Засичане при риболов с фидер!?

Аватар
Митко
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 15:01
Местоположение: София

Мнение от Митко »

butnik написа:това е метод фидер и е различен от фидера ако си наясно :wink:а фидер от англичаните не се използва само за вида а е и хранилка.При този метод поводите са къси
Честно казано не ти разбрах съвсем ясно мисълта, но мисля че е добре да поразгледаш малко по сайтовете, да попрочетеш туй онуй и тогава ще ти се изясни какво имам предвид. Не е зле да метнеш едно оче и на този ЧЕШКИ филм http://zarta.org/details.php?id=12825 и не се доверявай много, много на англичаните :wink:
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Този монтаж няма нищо общо за нещата които пишем.Това е метод-фидер,използва се за улов на големи риби.А колкото до англичаните не ми се вярва ,чехите да им учителите.Не разграничаваш нещата.А пък щом ти казваш,значи е така ,съгласих се ,чехите са най-добрите риболовци,смях. :D
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
Митко
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 15:01
Местоположение: София

Мнение от Митко »

Ако съм разбрал правилно ти изключваш всички типове хранилки различни от обикновената мрежеста кошничка....мисля, че не си прав. Напълно съм съгласен, че тази за която спорим се ползва предимно за шаран, но върши перфектна работа и при риболова на платика, каракуда, лин и др. Точно за това дадох и линка към филма - там използват такъв тип хранилка при риболов на платика с фидер пръчка, при това много успешно. Именно заради това писах, че при ползване на такъв тип ин-лайн монтажи на фидер пръчки е важна тежеста на ползваната хранилка.
Колкото до качеството на чешките риболовци - не мога да коментирам, но съм далеч от идеята да правя сравнения с англичаните или с който и да е друг.
Поздрави и наслука
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

не се карайте бряяяя
:lol: :lol: :lol:
Между другото монтажа от снимката ми се струва че е с един вид заклинване на повода в тръбичката на оловото...и до колкото ми е известно тези монтажи имат няколко цели
1.Естествено е захранването
2.САМОЗАСИЧАНЕТО
3.При евентуално късане .. освобождаване на хранилката и свободна риба с ПИРСИНГ и още един синтетичен мустак :lol:
Та в тази ред на мисли ... зАщо ни е фидер въдица с чувствителен връх за този монтаж.. По добре някоя шаранджийка за да меткаме навътре.
Инак много често ловя на "МЕТОД" даже наскоро се сдобих с пикерче и ползвах едно малко методче 15 гр , само че се наложи 30-35 см повод заради водна растителност.. ем справи се чудесно монтажа... аналогичен на картинката ,само че подвижен.Имах опасения относно чувствителноста но щом усещах 5 см каракудки и червеноперки значи бях на прав път.
И накрая ... естесвено туй всичко дето го казах може и да не е вярно :lol: :lol: :lol:
hobie revolution 13
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Митко написа:
butnik написа:Хранилкта какво ти е виновна,тя винаги е отстрани,т.е.кълването и засичането са в една права.А то срава като при мач,настрани,поне при мен така нямам гелета
Имах предвид подобен тип монтажи, при които рибата трябва да премести и самата хранилка.... предполагам, че почти никой не ползва такива и за това писах, че тежестта е важна при неподвижен монтаж.

Изображение
Това е монтаж за самозасичане,а темата е как засичате при фидер риболов.Значи при засичанети ни тя вече е в капана.Говорим за стандартни монтажи при този риболов,специално метод-фидер трябва да се разглежда в друга тема.и поводите са къси,като при риболов с нашенска пружина.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
Митко
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 15:01
Местоположение: София

Мнение от Митко »

При малките грамажи на този тип фидер и директно поставяне на стръвта на куката самозасичането е малко вероятно и трябва малко да им се "помогне" да се боцнат (проверено). При тежките фидери и монтирана стръв на косъм рибите сигурно ще се самозасичат, но тук нямам опит и не мога да коментирам. Колкото до останалото - съгласен съм с теб.
krezo_bg
Мнения: 416
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 13:27
Местоположение: Нова Загора от 1983год иначе Сливналия

Мнение от krezo_bg »

Ами според мене винаги трябва да и се помогне на рибата, да се засече ми е думата ,въпреки че 60-70%тя сама се закача .Аз ползвам средна тежина(хранилка)за фидера и наистина при различните видове риби различно хапе.На скоро направих излет на Мантинелата и там какудата(буфалото) земаше много мудно-върха на фидера току натегне и отпусне,не задържаше и в момента на напъването засичах и рибата е там.А при червеноперата върхът трепери поне аз така забелязах.За шарана при него нема прошка като натегне и нема пускане.Ама когато клъвне клъвне.Мамка и риба като се закучи и неще като рече да кълве кълве начи. :D :D :D :D :D :D
Аватар
SHEKIRA
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:31
Местоположение: Карлово

Мнение от SHEKIRA »

мите,много филми гледаш.аз,също съм ги изгледал.и да ти кажа няма нищо общо с българската действителност.има една подробност,че в някои страни рибата умира от старост.във филмите ми говорят за 5 унции върхове,такаче ако лови в българия на свободен водоем с такъв връх може да хване само на бай шеки кьор кефала.
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

krezo_bg написа:...На скоро направих излет на Мантинелата и там какудата(буфалото) земаше много мудно-върха на фидера току натегне и отпусне,не задържаше и в момента на напъването засичах и рибата е там.А при червеноперата върхът трепери поне аз така забелязах.За шарана при него нема прошка като натегне и нема пускане. :D :D :D :D :D :D
Колко унции връх??? :roll:
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Колега,буфало в България отдавна няма.Опитваха се в далечни години по време на режима да го развъдят у нас,но.......
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

При засичането, трябва да се има в предвид и какъв точно е монтажа от другата страна на линията :idea: Дали е самозасичащ или не е и в каква фаза и положение на върха монтажа "сработва"(евентуално) 8)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”