Търся съвет за автомобил

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
nikolas3
Мнения: 226
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 18:09
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от nikolas3 »

Тя темата с избор на кола чрез съвети от форум....
Една практична идея: що не погледнеш регистрирани тук коли/не нов внос/. Само от това пестиш едни 500-1500 лв за първоначално обслужване. Все ще има я ГО, я каско, я масла сменени наскоро. Ако и човека е читав и изглежда нормален и ако колата ти лепне на гъзо- скачай и не мисли толкова, че ще напълниш главата си с всякакви негативи. Ясно е , че повечето хвалят това дето имат. Километрите не плашат толкова колата/ - собственика и взема здравето.
Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1262
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1218 пъти
получил Браво: 866 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Daniel Defoe »

nikolas3 написа:... що не погледнеш регистрирани тук коли/не нов внос/. Само от това пестиш едни 500-1500 лв за първоначално обслужване ...
Чудя се и се мая, дали има все още хора (у нас), които си продават добре работещите и поддържани автомобили, ей така, от любов към спорта и приключението, за да си купят после някой проблемен дръгел и да почнат да набиват в него нечовешки кинтьи :roll:
Щото е явно, че има хора, търсещи бялата лястовица / очакващи да си купят кола, таралянкана у нас (без забележки и в идеално тех. състояние - тип сядаш и караш :lol: ) от частно лице :oops:

p. s. Винаги "ЗА" при закупуването на автомобил от представителство на съответната марка в Германия, с гаранция. Струва повече, но се изплаща с времето.
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от kontev »

Чудя се и се мая, дали има все още хора (у нас), които си продават добре работещите и поддържани автомобили...
Що пък не, някои закъсват за пари, други пък спечелват пари и искат нещо по-ново... Освен това, при покупка от частно лице, може много по-добре да се прегледа колата от купувача - да се закара в сигурен сервиз и т.н.
Има рискове, разбира се, но не са повече, отколкото от автокъща, а още по-малко от някой самостоятелен джамбазин, който вкарва потрошени коли и ги напудря с цел препродаване.
nikolas3
Мнения: 226
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 18:09
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от nikolas3 »

Ами представи си , че последната кола си я купих от колега от ТОЗИ форум. Добра , гледана, с история. А повярвай ми, че си сменям колите често и съм имал и карал доста от моделите, за които си хортуваме.
Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от babydoctor »

Daniel Defoe написа:Чудя се и се мая, дали има все още хора (у нас), които си продават добре работещите и поддържани автомобили, ей така, от любов към спорта и приключението

Ами аз Двойката не си я продадох, при сина е, идеално поддържана и ако някога реша да я продам, в този форум ще е първо. Купих Четворка, за да се поглезя на стари години - ел. стъкла, климатроник, 4х4 и т.н. Засега няма какво да й се поддържа, освен текущото. За Голф говоря.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1262
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1218 пъти
получил Браво: 866 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Daniel Defoe »

И още една гледна точка по този казус :wink:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от kontev »

Аз не мисля, че българинът е чак толкова лош стопанин. Дълбоко в гените ни е залегнала неподправена любов към превозното средство - едно време кон, сега автомобил :lol: Използва се и за мерене на пишки :!:
Все още не е рядкост гледката на измита с маркуч червена жигула( или голф 2 :lol: ), която пали и работи мазно и е оборудвана с калобрани и метални тасове на джантите. Това не става без поддръжка :idea:

Лошите пътища и липсата на средства си казват думата, но от друга страна умерената немотия подтиква към поддръжка, щото ако се счупи, ново може и да няма...

А по въпроса, при покупка на нова кола, който успее да намери приложение на старото, добре поддържано возило, може и да не го продава, но не винаги е така.

Баси глупостите пиша в Неделя сутрин, дъждът е виновен, че трябва да си седа дома.... :oops:
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 491 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Iso »

Направих запитване към мой роднина, който е автоджамбазин в Австрия. На въпроса ми може ли да ми намери автомобил за 2500 евро той ми отговори, че такава кола едва ли ще може да дойде на самоход до Бг. Пък и много малко било предлагането на автомобили на тези цени.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
ceslav
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 5:22
Риболов: спининг
Местоположение: Русенско
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от ceslav »

Прегледай това.Покрива изискванията ти!

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8nrplr" onclick="window.open(this.href);return false;
И справедливост за всички.......
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от babydoctor »

Надпис на автосервиз - Френски коли и свирки не правим Е, същото е и за талянските - иначе лукс, конфорт, верно...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Станимир
Мнения: 1763
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Станимир »

Iso написа:Направих запитване към мой роднина, който е автоджамбазин в Австрия. На въпроса ми може ли да ми намери автомобил за 2500 евро той ми отговори, че такава кола едва ли ще може да дойде на самоход до Бг. Пък и много малко било предлагането на автомобили на тези цени.
Моята струваше 1900 € и джамбазина (познат ми е) се прибра с нея до София. Твоя човек може би не е зле да помисли дали работата на живота му е точно търговията с коли.... :mrgreen:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от kontev »

babydoctor написа:Надпис на автосервиз - Френски коли и свирки не правим Е, същото е и за талянските - иначе лукс, конфорт, верно...
Точно заради това убеждение, което е масово, търсенето им е по-малко и може да се намери приличен автомобил на добра цена. А дори и твърдението като цяло да е вярно, слагането под общ знаменател е повърхностно и непрактично - много по-важен е конкретния модел, модификация, монтиран мотор и т.н.
Да не говорим, че при баничарките, френските са почти без аналог за цената си.
И за да не излезе, че си защитавам каруцата - не карам такава кола :D
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Tonito »

Да не се обиждат колегите с френски коли,просто ми изпадна тази снимка и реших да я споделя тука.

Изображение
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Младен Маринов »

Iso написа:Направих запитване към мой роднина, който е автоджамбазин в Австрия. На въпроса ми може ли да ми намери автомобил за 2500 евро той ми отговори, че такава кола едва ли ще може да дойде на самоход до Бг. Пък и много малко било предлагането на автомобили на тези цени.
Как иначе да ти обясни защо продава колата тук за 2500 евраки, която там е купил за 500 :lol:
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Аватар
баш майстора
Мнения: 5844
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1645 пъти
получил Браво: 1808 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от баш майстора »

Въйййййй как съм го пропущил тоо клюкарник... :oops:

Ако правилно съм разбрал, търсената кола трябва да отговаря на следните критерии:
Iso написа:Ще се ползва като лична и служебна колица, с годишен пробег около 20 000км., основно извън градско и ще вози хора и малко багаж. Естествено ще се ходи и за риба с нея, но не по екстремни терени. Търсената колица трябва да е надеждна с евтино обслужване, нисък или поносим разход на гориво. Предпочитам да е комби или лимузина, да е на бензин и газ или дизел. Да е от порядъка на 4000-5000лв.
п.п. Търсеният автомобил да е до 100кс.
Преди точно 1 година и аз търсех нещо подобно. Ако ровнеш малко по-надолу из подфорума, сигурно ще ми намериш терзанията. Благодарение на момченцето Станимирчо (да е жив и здрав за акъла дето ми даде) до ден днешен съм навъртял близо 17 000 км. на един Chevrolet Nubira. Те я каручката. :lol:
Изображение
Комби, 2006 г., 1,6 бензин (със заводска газова уредба BRC), 109 к.с., взех я на 128 000 км. :mrgreen: С лек пазарлък я докарахме до 5 000 лв. До сега не съм правил нищо друго освен стандартното обслужване при покупката + още една смяна на масло. За сравнение комплекта 3 филтъра струва колкото само единия филтър на старото ми Пежо 406, а именно колосалните 15 лв. :lol: Доколкото разбрах и с останалите части е така. :roll: Знам, че това не е кола с която да се фукаш, но върши чудесна работа и си има всичко необходимо за комфортно пътуване: нормален салон, сравнително голям багажник (тия които ме познават лично знаят как ми изглежда къмпинг оборудването :lol: ), пълен ел. пакет, климатик и нелоша музичка. Клирънса също не е лош, така че и черните пътища не са й чужди. Разбира се има какво да се желае по отношение на возията, качеството на материалите и обезшумяването на купето, особено при по-високи скорости, но щом слизаш от Астра, тези неща си ги знаеш. :twisted: Реално погледнато пак ще караш Астра, ама за по-малко пари. :lol: Разходът при сегашните цени на газта е около 8 лв./100 км. :D
Моделът се предлага и с двигател 1,4, което е 95 к.с., не знам как върви. Абсолютно същото е и Chevrolet Lacetti. В България го продават под това име, вносните са Nubira. :roll: Вносните масово са с фабричен газов инжекцион BRC, което са си едни 1 000 лв. на плюс, още с покупката. :wink:
Успех в намирането на новата колица :!:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”