PR: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Минава, големият кораб минава ...
Заключено
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от Булстарите »

За въдиците ще позволим до 4 бр тази година и да видим как ще мине.
Нека да не избързваме с 6.
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от vestel »

bulstar_nikolov написа:За въдиците ще позволим до 4 бр тази година и да видим как ще мине.
Нека да не избързваме с 6.
:tup:
stomanco
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 23:11
Риболов: тролинг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от stomanco »

bulstar_nikolov написа:За въдиците ще позволим до 4 бр тази година и да видим как ще мине.
Нека да не избързваме с 6.

Според мен въдиците трябва да са максимум 3. Все пак повечето участници са с малки лодки и не е нормално да се ползват различен брой въдици и някои да са привилегировани, от това че имат големи лодки. А на тези които пледират за 3 бр. въдици на човек и общо 6 за лодка, ще им кажа че това все пак е състезание, а на всяко риболовно състезание /било то спининг, плувка - световно или европейско първенство/ се ползва 1бр. въдица от риболовец. То който си го може, ще го може и с една пръчка.
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от valkata34 »

stomanco написа:
bulstar_nikolov написа:За въдиците ще позволим до 4 бр тази година и да видим как ще мине.
Нека да не избързваме с 6.

Според мен въдиците трябва да са максимум 3. Все пак повечето участници са с малки лодки и не е нормално да се ползват различен брой въдици и някои да са привилегировани, от това че имат големи лодки. А на тези които пледират за 3 бр. въдици на човек и общо 6 за лодка, ще им кажа че това все пак е състезание, а на всяко риболовно състезание /било то спининг, плувка - световно или европейско първенство/ се ползва 1бр. въдица от риболовец. То който си го може, ще го може и с една пръчка.

+1 :tup:
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от vestel »

stomanco написа:
bulstar_nikolov написа:За въдиците ще позволим до 4 бр тази година и да видим как ще мине.
Нека да не избързваме с 6.

Според мен въдиците трябва да са максимум 3. Все пак повечето участници са с малки лодки и не е нормално да се ползват различен брой въдици и някои да са привилегировани, от това че имат големи лодки. А на тези които пледират за 3 бр. въдици на човек и общо 6 за лодка, ще им кажа че това все пак е състезание, а на всяко риболовно състезание /било то спининг, плувка - световно или европейско първенство/ се ползва 1бр. въдица от риболовец. То който си го може, ще го може и с една пръчка.
От брега .... може би :wink:
а за малка лодка незнам какво е определението - познавам един колека със 3.00 м гуменка си влачи спокойно със 5
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от Emo-83 »

stomanco написа:
bulstar_nikolov написа:За въдиците ще позволим до 4 бр тази година и да видим как ще мине.
Нека да не избързваме с 6.

Според мен въдиците трябва да са максимум 3. Все пак повечето участници са с малки лодки и не е нормално да се ползват различен брой въдици и някои да са привилегировани, от това че имат големи лодки. А на тези които пледират за 3 бр. въдици на човек и общо 6 за лодка, ще им кажа че това все пак е състезание, а на всяко риболовно състезание /било то спининг, плувка - световно или европейско първенство/ се ползва 1бр. въдица от риболовец. То който си го може, ще го може и с една пръчка.
А привилегия ли е,че малката лодка харчи по-малко бензин и колата също.
Не го приемам,като довод и съм твърдо зад 4 пръчки по 2бр за всеки участник в лодката.
Това,че някой е решил да бъде сам в лодката е негов избор и не бива да се налага към останалите колеги.Когато говорим за състезание дисциплината се казва тролинг,а не щека с плувка.Да погледнем ли как са състезанията по тролинг в чужбина,като се дават подобни сравнения.Там също има правила и записвания.Никой на никой не определя каква лодка ще ползва.
Точно тук става въпрос за кадърност,защото с една ще влачи всяко дете,а с 5 ще троли този,който може....нищо,че не му отдавате значимото за способностите.
Ако бъркам ме поправете.
Гласувам за тролинг с 4 въдици,които са с една по-малко на човек от предвидените по закона.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от vestel »

Emo-83 написа: Гласувам за тролинг с 4 въдици,които са с една по-малко на човек от предвидените по закона.
+1 :tup:

Но който иска да влачи и със 1 .. няма да бъде наказан :D
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от горан »

Когато започнах да ловя на тролинг бях с гуменяк 3 метра и влачих с 6-7въдици двама души, като никой тогава не беше,чувал за планери и разни други приспособления, или поне аз не бях видял никой. Тогава ме гледаха като извънземно по язовирите. След това си купих по-голяма стъклопластова лодка и с повече от 4 въдици не съм тролил. Така, че размера на лодката, не ми е бил определящ за броя на въдиците.
4 броя на лодка е добър вариант.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от Emo-83 »

+1 :tup:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Krasi-ribata
Мнения: 164
Регистриран на: Съб Мар 01, 2014 17:01
Риболов: риболов на хищници
Местоположение: Габрово

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от Krasi-ribata »

4 броя Браво :tup: за решението Булстари :fish3:
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от Мънцата »

valio-plochkata написа:Мънца вътре си ама без кораб кво прайм....
:D Споко, новият кораб вече е поръчан и се очаква да пристигне до края на другия месец :wink:

За състезанието - аз също съм твърдо против използването на 6 въдици в лодка! Според мен 3 броя са напълно достатъчни, приемам 4 броя като абсолютния максимум! При разрешени 6 броя най-вероятно бих се отказал от участие в състезанието, защото не мисля, че точно това е начина да се демонстрира майсторлък в тролинга. Само си представям някой аджамия /като мен :D /, псуващ, с оплетени линии и чудещ се какво по-напред да прави - да разплита линиите, да гледа около себе си дали не е на пътя на някой от останалите участници ... абе мани :D Сигурен съм, че отрицателните емоции ще са много повече от положителните!
Интересно ми е дали регламента ще предизвиква такива сериозни разисквания на регламента, ако наградния фонд е минимален, или въобще липсва :D Все си мисля, че при такова положение няма да се обсъжда броя на въдиците, а по-скоро броя на участниците в състезанието :lol:
Затова викам да не се чудим какво ново по регламента да мислим, а просто да се съберем, да се видим, да си направим кефа, пък ако влезем и в класирането - берекет версин :wink: Много се радвам и приветствам промяната по отношение на възможността за возене на жените и децата в лодките :tup:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
ilian iliev
Мнения: 339
Регистриран на: Вто Май 28, 2013 9:32
Риболов: Риболов на сом
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от ilian iliev »

Четири вьдици таван,мисля че е сьвсем достатьчно :tup: а за трети човек в лодката и аз сьм за,стига да има достатъчно място,все пак едно фото никога не е излишно :wink: :lol: :lol:
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от Tomahawk »

Въдици 3-4 стигат. За третия човек си мисля че ще е предимство за тези които могат да си го позволят. Винаги можеш да кажеш ".. жена дръж тази въдица на страни .." или Вади я бързо ... не е кой знае каква философия . Това би дало предимство, особено с 4 въдици и повече, на тези които лодката им позволява повече души на борда.
Защото с увеличаването на въдиците се повишава риска от отлитане и безпроблемното изваждане на риба. При повече въдици си е предизвикателство риба 10+ кг. И когато са 2-ма риболовците и на тях няма да им е лесно . Изпитвал съм го с 3 въдици и двама човека.. с голяма риба, няколко пъти.
Състезанието е по риболов не по разходка с лодка на трети лица. Който иска да се разхожда да си донесе лодка и да си кара и снима между другите лодки. Можете сами да си дадете пример в кой спорт има кибици непосредствено до състезателите :idea: .
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от тони котев »

Мънцата написа:
За състезанието - аз също съм твърдо против използването на 6 въдици в лодка! Според мен 3 броя са напълно достатъчни, приемам 4 броя като абсолютния максимум! При разрешени 6 броя най-вероятно бих се отказал от участие в състезанието, защото не мисля, че точно това е начина да се демонстрира майсторлък в тролинга. Само си представям някой аджамия /като мен :D /, псуващ, с оплетени линии и чудещ се какво по-напред да прави - да разплита линиите, да гледа около себе си дали не е на пътя на някой от останалите участници ... абе мани :D Сигурен съм, че отрицателните емоции ще са много повече от положителните!
Затова викам да не се чудим какво ново по регламента да мислим, а просто да се съберем, да се видим, да си направим кефа, пък ако влезем и в класирането - берекет версин :wink: Много се радвам и приветствам промяната по отношение на възможността за возене на жените и децата в лодките :tup:
+1
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
Аватар
mdesov
Мнения: 170
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 22:40
Местоположение: Варна
получил Браво: 1 път

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от mdesov »

vestel написа:
bulstar_nikolov написа:
RALITEX написа:Ами... :oops: ако може да се сложат няколко химически тоалетни, че при толкова народ вероятността да настъпиш някоя "мина" е много вероятна. :lol:
До халето има тоалетна и не химическа, а нормална.
Може да се ползва от всеки. До на всеки бивака няма да имаме възможност да сложим.
Мен ми е чудно - като ходят за риба по биваци дали си носят химически тоалетни :lol:
Освен мен, познавам още двама дето си ходим с химическите тоалетни за риба.
И за да бъда по-точен единия е Мънцата а другия Ради :wink:
Който иска удобства си ги съсдава :tup:
Заключено

Обратно към “Риболов от лодка”