 5метра,още докато паркираше до моята гемийка и усещах вълни на потъване,баси и кораба=страх ме фана от него а не от сома! :wink:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от LVitchev »

boababa написа:Ми и аз не съм медийна звезда,ма ме издириха за един сом щот го фанах на 0.10мм плетеняк с тест от 3.6кила и се борихме двама,цели два часа докато го ковнем АЗ с чужда канджа-правена и подадена от Байлайнер 5метра,още докато паркираше до моята гемийка и усещах вълни на потъване,баси и кораба=страх ме фана от него а не от сома! :wink:
Верно си много важна личност щомса те издирили :twisted: И колко ти беше върховен сома че чак са те издирвали,да не подобри някакъв рекорд :lol: :lol: :lol:










Сома със спинингова пръчка сие адреналин,без значение къде е хванат,това добре го запомни.А още колко неща има да учиш,и докато спре да ти подскача малкото сърчице при удар,още много риби трябва да хванеш.Аз съм стигнал до там че единственото нещо което ме вълнува след удара е кщолко е голяма рибата и според това си правя сметката как да я вадя.Видя ли че е мъник,не се ебавам,лиготии може да си правиш и да се дупиш с една риба и десет часа,ама това е представление за пред другите лодки ...."Вижте ме,хванах риба" Запомни го от мене,влакното се избира според въдицата :idea: Рядко има хора да тролят с баяти пръчки,не за друго,просто няматхората пари да си вземат нещо добро.Има и такива,дето имат Кротали в джобовете та няма изваждане в техните елки.Всеки уважаващ себе си риболовец си избира такъма - въдицата и по нея влакното.Не ми се вярва че някои на 100-300 акция ще лови с 0.10 или с акция 15х40 да лови с 0.60 влакно,просто е грознои дразнещо а смеха и бъзиците ще са отделно ако аз го видя някои с такъв такъм.Така че,всичко си е по правилата и нищо ново не може да се каже.Почни си темама за IGFA и ще видиш как дъвчеш неща които половината от тролингистите спазват но ти не знаеш :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Моята роля във Форума е една,да образовам и да се стремя да показвам пътя към съвършенство и израстване в риболова на сом! :idea: Не го правя от позицията на "Великан" в този риболов,а просто съм чел и анализирал през годините,кое е стойностно и кое не Е в риболова на сом!Краси е ВЕЛИК,но когато прочете правилата в риболова на сом,ще разбере някои свои слабости и аз съм този,който да му ги покаже!За това и съжалявам,че го "изгонихте",защото имам кво да му кажа и да му покажа при грешките в риболова!По правилата на IGFA,той греши много-много-много,а тези ПРАВИЛА са създадени не случайно и имат своята философия и етика в риболова!Прочетох ги и имам доста да коментирам по "Българските сомове"! :wink: Новата тема в този форум,ще се нарича "Правила в риболова на сом",за да бъдем световни риболовци от класа,а не "селски"=непризнати по света,щот не знаем правилата и етиката в РИБОЛОВА! :wink:
Доста гаден пост....от ролята ти във форума,та чак до Краси.Останалата част е в пълно противоречие със драсканиците ти от съседна тема.
......Един път призоваваш да не гледаме тези на запад,а тук точно за световните риболовци и класации говориш.......На кой пост да вярвам....питам те :!: :roll:
Няма такъв манипулатор,като теб...честно.Да говори само това,което му изнася в случая без никаква последователност в теориите,които защитаваш.Не ти се сърдя от объркаността в главата ти.....същата е и при такъмите,които ползваш......пълен разнобой,ако говорим за голям сом.А тук на всеки мечтата е за такъв....не за дребните,които ловим до сега.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от boababa »

Всеки си избира от кой да се учи в риболова,та за това ти благодаря за клиповете на Антонело!Неговият риболов е СЪВЪРШЕН и нямам грам критика,та бих искал да приличам на него а не на Гризенди или Якуб Вагнер,щот са прекалено меркантилни и не винаги играят честно в Голямата Игра! :wink: Троли не е Глупак и знае колко е силата на Баятите сомове та за това упорства тънки линии,а сега ВИЖДАМ че има и по-етични в риболова от мен в лицето на Антонело,който също не е Глупак и упорито се бори с риба Тон-300кила на 40либри монофил!Защо не навие 100-200либри плетеняк а? :roll: Защото не е Глупак,а Джентълмен в риболова и търси Тръпката в Риболова!Щот риба Тон от 300кила струва на Токийската рибна борса,към 150 000долара! :shock: :wink: Ма ето,че Антонело не е търгаш а РИБОЛОВЕЦ от голяма класа! :idea:
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от zee »

LVitchev написа:.......За мене,от брега ми е по-удобно да вадя рибата,може би си втълпявам но съм намерил разлики и когато закача сом от лодката,никога докато не го кача на повърхноста,никога не го оставям да доиде и да влезе под лодката,той ако доиде,аз бягам да страни !!!!......lol:
Колега то и при морските риби е така -бяга се в встрани и колкото е по дълбоко е рибата толкова по далече се стои .. по лесно е да се " тегли" а не да се "вдига" рибата -при последното ако се остави рибата под лодката се мори рибаря а не рибата...
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Всеки си избира от кой да се учи в риболова,та за това ти благодаря за клиповете на Антонело!Неговият риболов е СЪВЪРШЕН и нямам грам критика,та бих искал да приличам на него а не на Гризенди или Якуб Вагнер,щот са прекалено меркантилни и не винаги играят честно в Голямата Игра! :wink: Троли не е Глупак и знае колко е силата на Баятите сомове та за това упорства тънки линии,а сега ВИЖДАМ че има и по-етични в риболова от мен в лицето на Антонело,който също не е Глупак и упорито се бори с риба Тон-300кила на 40либри монофил!Защо не навие 100-200либри плетеняк а? :roll: Защото не е Глупак,а Джентълмен в риболова и търси Тръпката в Риболова!Щот риба Тон от 300кила струва на Токийската рибна борса,към 150 000долара! :shock: :wink: Ма ето,че Антонело не е търгаш а РИБОЛОВЕЦ от голяма класа! :idea:
Сега ти обяснявам и те моля веднъж за винаги да го запомниш. :evil:
Ако ловях морски риби,абсолютно винаги щях да съм с голямо мулти и монофил на него.Морските риби са спринтьори и сам виждаш,че дори и с гонене на скорост монофила бързо свършва.
Една силна спринтираща риба,няма нищо общо с бавния но силен в тласъците си сом.
Причината която не ползвам монофил,че нужната дебелина за голяма риба ще ми вдига воблерите и разваля тяхната игра.А ловенето с брейд на мек аванс и пръчка с мека върхова акция,компенсира недостатъка на разтегливост при влакното.
Недей да сравняваш различни риби от соленоводни и сладки води.Световните риболовци показват точно кога и с какво да ловим.
При спининга с 0.55мм. монофил колко ще хвърлиш примамката си!
При тролинга кой ще сложи такава дебелина освен Мацака,аз и вече Светльо.Я накарай Старчето да си намота 0.55 монофил и го питай макарето му дали е събрало повече от 60м.Освен това как ще играе шад-рапа 7см.
Мани не ми спекулирай със съвсем различни риболови и нужни техники за тях.Ти закачал ли си 1.5кг. паламуд за да видиш какво е спринт......за тунци няма да говорим въобще,защото сома се слави със големите си спринтьорски качества от 10м. и то когато не е уморен.При него резките тласъци предизвикани от тежината му и дългата опашка са проблем.Но никога не бих сравнил ваденето на сом с тунец,тарпон,мерлин или речния скат от 400кг.
За това ти казвам,че си объркан....без да целя да те обидя.Вадиш всевъзможни факти с които да се защититиш,но го правиш посочвайки само това,което ти отърва.
Лелееееееее и Зее ме е дублирал.....мерси колега. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”