Помощ за избор на шнур

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

ANUBIS написа:Vanka mnogo te uvajavam pi4 si no za lazera ne sum suglasen!
Po skapan shnur ne bjh vijdal !

Kato se vidime na vodoem ste ti dokaja 4e na 3M snura mi za 20 kinta e klasi nad cortland 444 lazer za men edinstvennij shnur na cortland e 444 SL za WF govori DT bivat!

Ne znam samo da ne e nekoe MENTE DEEEEA ma go kupih ot shekspirite !
Кажи по-подробно за Concept'a на 3М,жълтия,DT, има ли памет,как полага и кви пари е.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
ANUBIS
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:40
Местоположение: SOFIA
Обратна връзка:

Мнение от ANUBIS »

Mi dok az go vzeh za 20 kinta Mnogo e dobar spored men!

Edno 4e se iznizva mnogo leko prez voda4ite zashtoto e super mek, tunak i pada mnogo elegantvo vuv vodata!

Naistina e klasi nad lazera mi :(
Sega provedoh razgovori za LAZERA i vseki me pita zashto taka az sum mnogo dovolen i .... i zapo4vam da si mislj 4e e stojl 6-7 godini na nekoj vitrina znam li !
No na purvata zbirka na kojto se vidime ste vi pokaja za kvo ide re4 !
Mi az imam i 333 toi e na 3 godini podaren mi ot moi prijtel mi toi e mnogo po mek i ne potava kato LAZERA !
A i tozi moi prijtel si zakupi zaedno s men LAZERA ot Alem zashtoto e lovil vinagi s Cortland i me navi no sega i samij toi kazva 4e po skapan shnur ne e vijdal!
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.

http://hatch.flyfisherman-bg.com/
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Раде, няма проблем приателю, че имаме различни мнения. :D
Поздрави!
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
sims
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Яну 01, 2005 22:18

Мнение от sims »

И аз не сьм много доволен от Кортланд 444 Лазер лаин.
Много барзо се напука и започна да износва водачите . Не знам това дали не се дьлжи на силикона ,с които го смазвах-Шекспир.
Ако се исползва само гьша мас може би ще е по-добре,но при мен изкара само 2 сезона :wink:
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

sims написа:И аз не сьм много доволен от Кортланд 444 Лазер лаин.
Много барзо се напука и започна да износва водачите . Не знам това дали не се дьлжи на силикона ,с които го смазвах-Шекспир.
Ако се исползва само гьша мас може би ще е по-добре,но при мен изкара само 2 сезона :wink:
Е така, се получи и при мен. Миналата година на няколко пъти пъти намазах шнура/лазара/със силиконово масло/ ма не смазка/ и се затвърди сериозно. Май, му видех сметката. :roll: :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Гост

Мнение от Гост »

Е така, се получи и при мен. Миналата година на няколко пъти пъти намазах шнура/лазара/със силиконово масло/ ма не смазка/ и се затвърди сериозно. Май, му видех сметката. :roll: :D[/quote]




CORTLAND LAZER ne se smazva! Tova smazvane stava pri dopir s voda (spored CORTLAND) ot samosebe si.
Samo se 4isti!
shakespeare
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 11:40

добре

Мнение от shakespeare »

Колеги най после кажете кои е по добрия Concept'a на 3М, хубав ли е корлтланд лош ли е че и мнен ме оплетохте вече кажете с две думи кое е по доброто без модели лазери и тъака нататък....кои шнур е по як и КАЖЕТЕ КОГА ЩЕ НАПРАВИМ ЕДИН РИБОЛОВ ЗАЕДНА АРЕ ЧЕ МИ ПИСНА ДА ГИ ИЗБИВАМ САМ :D :D :D .............НАСКЛУКА НА СИЧЧКИ
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Ами Шекспире, в случая практиката ще ти каже. Според моя скромен опит не си се излъчал като си си взел Кортланд.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Борислав
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 11:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

..1?

Мнение от Борислав »

Здравеите колеги, здравеи и на тебе Шекспир..!
понятието хубав шнур или добър шнур е много разтегливо, има стотици видове марки и видове шнурове..., за много малко мога да кажа че наистина не стават, Кортланд са доказала се марка и то не от вчера, всеки шнур си има различно предназначение съобразно условията..., примерно какво значи 444SL, ми те са 15 вида СЛ със различно предназначение...с различни торпеда, различни обвивки, за солена вода, с твърда обвивка за далечно замятане, всичко това е опира до избиране на комплект съобразно нашата нужда,...
аз последния ми шнур 444, мога да кажа че не се е напукал ама нито на едно място...има само няколко драскотини от камъни и растения с остри листа...не ползвам смазки, вазелини, силикони или нещо подобно....а просто Флаи Лаин Дресинг на Сентифик...нищо повече..!!
Шекспир..първо мери после режи...това мога да кажа....!!
наслука на другарите Мухари....;о)
Аватар
Борислав
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 11:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

..

Мнение от Борислав »

оппаа, пропуснах да спомена че след всеки риболов подсушавам шнура а на два го смазвам..а шнура е на два сезона..?!
наслука на другарите Мухари....;о)
shakespeare
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 11:40

xa

Мнение от shakespeare »

за подръжката на шнур съм си закуппил то1ните неща с които трябва да се подържа след всяко ползване ами в моя случеи не разбрах кво са да и зема ли кортланд или да не си зема но явно трябва сам да преценя..
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: ..

Мнение от Мунчо »

Борислав написа:оппаа, пропуснах да спомена че след всеки риболов подсушавам шнура а на два го смазвам..а шнура е на два сезона..?!
Борка, с какво го смазваш. Щото ко смазката е калпава става твърд и се цепи. Затова пиам-какво да взема като мина към София. Аз си купих от Алем някакви тампончета, намазани с нещо силиконово, ама...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Валери
Мнения: 353
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:09
получил Браво: 1 път

Мнение от Валери »

Специално аз си смазвам шмура с гъша мас и съм много доволен.Е,когато е много студено,както рано сутринта на Доспат в събота и тя/гъшата мас/ не помага-шнура събира лед,както и водачите.Не знам дали мога да кача снимка на язовира Изображение,но беше много красиво.Поздрави!
Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си!
shakespeare
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 11:40

a

Мнение от shakespeare »

ха колега ма те тия тампончета са на кортланд и са три за доста време и са доста добри аз със това я чистя много е добро
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”