Да си дойдем на думата.........

Минава, големият кораб минава ...
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Може,аз съм работил със сонари към които се връзва радар,камери,триizмерни карти,GPS,нормални навигационни карти,показатели на мотори..............но спокойно се ползва само за сонар,другите екстри стоят и чакат.


Не за теб,а за всички нас,това е форума.Дано се включат повече хора,че мойта сила е в големите модели,за Пираня 10 ли беше нямам каквкво много да кажа. :wink: :lol:
Go BIG or Go Home!
krasi.ko
Мнения: 661
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 21:15
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път

Re:

Мнение от krasi.ko »

8) Не не става въпрос само за ПИРАНЯ 10 а искам да знам мнения за повече видове и модели сонари :wink:
Луд умора няма само се поти и вика давай още
andonis
Мнения: 389
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 17:39
Местоположение: plovdiv

а

Мнение от andonis »

следя темата,но ми е чудно защо трябва да хвърляш толкова пари за сонари.Бъди реалист новите технологиинамаляват истинското-а именно тръпката да го хванеш сам-без сонари простотии и др.Заповядаи юни на гости при мен,ще ти покажа,че със хубава пръчка,актуален клиом за водоема и желание ще хванеш хубав квалитетен мустатко.И е много по приятно от това ако си се напушил с електроника.........
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Не е това темата,романтиката и цвърченето на сонара не са едно цяло,но имаш възможност да му спреш тока и романтиката е пълна.

Сещаш се обаче как може да разбере къде са правилните места за сом със сонар и колко ще му отнеме без.
Всеки с неговите си виждания и идеи - толкова има и за толкова пита,сонар мy се иска и за сонар пита............давайте по темата.
Go BIG or Go Home!
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от milen »

и аз съм в двуумение :!: какъв сонар да избера
Имам възможност да поръчам от Щатите понеже е доста по ефтен там.

замислям се за модела

http://www.bestfishfinder.com/fish-find ... 47-3d.html

http://www.humminbird.com/gallery.asp?ID=500#
3Д модела

или на Гармини
http://www.bestfishfinder.com/fish-find ... ducer.html
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Гони света в случая,не ловиш на 300 метра солeна вода,но като почнеш да се взираш в чернобял екран в слънчево време и с цаиси и разликата си проличава.

Гaрмина от линка се продава без сонда ако не се лъжа. :?
Go BIG or Go Home!
Аватар
steaven
Мнения: 107
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 17:30
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 3 пъти

Re:

Мнение от steaven »

krasi.ko написа:8) STEAVEN сонарът може ли да работи без JPS,и в крайна сметка какъв модел е този JPS и за какво служи той :?:PENN,братле много съм ти благодарен за това което правиш за мен,дано накрая от цялата тази офанзива излезе нещо и най сетне се спра на нещо по-просто и напълно задоволяващо за тролинг в вътрешните водоеми :arrow: Благодаря ви предарително за ценната информация :fish3:
Ами определено GPS си е допълнение към него,аз лично го ползвам по няколко причини:
1,когато захранваш за шаран например,винаги знаеш с точност до 1-3 метра точно къде си захранил да разпънеш въдиците.
2.в по големите язовири при риболовна сом например,може да запомниш абсолютните координати където си имал удар за да го пробваш на другия излет пак.Може дазапомниш и 10-на такива места и да те заведе,иначе как ще се ориентираш.
3.Покзва ти скоростта на лодката,по точно от кита със скоростомера,който си върви в комплект със сонара и при тролинг,може да правиш наблюдения при каква скорост имаш удари например за различните видове риби,бяла,пъстърва,кефал,костур,а може би и сом/не съм хващал европейски сом,но се оборудвах и имам мерак да се пробвам тази година/
Сигурно има още много ползи от него,особенно в открита вода,като морето,където се гонят пасажите,например да кажеш на колеги в другия залив къде кълве.
krasi.ko
Мнения: 661
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 21:15
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път

Re:

Мнение от krasi.ko »

8)А на каква дълбочина потапяш сондата за да работи без да се влияе от странични фактори като завихряне,вълни и други смущения :?:
Луд умора няма само се поти и вика давай още
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Сондата се закрепя или през дъното на твърда лодка,или на транеца в страни от мотора,но и достатъчно ниско или със скоба за МИНКОТА или................кажи каква лодка имаш,че модели много.

Основното е да я държиш хоризонтална до колкото е възможно,да няма завихряне от винта,руля или кила на лодката и да не я трошиш при пренасяне във вашия случаи.
Go BIG or Go Home!
krasi.ko
Мнения: 661
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 21:15
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път

Re:

Мнение от krasi.ko »

8) АЙГУЛ 21 с надувно дъно :wink:и къде мога да я видя тази стойка за закрепяне на MINNCOTA защото аз си купих такъв двигател за мойта малка лодка :arrow:
Луд умора няма само се поти и вика давай още
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

http://www.cabelas.com/prod-1/0044941018965a.shtml

http://www.minnkotamotors.com/advantage ... ?pg=sonar2

Ако модела на мотора ти е такъв ти трябват само кабели,ако не ще ти се наложи да търсиш сонда която се закрепя за мотора.

Имаше из форума снимки,преди време имаше същата тема и бях напляскал малко.

Лягам аз,утре ако не си намерил ще ти поразровя да ти покажа на какво прилича модела.
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Go BIG or Go Home!
krasi.ko
Мнения: 661
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 21:15
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път

Re:

Мнение от krasi.ko »

8) Благодаря ти човече :wink:
Луд умора няма само се поти и вика давай още
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”