СЪВЕТ ЗА МОРСКИ РИБОЛОВ В КИТЕН

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Petio
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 15:17
Местоположение: София

СЪВЕТ ЗА МОРСКИ РИБОЛОВ В КИТЕН

Мнение от Petio »

Уважаеми колеги от черноморския регион,
Моля Ви, дайте съвет. За около десет дни ще бъда в района на Китен от 01 май. Ще имам свободно време и за риболов. Дайте ми съвет в кой район, с какъв такъм и на каква стръв каква риба може да се търси в това време. Ще ви бъда благодарен за всякакви съвети на тема риболов.
На слука от Петьо!
HEMINGUEI
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 10:51
Местоположение: Варна

Мнение от HEMINGUEI »

Петьо внимавай да не те хванат защото през 2005 и морските риби са забранени за улов с въдица 8) Друг е въпросът че това е поредното недомислие свързано с любимото хоби.............
Единствено времето отделено за риболов и ....не е загубено!
Автор:Умен човек
Petio
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 15:17
Местоположение: София

Мнение от Petio »

Благодаря колеги!
Ясно е че ще обикалям по брега и ще гледам моренцето като манастирски котарак кацнала гугутка, но какво да се прави!
За всеки случай ще сложа аз една две пръчки в багажника, пък каквото сабя покаже.
Народа казва "Или сабя на кръст, или ... в гъз"
На слука от Петьо!
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Петьо ,

Ако бях на твое място бих прескочил до Куракя. Намира се северно от Приморско .Там е много дълбоко. Непосредствено до брега е 60м. Можеш да пробваш за илария на бомбарда или чепаре за сафрид.
Аз само веднаж съм ходил там и нищо не хванах но Бургазлии го знаят това място и се говори че там винаги се навърта риба.
Бат Милен ти какво ще кажеш по въпроса . Не може да не си ходил там
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Дели, обясни по-подробно за това място. Както го описваш там може да се навърта калкан, морски котки и акула в близост до брега.
Дали на нета ще има карта която да го показва?
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Докторе,

До коракя може да се стигне през Примпрско. Тръгва се на север покрай брега към резиденция Перла. По нататък с питане . Така го намерих и аз. Иначе пътищата в резервата са като лабиринт.
Там дъното е каменисто и се съмнявам за калкан , но всичко останало се навърта . Там за първи път видях да вадят паламуд от брега.
И на мене ми се ходи там и ако искаш ми се обади да отидем заедно като дойдеш. Ако има и други желаещи колата ми е 5 местна . Стига се за 3 часа от Варна. Блазе им на Бургазлии.
Боцмана
Мнения: 324
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:55
Местоположение: Бургас

Мнение от Боцмана »

Освен приключениятя със загубване в гората или затъване като БАТМИЛЕН има и една бариера в началото на резервата.Трябва да си носите лист от ножовка за прерязване на катинара както на влизане, а и по-важно за излизане.Една година бяха изсипали камара с камъни на пътя да не минаваме.Май имаше история,че на някой му се е наложило да разчиства камъните та да излезе.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Изглежда на това място трябва да се ходи с въздушен десант :lol:
Няма проблеми, аз бях парашутист в казармата :lol:
Благодаря за подробните и интересни обяснения.
Дели, щом имаш транспорт може да организираме някой друг излет до место където рибата дава, когато дойда във Варна другия месец.
Ако имаш възможност разбира се. Сигурен съм че ще можем да се съберем 4-5 мераклий от форума за такъв излет.
Ако искаш прати ми контактен номер със лично съобщение, за да ти се обадя като дойда.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Боцмана
Мнения: 324
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:55
Местоположение: Бургас

Мнение от Боцмана »

Ако идвате насам да се обадите моля!То БАТМИЛЕН е по-печен в морския риболов,но на мен ми се струва ,че по това време на Куракя освен попчета няма друга риба.Там ходим есента когато са пасажите сафрид и чернокоп.Друго се чудя аз-защо в България никой не лови Лаврак с въдица?А го има,харпунджиите редовно вадят лавраци.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Дааа, най-добре ще е да се отиде на това място като дойда наесен.

За лаврака знам как го ловят тук в Англия. Той от 2-3 седмици почна да дава. Най-важното е да се знае място където го има.
На воблери, клатушки и гумени змиоки се лови рано сутрин и преди залез.
На плувка на жива скарида се лови рано сутрин.
На дъно на рибка се лови денонощно но най-кълве когато има вълни.
На жива рибка - попче(тук са рядки но ги считат за отлична жива стъв за лаврак), се лови през целия ден, като попчето се оставя да плува свободно с леко олово. За този метод се иска да има течение или се лови в прибоя. В Англия обикновенно се използва жива " Санд Иил " - "пясъчна змиорка" - дълга като малка заргана но без човка.
Тук лаврака кълве и на морски червей но по случайност.
Лаврака се счита за най-престижната морска риба в Англия.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
harry
Мнения: 193
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 14:26
Местоположение: Варна

Мнение от harry »

Като става въпрос за това какви видове могат да се хванат в нашето море, Докоторе, сещаш ли се онази странната рибка дето Станислав я изкара на "Ривиера"? Провери ли какъв вид беше?
пях с Depeche
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”