СОМ НА ТРОЛИНГ 2.31см. с тегло 92кг.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ 2.31см. с тегло 92кг.

Мнение от Emo-83 »

georgy написа:И аз ще ви поздравя за слуката,че такива риби рядко се вадят на тролинг,ама да попитам,що аджаба,като ще го пускате,го държахте два-три дни на въже!?
Жорка,сома след тегленето го вкарахме на дълго въже 25м. по навътре,но той вече само дишаше,без да мърда повече с опашка.Момчетата си тръгваха ден по-късно,а сома не направи и грам движение....ей така да преплува метър поне.
Оставиха ми го на мен с надежда,да се съживи.Ден по-късно положението беше същото.А на следващата сутрин изтеглих безжизнената риба.
Отново казвам.Според мен,сома се повреди при тегленето в платнището. :idea: :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ 2.31см. с тегло 92кг.

Мнение от Emo-83 »

мечока написа:Ми щот аджеба са нямали кантар да го изтеглят.И стигаме пак до извода ,че ние не сме готови за такива риби.Защото у нас такива риби не се хващат всеки ден,не всеки сезон даже.На пръстите се броят хората хванали такива трофейни риби.При удара на такава риба съм сигурен ,че всички от нас биха помислили как да я съхранят(поне тези колеги които споделят тук),НО при положение колко рядко имаш такава слука и я пуснеш на момента няма ли да те човърка мисълта колко е бил в килограми твоят трофей.Ако река ЕБРО минаваше през БЪЛГАРИЯ си мисля ,че поведението ни като рибари щеше да е съвсем различно.Прав е Слави като казва че приема критики само от хора с сомове 70+.Задавам си въпроса Аз как бих постъпил в такава ситуация,трагедия ли ще съм или комедия.Или адекватен в всеки един момент.НЕ ЗНАМ не ми се е случвало досега.
Това с кантара въобще не е вярно.След,като счупи първия,30мин. по-късно донесох паланза до 200 кг. със все овчаря.
Относно съхранението,моя сом се тегли с тази носилка и си оцеля,без проблеми.Носилката беше приспадната от общото тегло на рибата.
Относно ваденето на големи риби,мога спокойно да заявя.....запазвам самообладание и мисъл.Адреналина ме удря на брега.Когато бях млад,пиех хапчета за нерви,сега ги пие Троли. :wink: :D
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ 2.31см. с тегло 92кг.

Мнение от Emo-83 »

Мънцата написа:
мечока написа:Ми щот аджеба са нямали кантар да го изтеглят.
Миналата година имах 100кг кантар, ама по некое време се замислих - ами ако случааааайно ми удари некой Генералски? :lol: И веднага си поръчах 150кг кантар, барабар с тринога :D Тогава всички до един ми се смяха /то си е за смях де :lol: /, ама смешно или не, аз със тегленето проблеми нямам, проблема е само с хващането! :lol: :lol: :lol:
Предупреждавам......Китайските ментета за нищо не стават.
Браво Мънца за кантара. ...
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4502 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ 2.31см. с тегло 92кг.

Мнение от Pike »

Почистих темата, колкото можах и я заключих.

Въпреки съдържанието на 5-те изтрити страници, мисля че вървим в правилната насока, а именно колегите уловили рибата са честни и споделят случката както е била, без да спестяват лошите моменти, като същевременно си признават грешките и съжаляват за развръзката.

Сега остава и надскочим пустия си български характер и да спрем да критикуваме и обиждаме другите. Стане ли и това, такива теми ще са поне 100 страници, ще има много полезна информация и коментари за това как се вадят такива риби, така че да се запазят живи и в резултат на това ще следващите такива риби ще си отплуват по живо и по здраво.

Лошото е, че не си даваме шанс това да се случи, но и това ще стане скоро, така де, няма непрекъснато да бъдем страната на хейтърите.

Очаквам с нетърпение следващия такъв рекорден улов и надявам се вече само 1 страница за триене, има светлина в тунела ;)
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”