Въпрос към Риконо

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Въпрос към Риконо

Мнение от hobby »

Риконо, тези дни бях на Пожарево и освен капото, хванах (направо си ги кепчосах ) едни ЧУМАВИ каракуди. Покрити са с нещо лигаво и мъхесто - включително и очите. Тази пихтиеста маса прилича на онези водорасли дето покриват найлони и други такива неща, стояли дълго във водата. Или на някакви влакнести бактерии? Перките им кървят и са като разръфани и като им махам налепа им падат люспите. Каква ли е тази работа? Болест ли е? Или ако са спали зимен сън в тинята и сега излизат, да го има и това чудо в първите дни? Но никога преди не съм виждал такова нещо. Лошото е, че бях без фото в мене.
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
Митко
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 15:01
Местоположение: София

Мнение от Митко »

Разрових се в снимките ми от миналата година и намерих тази..мисля, че за нещо такова говориш.Тази каракуда е от р.Блато и съм я пускал в друга тема преди година, а колкото до Пожарево - миналата седмица минах от там и слязох да поогледам и видях една умряла 300/400 грамова каракуда. Цялата беше "обрасла" в зелена гадост

Изображение
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Да не би пък да е червенка :?:
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
martin78
МЕСЕЧЕН БАН
МЕСЕЧЕН БАН
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 19:51

Мнение от martin78 »

Такива каракуди имаше онзи ден на суходол
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Митко, не мога да преценя, но по-скоро е нещо такова. Червенка съм виждал, но това е малко по-различно. И в Блато и в Суходол... ега ти! Епидемия! А на Пожарево имаше много измрели такива чуми.
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
ricono
Мнения: 404
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 10:21
Местоположение: София
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от ricono »

Изображение

Има поне няколко заболявания, които могат да предизвикат това, което си описал. На снимката горе е показана рибка болна от Сапролегниоза (причинява се от гъби от род Сапролегниа). Най-характерното за това заболяване са белите, памукоподобни налепи по повърхността на тялото. Възможно е да протича и като вторична инфекция в комбинация с бактериално заболяване.
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

мерси
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”