Баси му и проблемацията !!!

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от Павел Иванов »

kalinux написа:... По твойта логика дръжките на ножовете трябва да ги правят с корк вместо с брезова кора...
Аааа , не съм казал такова нещо , само за дръжките на въдиците говорех :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от quietriot »

kalinux написа:
Павел Иванов написа:макародържач Фуджи с вложка от ей това :

Изображение
Това твойто не знам дали ще трябва да го покриваш с лак, но тия мойте са водоусточиви в цялата дълбочина.
Изображение
Калинка чакам Алема да ми внесе макарадъжачите и корка и веднага ти пращам вложките им да ги врътнем от такова и по няколко пръстена корк да заменим в дръжката, абе говорили сме какво търсиме:
http://www.club-casket.com/item/view.cgi?item_id=10641" onclick="window.open(this.href);return false;
Алка
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 13:47
Риболов: дУховен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от Алка »

Павле,темата добре върви в началото се размъти леко но нещата отиват към избистряне.Аз не разбирам нищо от такъв риболов и не мога да дам предложения за това.Като чета обаче никъде не се упоменува ,кой ще ти носи такъмите :lol: ,кой ще ти сменя примамките-доста са тежки :lol: при голфърите го има ,при изкачващите хималаите го има....за шерпи говоря,на нил със сигурност го има ,но друго си е като уловиш риба да си пцуваш на родният език от радост и някой да ти приглася-понеже никой не си е предложил услугите та брой ме първи в списъка докато не ме е изпреварил някой-не съм капризен,на лек табият съм :D
Успех и късмет
тамошните рибари нямат ли си форум та да подскажат нещо.
ARTHM560UL+21LuviasAirity1000s\EXC 730ML+Exist3000
RB55MS+21Luvias2000s
EXC600ULX+21Luvias2500s\ES76MLXF+Stella4000XG
RB 62 MS+Stella c2500sxg\ES70MH+CertateHK2500R
LEP 69L+Exist2506
LEP70LX+21Luvias2500sqxd\LES76MF2+CertateHK3012H
SR BW70L+Stella4000S\LXS70ML+StellaC3000S
EXC630LM+Stella c2500shg
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от Павел Иванов »

Ами нали за това си търся що годе лека въдица :lol: Инак тия дет са на лодката си ги носи лодката а и там има едно негро къде ми го дават за шерп , включват го в цената значи , та нема ядове :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от quietriot »

Павел Иванов написа:Ами нали за това си търся що годе лека въдица :lol: Инак тия дет са на лодката си ги носи лодката а и там има едно негро къде ми го дават за шерп , включват го в цената значи , та нема ядове :lol:
такова животно нема, ем да е кораво- акция 50-100 минимум , ем да е корк, ем да е леко накрая.....лесата го забрави , при първата риба 20+ ще стане на колело и си дотам...ще си като шаранджия. :tup:

не че няма изобщо, но са у кастинг групата и се викат басови пръчки....не че могат да станат спинингови с малко транформация на палеца и първия водач ;) .

Та те така спининг пръчките по дефолт са по макаронести и тук си преебан, ако требе да е колеста се слага материал по бланката и тогава тежи и пак си преебан, корка и той тежи ... и те така, най добре билдър, бланка за кастинг да ти я върже като спининг, вложки ала бала, как ти е кеф.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от Павел Иванов »

Васо , а спри съ с това "корка тежи" ! Добре изсушеният португалски корк от тъй нареченият екстра клас в никакъв случай не е по-тежък от гадната ева , даже напротив ! То верно че колкото и въздушно лек корк да се сложи за дръжка и последствие се омаже с лак , става тежък , ама аз не съм фен на мазането :lol: Нещата зарад които ползват втората са именно бюджетност на мат`ряла и по-добра киселинна устойчивост , което си е некво плюсче за солена вода .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от quietriot »

Павел Иванов написа:Васо , а спри съ с това "корка тежи" ! Добре изсушеният португалски корк от тъй нареченият екстра клас в никакъв случай не е по-тежък от гадната ева , даже напротив ! То верно че колкото и въздушно лек корк да се сложи за дръжка и последствие се омаже с лак , става тежък , ама аз не съм фен на мазането :lol: Нещата зарад които ползват втората са именно бюджетност на мат`ряла и по-добра киселинна устойчивост , което си е некво плюсче за солена вода .
ОК!
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от za4o75 »

Казваш относно линията "никакъв проблем" а?Я да чуем от какво естество ще е,и какъв диаметър?Щото ми се струва,че има логика от там да се почне!
Като казваш "бърза с параболичен строй",това как изглежда като означение по- въдиците?На мен ми звучи като power HH ,action moderate(regular),нищо че го казвате по-ваш си начин,който дори и след внимателно четене на "теория на монетите" не можах да го схвана!
За мен има логика да си вземеш сопа за шор джигинг,която после евентуално може да я ползваш по-някое море!Още повече,че тези въдици са с бързо възстановяване и параболично действие!Обаче както колегата ти беше писал по-горе,под 300гр. няма смисъл да търсиш,колкото и да е скъпа!Такива около 200-те само ще ти сочат накъде отива рибата!(има някои компромисни варианти,които при тегло около 250-270гр. могат да дърпат плугове до към 70-80гр.)
А иначе корка може да ти изглежда по-красив и приятен на допир,обаче отстъпва на евата във всяко функционално отношение!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Баси му и проблемацията !!!

Мнение от Павел Иванов »

Злати , ами за линията както казах , никакъв проблем :lol:
Иначе мисля че изчерпихме темата за нещо различно от корк , няма начин да е друго когато иде реч за дръШка на въдица :wink: По същата причина в нас имам две кинглета , но лично аз продължавам да упорствам на книги във вариант хартиен носител , акомеразбираш :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”