HELP

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Гост

HELP

Мнение от Гост »

колеги , искам да питам как е най-добрия начин да навия влакното на шпулата
sorry за тъпия въпрос ама като навивам влакното на ръка и то не се разпределя равномерно по шпулата

HELP че утре съм за риба :D
Аватар
ASSENAS
Мнения: 2558
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:27
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Хай

Мнение от ASSENAS »

Връзваш влакното за шпулата на макарата, хвърляш ролката с влакното в един голям леген с вода и навиваш.
Мъдроста ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

А с дясната ръка пред макарата може да хванеш памучно парцалче, през което да минава влакното - хем го опъваш, хем го подсушаваш. Наслука :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Assenas, я ме светни. Няма ли да се получи проблема с ускукването, за който питах в предна тема?
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Според мен ще се получи усукване. Затова и не ползвам тоя чалъм с легена.
Между другото, струва ми се, че за правилното разпределяне на влакното върху шпулата първо се търси проблема в самата макара...
:)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
ASSENAS
Мнения: 2558
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:27
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Hi

Мнение от ASSENAS »

kalinux написа:Assenas, я ме светни. Няма ли да се получи проблема с ускукването, за който питах в предна тема?
Майстора го е казал най-добре. Ако макарата е калпава нема как да ти го реди без да се усуква.

Аз този метод го ползвам защото така са ми казали хора на които вярвам и съм доволен. Има и нещо друго. Аз от макари и редене на влакно НЕ разбирам :lol: Имам една макара и един мач с които ловя по принуда (състезанието на Овчарица).

Отговорих на колегата защото друг не беше писал, а му беше спешно. Освен това не мисля, че съм го излъгал ... много :D
Мъдроста ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Hi

Мнение от babydoctor »

ASSENAS написа:
kalinux написа:Аз този метод го ползвам защото така са ми казали хора на които вярвам и съм доволен.
Е това го има и по литературите, а е и удобен начин, когато си сам. Друг начин е някой да ти държи шпулата така, че ако влакното се навива на макарата обратно на часовниковата стрелка, по същия начин да се и отмотава от шпулата - затова има фабрично шесто-осмоъгълни шпули от едната страна, за която да се хванат. Аз когато съм сам използвам още един начин, който съм си измислил и върши работа, макар, че е малко шутовски - нанизвам шпулата на молив, двата края на който захващам с ъс задколенните сгъвки, така, че шпулата остава между коленете ми. Е, трябва да намотаеш влакното бързо, преди да си се схванал :D :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Алеко
Мнения: 11058
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

Докторе, тази стойка е по-изискана от Кама Сутра, бе!
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”