Репорт от Хейстингс.

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Репорт от Хейстингс.

Мнение от DOCTORA »

Миналата събота - 02,04,2005, най-после открих пролетния морски сезон.
Няколко дена преди това бях проверил в нета, че в Събота времето ще е слънчево, топло и безветренно. Споделих го със семейния модератор а тя изведнъж като каза - " Ами защо да не се поразходиме до морето?". Два часа след това се щипех за да се събудя от прекрасния сън :lol:
И така в Съботата забрахме нашите приятели от Лондон - Анчо и жена му Петя - и двамата начинаещи но много запалени рибари, натоварихме такъмите в колата и поехме към Хейстингс.
Аз бях проверил че прилива в този ден ще е в 16,30 ч.
В Хейстингс пристигнахме в 15ч., купихме "lug-worm" от рибарското магазинче до кея и в 15,30 бяхме хвърлили въдиците. На кея имаше още 3-4 рибаря. Времето беше чудно. Топло за сезона - 17градуса. Тънки, високи облачета през които често надникваше немощното априлско слънчице.
Много слаб ветрец и морето беше чисто и спокойно - рибарски рай!
Изображение

Ловяхме с 3 пръчки. Аз две и Анчо една. Както очаквах първите почуквания дойдоха половин час преди максималния прилив, около 16ч. Изпуснах две бързи кълванета.
Изображение

Тогава удари и пръчката на Анчо. Той обаче изчака и като засече извади една чудесна писийка. Точно като тези които продават в супермаркета. Много са вкусни.
Изображение
Кълването продължи до 17,30ч. Хванахме по три писийки всеки. Шест рибета за този период на сезона е много добре. От другите рибари само един видяхме да извади две писийки.
Доволни, и с осигурено мезе се натоварихме на колата и потеглихме към Лондон с приповдигнато настроение.
Това беше първият ми риболовен излет на който жените не ни ръчнаха нито веднъж че става късно и е време да си ходим, баш когато най-много кълве :D
Изображение
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

ЕЕЕЕ и ти ли ме изпревари-аз все още не съм открил сезона.Много учене и гадно време,но още 9 дни и излизам ако ще камъни да падат.
Много готинки снимки,а и как е заспало морето самооооооо.Мерси за снимките и все така да ти върви през сезона,а може и по-добре да е сигурен съм.
Go BIG or Go Home!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Благодаря ти PENN!
Наслука и на тебе!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
CGR

Мнение от CGR »

Честито Докторе!

PENN, ти брато на мен ли задаваш въпроса за търсенето на твоите риби при 61F?

По-добре не ми отговаряй или ако решиш ми го пусни на бележка в "другия" форум.

Ако трябва да си разказваме историите, то моята определено ще отнеме много страници и не се чувствам нито на подходящо място нито в подходящо настроение за да я започна, но едно нещо само ще ти кажа. Кацнал съм с 2 куфара, въдица и велосипед, и $1,000 мои пари.

Къде съм живял и работил ти е бедна фантазията. Но това се свърши за няколко месеца с моя рибарски "късмет".
svejen slavov montreal c

blagodarsko

Мнение от svejen slavov montreal c »

blagodaria za toploto posre6tane DOKTORE v sabota 6te si podnova ribarskia bilet 4e tuka minalogodi6nia vaji do 31.03 a v nedelia misla da ida na edno miasto koeto mi spodeliha naskoro i kadeto izlizala 6tuka dano samo da se e razmrazilo ve4e dano drugia pat kato otidete za riba da ima meze i za priateli ne samo za vas NASLUKA :lol:
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

CGR написа:Честито Докторе!

PENN, ти брато на мен ли задаваш въпроса за търсенето на твоите риби при 61F?

По-добре не ми отговаряй или ако решиш ми го пусни на бележка в "другия" форум.

Ако трябва да си разказваме историите, то моята определено ще отнеме много страници и не се чувствам нито на подходящо място нито в подходящо настроение за да я започна, но едно нещо само ще ти кажа. Кацнал съм с 2 куфара, въдица и велосипед, и $1,000 мои пари.

Къде съм живял и работил ти е бедна фантазията. Но това се свърши за няколко месеца с моя рибарски "късмет".
Какво общо има това с риболова на Доктора? :evil: :evil: :evil:
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Браво Докторе - твойте снимки ми напомниха за моето посещение по Ингилизииските брегове....А тази пума май е прекалила с черпаването - нещо несвързан ми се вижда поста му...
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

minkata написа:Браво Докторе - твойте снимки ми напомниха за моето посещение по Ингилизииските брегове....А тази пума май е прекалила с черпаването - нещо несвързан ми се вижда поста му...
Бравос Докторе ! Покажи им на ингилизите че България не е само Стоичков и че и за други неща ни бива :D


Аааааа свързал го е ама мнооо време не списа тука и иска много неща да каже та така :wink:
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Здравец, Докторе, помниш ли имаше на времето една комедийна театрална постановка за Пепеляшка - пародия от класа и там се пееше песенчица:
"What a beautiful fish.....'s the Sole...no finer fish than a sole in a dish..'s the Sole ....'s the Sole :lol: " И размахваха едни вмирисани стелки от обувки - като цяло беше страхотия много съм се хилил, макар да имаше доста хумор изгубен при превода...
Исках да попитам опитвал ли си за писии в корабните канали при прилив? Моя работодател Анди Фърт от Бостън много пъти ми обясняваше как стабилно ковял писиите и змиорките като дойде прилива :shock: Така и не видях с очите си - разкажи ако имаш време?
Доста хладничко изглежда Април при тебе... Тука се затопли, чувам по Бг също...
Още веднъж на добър час да потръгне!
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Здравей Любак!
Тук в Англия има един корабен канал до нас - в Бристол, но там риболова е забранен. Плоските риби обаче ги има навсякъде. Тези дето хванах са Place и Dab. Sole е най-вкусната но от тях неможах да хвана.
Сега обаче идва топлото време и ще почне да излиза Лаврака, скумриятя, зарганата, Pollack и най- важното - големките акулки и морски котки през ноща на рак. По южното крайбрежие вече са хванали първите скумрий, полаци и лавраци - четох в репортажите на месните форуми. Като се върна от БГ през Юни ще ги зачеша яко.
А ти там дръж фронта здраво с вашите местни динозавърски риби за които споменаваш, и прати снимки в едър план за да ги разгледаме какво представляват.
Успех!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”