Кукички-кои са най-добри

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Гост

Кукички-кои са най-добри

Мнение от Гост »

Извинявам се предварително за може би тъпият въпрос,но искам да попитам все пак.Бихте ли ми казали кои модели и марки кукички са най-добри за скобар,бабушка и платика.Много ще съм ви благодарен,ако ми отговорите,защото аз използвам най-вече Мустад-различни серии(с тях съм свикнал да работя),но усещам че понякога не са много ефективни при определени риби.Искам да ми кажете кои кукички са най-подходящи за бял червей-да не го пукат и същевременно да са много здрави(за скобар или платика).
Абе каквото се сетите(съвет,препоръка,опит) ще съм ви благодарен-ще е полезно както за мен така и за всички посещаващи форума.
Благодаря ви предварително!
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

Гостът съм аз :oops: :oops: :oops: :D :D :D :D
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Аз ползвам Mustad Round Bend Match N16 и 18 основно.
Доволен съм и не пробвам други.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Шефе, мога само да ти препоръчам, което не означава че няма и по-добри, с които не съм запознат.
Ще ти препоръчам за шаран това което аз ползвам и съм много доволен. Куките са Trabucco Akura 500BN! Много здрави, нема изпускане, и са лесни за куковръз, тъй като са с халка. Номера - според зависи от теб. Ето и снимки:

Изображение
Изображение
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
ASSENAS
Мнения: 2558
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:27
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Hi

Мнение от ASSENAS »

Нормално е човек да лови е една и съща марка куки ако е доволен от тях. В един момент обаче разбира, че не му вършат работа в определени моменти. МУСТАД са добри куки. Аз също съм ги ползвал, но нямат подходящи куки за вердевас например. Също така като се замисля не съм виждал и издължени тънки техни куки.

С това искам да кажа, че няма марка куки, които да ви вършат работа при различните видове риболов. Затова е добре да имаш куки от различни марки и да експериментираш. Мога да ти препоръчам КАМАСАН и ОУНЕР. От тяхната номенклатура със сигурност ще си намериш куки за платика и бабушка.
Мъдроста ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.
Аватар
Metodi
Мнения: 717
Регистриран на: Вто Яну 18, 2005 11:36
Местоположение: Sofia

Мнение от Metodi »

Здрасти , ама да те питам ти добре си изброил рибите за които искаш съвет , ама то има значение и с какво ги ловиш - щека, директен , болонезе или мач. Аз исползвам КAMASAN или Preston за мен това са куките.
Master Fishing
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

с болонезе
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

По въпроса за куките имам твърдо мнение - най-добрата кука за плувка, достатъчно остра, достатъчно твърда, за да не се тъпи из камъните (за скобара), достатъчно дебела, за да не се изправя от едри риби и за да не къса крехката уста на платиката, с микро контра, за да се пробожда лесно рибата и лесно откача КУКА НОМЕР 1 FINE MAGGOT 14-18 номер. Цената е около 4 лв за 10 куки и това е единствения недостатък. Досега не съм намерил друга кука, която да е толкова издържлива срещу изтъпяване от камъни. С тази кука работя по Струма в чистите от закачки места (иначе много съм в разход :( ), предимно 16 номер. По язовирите където ловя платика според настроението на рибата ловя от 18 номер до 12, най-често 14.

Най-близка до Fine maggot e Kamasan B511. По евтини са, но малко по-лесно се затъпяват. Използвам ги когато късам по-често.

Ако ловиш при тежки условия, като камъни, дървета и др. закачки ползвай някоя по-евтина кука с по-дебело стъбло. Например OWNER umi tanago - за скобар, платика, морунаж по Дунав е перфектна. OWNER имат богата гама от модели и от тях можеш да си избереш според риболова. Ако рибата е едра (например скобари от 0.500 нагоре) или ловиш на троха слагаш едра (10-12 номер) и по дебела.
Ако ловиш на тихо и рибата е капризна по тънък модел избираш. Трябва за всяка ситуация да прецениш. Гледай винаги да използваш най-малката кука, която не ти откача рибите - това е според мен правилото.
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

Благодаря колеги за информацията!!!!На слука
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Hi

Мнение от babydoctor »

ASSENAS написа:Мога да ти препоръчам КАМАСАН и ОУНЕР. От тяхната номенклатура със сигурност ще си намериш куки за платика и бабушка.
Напълно споделям, след Мустад и аз се ориентирах към тях, но напоследък не ги намирам - би ли помогнал? Последно Оуен купувах от магазина на "Г.Делчев", но после ми казаха, че развалили договора с вносителя или нещо такова
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
ASSENAS
Мнения: 2558
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:27
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Hi

Мнение от ASSENAS »

babydoctor написа:Последно Оуен купувах от магазина на "Г.Делчев", но после ми казаха, че развалили договора с вносителя или нещо такова
Има ги в магазина на SENSAS. Намира се в безистена на бившият магазин ЯВОР - срещу БУЛБАНК на центъра.
Мъдроста ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Assenas, кой модел ползваш за пинки и бял червей ?
Мисля да ги пробвам, щом състезатели ми ги хвалят. :wink:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Hi

Мнение от babydoctor »

ASSENAS написа:Има ги в магазина на SENSAS.
Благодаря ти и наслука :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Isakov
Мнения: 371
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 12:14
Местоположение: Кюстендил

Re: Hi

Мнение от Isakov »

Има ги в магазина на SENSAS. Намира се в безистена на бившият магазин ЯВОР - срещу БУЛБАНК на центъра


Колко знаеш ти куче !!! СЕНСАС наистина добри :lol:
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от VARHARA »

За платика и перка ти препоръчвам TUBERTINI- OPAKO страшни са , много съм доволен от тях. В последните 3-4 риболова само тях ползвам , ловя каракуди , перки и платики без проблем . :wink: :wink: :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”