Повод за щукааааааа

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
icko
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Ное 23, 2006 16:17
дал Браво: 2 пъти

Повод за щукааааааа

Мнение от icko »

Искам да питам 15 см. повод за щука къс ли е ,т.е. може ли щуката да го прегризе.Във водоема има всякакъв калибър щука.Моля ви помогнете.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

До съвсем скоро при спинингов риболов изобщо не слагах метален повод, но напоследък ползвам, предимно от най-късите варианти /15-20 см/. Щука трудно ще го прегризе, въпреки че преди няколко дни видях точно това - прекъснат метален повод, като причините за случката са малко неясни. :roll:
И все пак, винаги остава някаква, макар и малка вероятност някоя огромна щука да нагълта блесната доста навътре и между зъбите й да се окаже влакното...
:)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Майстор Саки написа:И все пак, винаги остава някаква, макар и малка вероятност някоя огромна щука да нагълта блесната доста навътре и между зъбите й да се окаже влакното...[/color] :)
Майсторе, ако блесната не е много голяма, тази вероятност никак не е малка.

Поздрави!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Повод за щукааааааа

Мнение от joro_olyмпус »

icko написа:Искам да питам 15 см. повод за щука къс ли е ,т.е. може ли щуката да го прегризе.Във водоема има всякакъв калибър щука.Моля ви помогнете.
Аз ловя с точно такава дължина на повода и досега не съм имал проблеми с различните калибри щуки. Правя си ги сам.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Тъй , кат лаик да се уметна . Аз не ползвам повод кат ловя на спининг и досега нямам късане от риба !!! Е то верно че ловя основно с плетено ама ...........
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Павел Иванов написа:Тъй , кат лаик да се уметна . Аз не ползвам повод кат ловя на спининг и досега нямам късане от риба !!! Е то верно че ловя основно с плетено ама ...........
Прай се ти на лаик, праи се..... ние те знаем колко си лаик! Поводите, които си правя са мекички като плетено влакно, ама ще ги прегризат нанай....
Изображение
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Росен написа:
Майстор Саки написа:И все пак, винаги остава някаква, макар и малка вероятност някоя огромна щука да нагълта блесната доста навътре и между зъбите й да се окаже влакното...[/color] :)
Майсторе, ако блесната не е много голяма, тази вероятност никак не е малка.

Поздрави!
Е, Роска, говорим си за целенасочен щуколов /като този, който все се каним да направим с русенската група/. Това ще рече, че "екзистенц-минимумът" е стандартна въртележка №4. :D Поздрави и на теб!


А аз имам скъсано от щука плетено влакно, а също и дебел троен капрон. Вярно, че това е горчивият опит от риболов на рибка, но така или иначе, зъбите на щуките със сигурност режат и подобни материали...

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Майстор Саки написа:
А аз имам скъсано от щука плетено влакно, а също и дебел троен капрон. Вярно, че това е горчивият опит от риболов на рибка, но така или иначе, зъбите на щуките със сигурност режат и подобни материали... [/color]
На първата ни среща - имаш един мой повод подарък с цел Искрено и кво беше -онова предаване на оная грозната русенлийка - гледай нея и си мисли за щуките.... :wink: :D :D :D
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 213 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

При първите ми опити на щуколов с мухарка ;-) се направих на интересен да не ползвам повод.

Имаше удар и олекна веднага... монофилката беше прехапана за част от секундата..
След това взех плетено и го сложих за повод. Изкарах щуклето, обаче успя да прехапе и плетеното (падна на брега)

След това взех някакъв на "mosella" - режеш колкото ти трябва и с запалката направо се заварява ;-)
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Споделям някои наблюдения във връзка с улова на зъбатките:
Щуката не прегризва, ако и попадне нещо между зъбите го прерязва, което означава, че по-късият повод и дава по-малък шанс да се спаси.
Ако не и се даде възможност да "завърти" глава няма начин дори монофил да пререже.
В същото време, е много предпазлива и късият повод намалява шанса да "поведе" - както знаете тя държи известно време рибето преди да го нагълта.
Най-новото което научих в събота, е че щуката атакува и нощно време. Беше извадена една над 9 (девет) килограмова зъбатка около 23.00 часа.
Най-големите си щуки съм хващал на струна от китара и блесна от лъжица, така че общо взето всичко пак си зависи от това гони ли крокодила или не е на кеф.
icko
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Ное 23, 2006 16:17
дал Браво: 2 пъти

Мнение от icko »

В същото време, е много предпазлива и късият повод намалява шанса да "поведе" - както знаете тя държи известно време рибето преди да го нагълта.
Това не можах да го разбера.Ако може някой да ми го обясни по-подробно.Искам да кажа и ,че под прегризване исках да кажа да нагълта целия повод чак до влакното и след това да прегризе монофила. :wink:
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Ице, късият повод я прави по-предпазлива, тъй като след повода имаш разни вирбелии други джелеза, а и рибето не стои много естествено за зъбатката.Тапата или основният повод за дъното не позволяват много, много да играе рибето.
Колкото за повода, към момента не съм виждал те таков случай, щуката да намаа и повода та да стигне да монофила.
90 % от случаите се закача в страни -в твърдата част на устата или някъде около хрилете.
icko
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Ное 23, 2006 16:17
дал Браво: 2 пъти

Мнение от icko »

А разбрах , :D мерси колега и наслука!!!!!!!!!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”