Регенсбург

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 213 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от shaman »

Опла..

Още един запален спинингист в отбора ;)

Няма връщане назад вече :)
--------------
http://www.starividri.org
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Прав си, крастата е силно заразна, куфарът на два етажа е пълен с всякакви пластмаси и тенекии...

Снощи приятел имаше рожден ден и добре, че иначе щяхме да ядем распера цяла седмица. Така се озова увит в алуминиево фолио, посолен и напълнен с масло, чесън, лук, лимон и домат, които бях пасирал преди това и зашит с конец и игла върху скарата на рожденника. Беше много вкусен, но преди това беше прекарал ноща в хладилника, също осолен и пълен с лимонови резени.

За пръв път опитах распер и понеже четох във форума, че и много други колеги не са яли, та споделям. Наистина има също толкова много кости като кефала, Y-костите по гърба при този размер, обаче, са доста големи, към 4-5 см и след като е прекарал 20-30 минути на скарата са много лесни за отделяне. Всички си облизахме пръстите и сега отново смело ще похвърлям за този хищник.

Наздраве и големи!
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Добро утро, гледахте ли снощи мача?!
Аз не успях целия. Но добре, че все пак имаше продължения и в същност видях головете..
А времето от вечеря до мача реших да запълня по възможно най-добрия начин, на реката. Колелото, раницата и беж там. Времето беше променливо както и последните дни, задаваше се един голям облак, но и ясното небе зад него обещаваше хубава вечер. Взех си непромокаемото яке за всеки случай. Като стигнах на мястото, където миналият път хванах распера, духаше силен вятър, но какво пък, ще ми продуха главата след цял ден на работа.
Похвърлях на бяла въртящата, която в един момент за съжаление остана в камъните, точно когато облакът вече беше над главата ми и мократа му опашка държеше да ме погали...

Изображение Изображение

Вързах отново в най-силния вятър, закачих воблерче и помятах още малко, хвана се костур, малък, но едната кука го беше забола за окото, нямаше да оцелее и реших да го прибера. Похвърлях още и за распер, но мисля, че видях само един или два да скачат, не играеха в това време, трябваше да гоня хищника другаде...
Сложих малко по-голям воблер, купих го наскоро, светъл, прилича на малка пъстърва. Удари силно:

Изображение

но реших, че ще погъделичкам късмета и ще опитам все пак да направя снимка, ако ще и после да се откачи.

Кепът ми е огромен и много тежък, мечешки силен както го рекламират от фирмата и този път оправда мъкненето си

Изображение Другият път задължително отново ще го взема. Изображение

Като успях да взема дъх се натоварихме на колелото Изображение Изображение и завършихме денят в душ-кабината. За статистиката, до тук най-голямата ми риба и втора щука, 92 см и 6.140кг Изображение.

И разбира се, преди това беше хапнала една 25 см червеноперка, която обаче реших да не задържа на фона на невероятното филе. Нея обаче няма да ви я показвам, щото такива сте виждали. Поздрави на всички и големи!
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 213 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от shaman »

Хайде... почна се :)
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от MapuaH »

Браво !!! Ще има и по-интересни риби, сигурен съм :) А и по-големи :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от bgfishingmaniac »

Привет!
Спининга е голяма мания...скоро ще зарежеш всичко останало.

Имам една препоръка към теб -снимай и пукай рибите обратно, особено големите. Все пак трябва да има и за следващия път. Пък и кефа от пускането (след време ще разбреш) е по-голям от това да я убиеш и изядеш.

Поздрави и налсука!
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 213 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от shaman »

bgfishingmaniac написа:Привет!
Спининга е голяма мания...скоро ще зарежеш всичко останало.

Имам една препоръка към теб -снимай и пукай рибите обратно, особено големите. Все пак трябва да има и за следващия път. Пък и кефа от пускането (след време ще разбреш) е по-голям от това да я убиеш и изядеш.

Поздрави и налсука!
Това с пускането в Германия е малко сложно доколкото знам...
--------------
http://www.starividri.org
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от bgfishingmaniac »

shaman написа:
bgfishingmaniac написа:Привет!
Спининга е голяма мания...скоро ще зарежеш всичко останало.

Имам една препоръка към теб -снимай и пукай рибите обратно, особено големите. Все пак трябва да има и за следващия път. Пък и кефа от пускането (след време ще разбреш) е по-голям от това да я убиеш и изядеш.

Поздрави и налсука!
Това с пускането в Германия е малко сложно доколкото знам...
Никак не е.....откачаш животинката, и я изтърваш внимателно във водата :)
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Здравейте пак!
Писах вече преди за някои проверяващи и следящи за спазването на правилата по водоемите тук, които провеждаха „наблюдения“ дали в момента кълвящите риби са нападани от корморани и какви са щетите, та за това ги пускаха после обратно ....
Но като цяло и по правило тук законът е основан на това животни да не бъдат мъчени излишно. В смисъл, разрешено е да бъдат убивани единствено с цел да бъдат изядени. Така ни учеха на курса за подготовка за изпита. Аз намирам смисъл в това и по случая не ходя за риба преди да изям това, което съм хванал. В критични случаи като този с последната щука се опитвам да зарадвам и съседите ...
На курса наблягаха още и на пипането на рибата с мокри ръце, в случай, че после ще бъде пусната обратно, за да се запази слузестият слой, който предпазва от бактерии и гъбички, шаранджиите, а и други ловящи извън Бавария са оборудвани и със съответните специални постелки, за да не наранят рибите и т.н.
Минималните допустими размери за вземане на риба гарантират възможността им поне веднъж през живота им да се размножат, за щуката и бялата риба например в моята вода е 50 см, костурът е ограничен на бройка, до 5 за ден. Всичко над този размер трябва да се взема по правилник. Скромните ми наблюдения са, че всички се придържат към минималните размери, никой не взема маломерки, отделно често се пускат риби обратно, например пред мен распер към 70 см, щото рибарят не бил ял такава риба...
Няма да се впускам в подробностите около въпроса дали рибите усещат болка или не, както винаги студиите направени от рибари показват, че не ги боли, тези направени от природозащитници, че ги боли и как ако можели да крещят, рибите щели да пищят като прасета при заколение докато ги дрилим при изваждането.
Благодаря за препоръката, но в крайна сметка аз ходя за риба, убивам ги когато ги хвана и ги изяждам. Така смъртта и болката им за мен си струват. Това е ако наричам нещата с истинските им имена. Двайсетте кила за консерва не са оправдани!
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от bgfishingmaniac »

colorcore написа:Здравейте пак!
Писах вече преди за някои проверяващи и следящи за спазването на правилата по водоемите тук, които провеждаха „наблюдения“ дали в момента кълвящите риби са нападани от корморани и какви са щетите, та за това ги пускаха после обратно ....
Но като цяло и по правило тук законът е основан на това животни да не бъдат мъчени излишно. В смисъл, разрешено е да бъдат убивани единствено с цел да бъдат изядени. Така ни учеха на курса за подготовка за изпита. Аз намирам смисъл в това и по случая не ходя за риба преди да изям това, което съм хванал. В критични случаи като този с последната щука се опитвам да зарадвам и съседите ...
На курса наблягаха още и на пипането на рибата с мокри ръце, в случай, че после ще бъде пусната обратно, за да се запази слузестият слой, който предпазва от бактерии и гъбички, шаранджиите, а и други ловящи извън Бавария са оборудвани и със съответните специални постелки, за да не наранят рибите и т.н.
Минималните допустими размери за вземане на риба гарантират възможността им поне веднъж през живота им да се размножат, за щуката и бялата риба например в моята вода е 50 см, костурът е ограничен на бройка, до 5 за ден. Всичко над този размер трябва да се взема по правилник. Скромните ми наблюдения са, че всички се придържат към минималните размери, никой не взема маломерки, отделно често се пускат риби обратно, например пред мен распер към 70 см, щото рибарят не бил ял такава риба...
Няма да се впускам в подробностите около въпроса дали рибите усещат болка или не, както винаги студиите направени от рибари показват, че не ги боли, тези направени от природозащитници, че ги боли и как ако можели да крещят, рибите щели да пищят като прасета при заколение докато ги дрилим при изваждането.
Благодаря за препоръката, но в крайна сметка аз ходя за риба, убивам ги когато ги хвана и ги изяждам. Така смъртта и болката им за мен си струват. Това е ако наричам нещата с истинските им имена. Двайсетте кила за консерва не са оправдани!
Привет!
Аз също съм локализиран в Германия, макар и да не риболовствам тук. Въпреки това обаче връщм 99% от улова си стараейки се да причинявам минимални поражения и стрес за рибите.
Не знам дали ги боли или не,без да задълбочавам във видовите различие ще споделя че в шаранжииския си период съм хващал по 2 пъти една и съща риба/и в рамките на няколко часа. Питай Реджи за Церова Курия :)
Въпроса найстина е доста философски. Имам приятел, който ме обвинява, че бода рибите ненужно за мое удоволствие. За него например по-добра е твоята стратегия - да ловиш за собствената си прехрана в силно ограничени количества.
Съгласен съм още с него и теб, но в днешни дни обаче спортния риболов не е въпрос на прехрана и оцеляване!

Поздрави с пожелания за бъдещи успехи!
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Да, по същия начин, по който ти си съгласен с мен съм съгласен и аз с теб, спортният риболов е точно спортен, може и без него да оцелееш и се прехраниш. Въпросът е точно философски и когато човек се замисли по него се оказва едва ли не в ролята на въжеиграч - удоволствие ли ми е само, което е за сметка на животните, да ги убия ли или само да ги зашия през устата, да им обеля няколко люспи, ако оцелеят може пак да ги хвана, или те така или иначе са жилави, ловя едни и също по десет пъти, това няма значение...
В крайна сметка всеки малко разумен рибар пуска малките и тези които не би изял, с надеждата да ги хване после големи. Като съдя по последния ми опит с голямо количество риба, в скоро време може и да вляза в твоя клуб! Поздрави!
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Добро утро!
Да споделя една поредна моя радост с вас. Снощи излязох към 18.00 на реката и след като похвърлях всички по-малки примамки, закачих воблера, на който хаванах предната щука и влязох в реката да си го откача, допих си бирата, реших да пробвам и последния голям щукарски топуз, ниско газещ към 1-1.5м ... похвърлях и по едно време закачих. Тъкмо реших, че ще се окъпя отново и закачката потегли... като локомотив!
Това беше и премиерата на пръчката, чийто преден водач бях счупил и преди два дни исменил с нов. Решил бях и да пробвам макаричката на сина ми, която получи от чичо си, едно фино smart 15 .. Та, закачката потегли, аз се израдвах на пръчката, авансът трябваше малко да го понатегна, бях го оставил нарочно не като за големи закачки, че ако е распер да не му разпоря устата... Започнахме да се дърпаме и навиваме, нищо не се виждаше на повърхността и да можех да снимам нямаше да се получи нищо подобно на предишните снимки от ваденето... повърхността тиха, само аз махах с пръчката наляво надясно, развеждан от дълбокото. На три пъти поне решавах, че звеярът се е предал, но той просто се обръщаше и си тръгваше... пет-шест метра , после пак. Е преборихме се накрая, но още във водата и при борбата стана ясно, че е друга категория от миналия път. Тази река счупи всичките ми лични рекорди, с радост ви представям третата си щука, 107 см и 8.700 кг.
Наслука и на вас и големи!
65377
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от bgfishingmaniac »

Уоу....
Е това е голямата работа. С тези темпове скоро няма да има предизвикателства пред теб в спининга. Имай предвид, че на много дългогодишни спинингисти им убягва подобен трофей от над 100 см.
Поздрави и наслука!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от MapuaH »

colorcore написа:Добро утро!
Да споделя една поредна моя радост с вас. Снощи излязох към 18.00 на реката и след като похвърлях всички по-малки примамки, закачих воблера, на който хаванах предната щука и влязох в реката да си го откача, допих си бирата, реших да пробвам и последния голям щукарски топуз, ниско газещ към 1-1.5м ... похвърлях и по едно време закачих. Тъкмо реших, че ще се окъпя отново и закачката потегли... като локомотив!
Това беше и премиерата на пръчката, чийто преден водач бях счупил и преди два дни исменил с нов. Решил бях и да пробвам макаричката на сина ми, която получи от чичо си, едно фино smart 15 .. Та, закачката потегли, аз се израдвах на пръчката, авансът трябваше малко да го понатегна, бях го оставил нарочно не като за големи закачки, че ако е распер да не му разпоря устата... Започнахме да се дърпаме и навиваме, нищо не се виждаше на повърхността и да можех да снимам нямаше да се получи нищо подобно на предишните снимки от ваденето... повърхността тиха, само аз махах с пръчката наляво надясно, развеждан от дълбокото. На три пъти поне решавах, че звеярът се е предал, но той просто се обръщаше и си тръгваше... пет-шест метра , после пак. Е преборихме се накрая, но още във водата и при борбата стана ясно, че е друга категория от миналия път. Тази река счупи всичките ми лични рекорди, с радост ви представям третата си щука, 107 см и 8.700 кг.
Наслука и на вас и големи!
65377
Браво !!! Поздравявам те !!! Бях сигурен, че ще имаш страхпотни успехи там :)
Мисля, че е време за по-качествени такъми :)

Мдам.... Магията на спининга....... :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Благодаря Колегите! Беше истинско удоволствие, както е при всяка най-голяма риба до сега. Разбира се съседите се изредиха да видят рибата на живо и май на ум се заклеха да не топват пръст в Дунава...
Надявам се скоро да прочета и за вашите излете из Баварско и не само!
Поздрави!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”