FISHING MANIA| НОВИНИ| ОБЯВИ| КАТАЛОГ| АНКЕТИ| КАЛКУЛАТОРИ| ФОРУМ| МАГАЗИН| ТОМБОЛА| инфоПанел
ФОРУМИЗа нас | Контакти | Реклама
* Въпроси/Отговори Дата и час: Вто Юли 22, 2014 15:21

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Яну 12, 2007 20:15 

Статус: Offline
Здваейте колеги и много здраве и дебели риби през Новата година!Та значи питането ми е следното по повод монтажа на мънисто(изобщо не ми е ясно и никога не съм пробвал досега) - къде се слага мънистото, колко да е голямо и от какво зависи от сезона ли от температурата ли, колко да е голяма куката и дали да е тройка? С две думи приемам всякакви съвети по темата. Благодаря предварително и наслука на всички отново

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 13, 2007 12:15 

Определено зависи от сезона,а той е зимата!Само,че тази зима е нещо много топла!Иначе е елементарно,мънистото ти трябва да стои над куката или тройката,като не е проблем ако ти попадне на самата извивка на куката!Резултатния риболов на кефал и скобар по този начин става,като стане по студено и падне температурата на водата!Колкото по студено стане почва да кълве сама на мънисто,без да е необходимо да слагаш жълъдов червей!А кефала определено предпочита тройката-бяла,зелена,червена с по-голямо топче(манисто),което определено е бяло(перла)НА това хващаме най-големите кефали!Иначе на куките слагаш всякакви мъниста-червени,златни,сребърни,бели,малки,,много малки,средни,правиш комбинации по две и т.н.Просто експериментираш,аз лично си правя двайсетина поводи от няколко вида и така!Ако има нещо,питай!Опа забравих-ловя с тройки№14 и куки от №10 до №14,зависе какво кълве!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 13, 2007 12:28 

Благодаря за изчерпателния отговор! иначе това с предварително подготвените поводи и аз го мислех, че на място ако трябва да изредя и половината мъниста деня си отиде! благодаря отново и още утре ще ги пробвам на Огоста

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 13, 2007 12:32 

Не,по лошо е да връзваш при минус 7,8 :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 13, 2007 16:16 

iambol написа:
...Опа забравих-ловя с тройки№14 и куки от №10 до №14,зависе какво кълве!

Куките ти не са ли много малки?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 13, 2007 17:35 

Не,как ще са малки!Идеални са за риболов на морунаш,скобар и кефал на манисто и жълъдов червей!Междудругото има сериозни разлики при различните фирми!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 24, 2007 19:54 

Това ми е любим метод през студените дни, и най-добрите кефали съм хванал именно на мънисто, но колегата доко е прав за размера на куките аз с по малка кука от №10 не съм ловил кефал, предимно използвам № 8 понякога дори 6, много по-сигурно се лови с тези номера но всеки си има начин на ловене и предпочитания. Успех.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 11, 2009 17:44 

Здравейте може ли да дадете снимка с монтажа да го видя :))

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]