Риболов със слайдер!!!

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

parabela написа:направил съм над 100 монтажа и след няколко замятания започват да се бъркат и не виждам някакъв изход В едно съм сигурен че на сладер рибата взема много много по добре Много литература изчетох какво ли не пробвах и не става :?: :?: :?:
Колега,кажи по-точно къде е проблема,примерно повода с куката се оплита в плъфката и тн,най-хубу е да го снимаш проблема :roll: .
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Проблема може и да е в мача, може да е и в замятането :shock:
Последно промяна от Бачо Илия на Съб Сеп 26, 2009 0:41, променено общо 1 път.
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

А некой пробвал ли ги е на живо тея слайдери на Кралусо? На картинка изглежда сичко ОК,ма то и с Рокета сичко изглеждаше цФетя и рози на книга,па в действителност се оказаха голема чикия....
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

IDA написа:
Мач със слайдер(1+5гр)- основната линия 0.18 SARFIX 007- SPECIALE Sinкing, отгоре- надолу: два стоперни възела с по 4 навивки от влакно 0.18 , слайдер със силиконов шлаух и вирбел; непосредствено под него групирано основното утежнение от три съчми х 1.25гр, с една малка (0.35гр) съчма над тях, на 60см под основното утежнение две съчми 0.35 и 0.25гр и на още 40см под тях- една съчма 0.25, непосредствено до вирбела с 30см повод 0.14 и кука номер 12, COLMIC N500, стръв- две царевици от кутийка. Дистанция 18- 20м, дълбочина 6.50м. За няколко десетки замятания нямах нито едно уплитане; важното при този монтаж е да се замята плавно за да не се отделя слайдера от основното утежнение и да няма уплитания- то и мача с който ловя е с бавна акция и подчертано параболичен строй; при ловене на шарани и едри платики не къса куки и джуки!!!!!
Към гореописаният монтаж искам само да добавя че може да се направи лек тунинг който позволява по-силни замятания и по твърди сопи,(не че са за предпочитане) абе доста намалява заплитанията а именно:
Както се вижда разстоянието от основното утежнение до микро вирбела е един метър. Взема се един метър влакно 0,20-0,25 флуоро карбон за предпочитане, тъй като флуорото е доста твърдо, върху това влакно се разполагат всички тежести.
-например "Duel"- твърд като тел-
Изображение
parabela
Търговец
Мнения: 222
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 22:37
Местоположение: Нова Загора

Мнение от parabela »

оплитанията стават където слайдерат опира в основното утежнение става едно пресукване
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

parabela написа:оплитанията стават където слайдерат опира в основното утежнение става едно пресукване
Хммм,варианти много.Какъв ти е мача,с какво влакно ловиш,на какво разстояние от вирбела са ти съчмите?
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

Coarseman написа:А некой пробвал ли ги е на живо тея слайдери на Кралусо? На картинка изглежда сичко ОК,ма то и с Рокета сичко изглеждаше цФетя и рози на книга,па в действителност се оказаха голема чикия....
Tъй, тъй. С ваглерите Кралусо работата е малко WS Teleshop , уж това, уж онова а в крайна сметка нищо. През последните две-три години състезнията на Цоневската стена са само на мач. В началото тук-там се виждаха синявиците на Кралусо, с времето останаха само из кутиите. Става въпрос за риболов на 25-35м дистанция и дълбочина 6-8м. Та в тоя ред на мисли съм малко скептично настроен към тази група продукти на К-со. Но, както винаги пробване му е майката.
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

parabela написа:оплитанията стават където слайдерат опира в основното утежнение става едно пресукване
Препоръчвам ти да сложиш силиконов шлаух за плувка над основното утежнение, дължината му зависи от кила на слайдера
milo69
Мнения: 625
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 16:48
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 13 пъти

Мнение от milo69 »

Coarseman написа:А некой пробвал ли ги е на живо тея слайдери на Кралусо? На картинка изглежда сичко ОК,ма то и с Рокета сичко изглеждаше цФетя и рози на книга,па в действителност се оказаха голема чикия....
а аз и от стационарните им плувки не съм доволен...ма Ич...
Ивайло Христов
Вносител
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 10:16
Риболов: щека, мач, спинниг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 10 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ивайло Христов »

Парабелче, като се видим на Мандра, ще ти кажа какво да пипнеш в монтажа за да не се омотваш в тежестите.
Поздрави
Мастер Фишинг, София
http://www.masterfishing.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Средата на септември взех едни "полу слайдери" на Корморан(има ги на предната страница); казвам "полу" щото нямат никакво утежнение долу на стъблото и сигурно ще се отделят от основното утежнение при замятането и в полет. Мислих да им сменям стъблото с парче месингов електрод 2-3мм сечение, ама пусти мързел.... та им навих по 2-2.5гр. тинол и се надявам "да мине номера"(двата 10 и 12 гр., най в ляво на снимките). То горе-долу им е време, щото на Домлян са се групирали едни бабушки-подводничари; седят на "втора перископна" на 12-15 метра дълбочина и на дистанция...

http://gofishing-6.hit.bg/IMAG1161.JPG

8)
Последно промяна от Бачо Илия на Пет Яну 15, 2010 0:53, променено общо 1 път.
Аватар
pobeditelqt
Мнения: 540
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 13:38
Местоположение: София-Видин
дал Браво: 1 път

Мнение от pobeditelqt »

Coarseman написа:А некой пробвал ли ги е на живо тея слайдери на Кралусо? На картинка изглежда сичко ОК,ма то и с Рокета сичко изглеждаше цФетя и рози на книга,па в действителност се оказаха голема чикия....

Цяла година ловя с тях и съм повече от доволен, дори си подарих повечето, които имах до сега...
Joro_72 написа:" Титаник все някога ще изплува"...
...Но котвата му никога!!!

Кълве и малко и големо...
Наслука
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

С това, завършвам писанията си в тази тема и се надявам да съм бил полезен за колегите и гостите във Форума.

Поздрави и Успех!

Бачо Илия
gandi
Вносител
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 23:01
Местоположение: Yambol
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от gandi »

Колеги ваглерите на Cralusso са голям хит в Италия и в Англия . Там поне знам със сигурност. Или някоя тънкост не уцелваме или просто условията за риболов в БГ са други. Не ми се вярва Италиянците да са такива балъци и да си дават парите на вятъра/ а в Италия струват с 30-40-50 %) повече. Освен това Тубертини продава ваглери Кралузо при полжение,че сам произвежда. Има нещо което ни убягва . Нека не бързаме да казваме ,че след като ние не можем да използваме нещо то не става. Аз да ви кажа вярвам на Унгарците и Италианците , не защото много ги обичам , ами защото много, ама много повече разбират от риболов и постоянно го доказват. А къде сме ние ?????
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

До мен на турнира"Спортен риболовец" на канала,имаше колега ,който ловя през цялото сътезание с Ваглер на Кралусо и не видях нито един път да "влезне "в бокса.Да ме извини ако чете тия редове,че не запомних името му.Явно е уцелил вярната рецепта :wink: Малко съм ги използвал и за това съм избегнал да ги коментирам,но всичко е до цака.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”