Каяк риболовен събор - яз. Жребчево

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от spzo »

boababa написа:Точно от това се възхитих на Стьопата,че сам и само с един помощник се справиха перфектно с организацията!Булстарите са много точни и не се учудвам за предоставеното хале!Моя багаж беше 10пъти по-малко и пак съм уморен,па си представям при теб как е? :shock: Ако вторият тур беше в другия сектор,щяха да се хванат стотици костури на спининг и джигинг,та състезанието щеше да е по-оспорвано!Костурите са групирани само на едно място в язовира и ние не бяхме там! :wink: Победителят беше много в час по темата,но другия път ще го треснем с нещо по-големо! :roll: :wink:
Това беше голям пропуск в организацията просто не можах да се организирам в София .Плана ми беше да съм там два дена преди състезанието за да разузная риболова и местата.Аз до последно си мислих ,че някой ще хване сом ама не .Spinmaster сподели с мен ,че е имал удар и слуз по конеца ама не се е закачил.А ти как разбра къде е рибата? :) :wink:
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от spin_master »

Малшанс имах :)
Но аз и двата дена търсех целенасочено само сом или щука. С едно сомче от 3 кг. и ставах първи. :D
А инфото за рибата в другия сектор на язовира получих от едни местни момчета които бяха там от 6 дена.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от boababa »

По празниците около 6-ти септември бях на Жребеца,на семеен къмпинг около острова,където имам хванати хиляди костури,но тая година не са там или по-точно са малко и трудни,хем бях зареден с щипоци!Накрая ги открих на бърз тролинг в другия сектор,нарочно не споменавам мястото!Та след първият тур,като разбрах,че костурите са били трудни и редки около скалите,ми присветна че са още там,където ги открих на тролинг!Доказателството го получих за един час преди стъмване в неделя,когато реших да спася капото и отидох при тях!Удрят само на бърза скорост 6-7км/ч и пръчката треа да се държи в ръка,иначе удрят и се откачат!Хванах ги почти на спининг,щот при почукване директно засичаш с врътване на макарата,голем кеф е!С тия се прибрах!
Изображение
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от RIMOHIT »

Троли , същите костури само че по повече се правеха при лагера сутрин на разсъмване и надвечер. Възможно е прсто тогава да се активира рибата. Има свидетели какво ставеше по брега на попър .Че и дребни сулки и щуки се вадеха . Даже Валката ковна и една прилична до падналото жере . Там дето няма и час извади над 20 риби.
Мисълта ми е , че тогава се се активизира чувствително рибата .Ловяха и на отсрещния бряг в събота пак с отлични успехи в ранните и късните часове. Преди да се активизират на попър имахме успехи с Дидко на плиткогазещ оунър.
Туй то за малките риби. За големите риби сте вий :P
Но както писах във фейса "Балкана пази своите тайни " :D
П.С. Исках да се запознаем и да ти стисна ръката на живо но в калабалъка така и не стана работата. Поздрави на Тролчо .Голям Юнак! :D
hobie revolution 13
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от boababa »

С тия попъри ме попарихте,изобщо не съм очаквал,че по това време на годината тази примамка ще е толко актуална! :shock: Евала,разбирате го спининга!Аз винаги ги търся по дъното,щот там се крият големите,но нещо ги нема и са със среден размер!На тролинг тръпката е друга,щот всичко става на бързи обороти и скорост!Най-съжалявам,че имам само един попър и не го взех да видя как е при удър с него! :oops: Научих нови неща,това е най-важното! :wink:
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от shaman »

boababa написа: Научих нови неща,това е най-важното! :wink:
Е това ми хареса :) Браво !
--------------
http://www.starividri.org
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от spzo »

:D :D Знанието и сила!!!Почнах да правя снимков репортаж ама много връткава работа това ,по-лесно ми беше да организирам събора :D :D :D
Ние да се запознаем и поговорим трябва цяла седмица да се организираме и аз имах намерение да разговарям и видя с хората ама не усетих как мина времето. :lol: :lol:
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от kayak-house »

:D Момчета относно попърите...ако Боби не беше пробвал и хванал и то два наведнъж , още щяха да стоят по кутийте.
Заслугата е изцяло и само на Боби... :D
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от maznislav »

Благодаря на организаторите за перфектното мероприятие.
Направих всичко възможно въпреки каръка който ме е налегнал таз година да дойда и да ви видя - както и на Кричим , така и сега всичко беше на висота - хубави хора и незабравими моменти. Благодаря за каяка за тестове - определено ми пасна , благодаря на Пепи, че беше домъкнал примамки , от който ще сънувам мокри сънища , а пръчките на Понтоон 21 са истински уникат и когато хванах с една такава първата си риба на попер от година насам - еми знам коя ще е следващата ми гега. Другата година и аз с каяк и аз в състезанието :) да има по-голяма конкуренция - виж за пиенето на бира ще съм в 3 -ката и без всекидневните тренировки дето правя цяло лято :)
Благодаря на всички още веднъж за магията която ще се помни дълго :)
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от RIMOHIT »

Другата година взимам цялото фемили , пляскам ги в хотела и се хвърлям в кюпа....
Таз годишните костури ще са 400-500 грамци тогава :D
hobie revolution 13
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от spzo »

kayak-house написа::D Момчета относно попърите...ако Боби не беше пробвал и хванал и то два наведнъж , още щяха да стоят по кутийте.
Заслугата е изцяло и само на Боби... :D
Дзен Пате учителя съм го признал скивай ходят с Коцето Дзен Пате да тренират вечерта преди състезанието и Хоп победа .Респект! :!: :wink: :D :D :D :D
Така се прави работата !!!
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от bibobibob »

Добро раздвижване на каякарските духове стана на този събор!Най много ме радва това че хора отдавна в тролинга се запалват в нашия ..айде да го наречем спорт. Съжалявам само че нямаше време да се запознаем всички както си трябва ..надълго и нашироко.Прегръщам с две ръце идеята да има повече от 1но каякарско състезание през годината.Хем ще има повече стръв във състезателите, хем по често ще се виждаме ..мога да кажа ..с приятелите си по хоби.Набираме сила от година на година,ппоказаххме на хората че се ловят риби и от каяк..и че е невероятен кеф да го правиш!Брагодаря на свички присъстващи ..ииии ..НЕКА СИЛАТА ДА БЪДЕ С ВАС! :D :wink:
Hobie Mirage Adventure Island
Аватар
DaDa
Вносител
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 0:23
Местоположение: Варна

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от DaDa »

Подкрепям с две ръце. Съжалявам и аз, че не можах да си поговоря с всички, защото си тръгнах рано :( . Един път в годината е нищо. Мисля, че не е нужно всеки път да е във вид на надпревара. Просто среща на хора, които имат едно и също хоби.

П.П. Още веднъж се убедих на този язовир гледайки прелитащите лодки с двигатели покрай нас, че аз лично не понасям шума на двигателя и миризмата на изгоряло гориво. Не ми се вързват с природата нещо....
http://www.hobiekayaks-varna.com" onclick="window.open(this.href);return false;
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от gogo26 »

Има нещо ненормално в поведението на костурляците :? Вчера ги набарах на място където никога не са били по това време и то по обяд,на 1.5-2м дълбочина....гол след гол,не дава да пуснеш...Но язовира, от абсолютно гладка вода за 15 минути стана като пералня с 40-50см вълни....и гребане около 2км срещу вятъра.Такъв зор не бях виждал скоро,чак в ушите имах вода :D
Hobie Mirage Outback
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”