--Влакна за кльонк

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Влакна за кльонк

Мнение от max »

Емиле, влакната които коментираме (поне които аз коментирам) са много далече от Костенурката и Тиаграта (дето беше на незнайно колко години) за които ти говориш. Дай сега да не говорим глупости за умората на влакното дето е направено за риболов на Мерлини и Тунци. Това са риби в пъти по силни от Сомовете, а борбата с тях продължава часове!
Това не е спора от другата тема - "дали да влачим на 0.30 монофил или на 0.20 плетено". Монофил с тест 80 либри издържа точно 80 либри (36кг.), говоря за качествено влакно и е достатъчен за да се извади успешно сериозен Сом. Можеш да го мародерстваш както искаш и колкото часа искаш - аз ти гарантирам че ако възлите са добри то ще издържи точно толкова.
За да няма късания трябва ново влакно и добре изпълнени възли, а монтажа да се превръзва след всяка риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от Emo-83 »

Не съм спрял никой да има мнение.Когато копувахме Костенурка не съм имал възможност да зная на колко години е.А с Шимано Тиагра и до сега се ловят рибите,които си посочил.Това влакно сме го напавали аз,Васко и Витята наматано на гребло.....за да го скъсаме.Накрая запалихме двигателя и изправихме куката....така,че не ми пречиш говори си.
Естественно,че е достатъчно тест с 36кг.,но ако няма дървета и др. подони странични фактори.На морето това,което си посочил е основното влакно.Отпред са специални поводи.За това,а да не си пускаме морски клипчета в темата за сома.Ти започна,като Троли да ми доказваш правотата си със тунци и мерлини......нали ти му пусна таблицата на ИГФА.....тя не е случайна.Атрактивните скокове на Мерлина,не значи по-голяма сила от Тарпона,Групера.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Влакна за кльонк

Мнение от max »

Добре де кои са тия специални поводи - метален (който почти не слагаме) и ФЛУРОКАРБОН (май него слагахме и за сом).

И друго не разбрах - пак ми обясни. Сомовете късат а морските риби не?

Не знам защо си си създал илюзията че плетеното влакно ще ти помогне в дърветата. За какво, да го резнеш сам ако сома не може да скъса? Ако извадиш трофейна риба заплетена в дърво това си е 99% късмет, а не резултат от влакното.

Не на последно място все пак трябва да има някаква разлика между влакна (Тиаграта) които струват 80$ за 1000 ярда и тези от +200$ за същия метраж
Emo-83 написа:..................Атрактивните скокове на Мерлина,не значи по-голяма сила от Тарпона,Групера.............
:?: :?: :?: :?:
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Влакна за кльонк

Мнение от max »

Emo-83 написа:
Човека си го казва, Рапала Супер шад рап и МОНОФИЛ 50 либри
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от Emo-83 »

Вменяваш ми думи,които не съм казал.Къде съм посочил,че сомовете късат,а морските риби не.Казах,че използват поводи.Отностно тях погледни клипчетата на Салмо,как се правят поводи за сом.И какво намеша риба в дървета със късмета за ваденето и от там.Тя трябва да се напъва преди да влезне в дърветата,защото иначе се получава точно това което каза Вихрен.Сома си плува с километри в нищото и намира самотното дърво за да ти скъса в него.Когато той е достатъчно голям,а такъма достатъчно слаб за да не можеш да напъваш рибата се получава точно това.
Същата случка я има Краси.За това премина на тролинг с 50либри конец.Иначе рибата не знае за нейното улавяне...говоря за големи сомове Ивка,а не до 30-40кг.
А ето ти повода който никога не си използвал,а твърдя,че на него си кълвът рибите точно толкова,колкото и на монофила.На Пацката с този повод му изправи Гамакатцу 4/0.Повода е със тест 90 либри и се прави без възли и тубички.Не ми споменавай за грешката при изправянето....повода е издържал и ние говорим за това.
Изображение
Ето влакно,което съм ползвал след Тиаграта и твърдя,че е много здраво.
Изображение
А ето ти Каджуна,който между впрочем се поръчва от Гравел и Куантум.....така,че няма нужда от поръчка в Америка.
Изображение
Изображение
Изображение
Всеки един конец е по-здрав от всеки монофил със същия тест на натоварвания и притриване от риба,клони,миди и квото се сетиш......това казвам аз.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от Emo-83 »

max написа: Човека си го казва, Рапала Супер шад рап и МОНОФИЛ 50 либри
Е каза го,но Троли казва,че това не е воблер за сом,нито 50 либри е конец за тролинг......с което не съм съгласен. :wink:
А дали имам точно този воблер и дали не съм оборудвал Мацака и Кроки с него. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Влакна за кльонк

Мнение от max »

Emo-83 написа:Вменяваш ми думи,които не съм казал.Къде съм посочил,че сомовете късат,а морските риби не..................
Emo-83 написа:...............Атрактивните скокове на Мерлина,не значи по-голяма сила от Тарпона,Групера.
Emo-83 написа:...................,но ако няма дървета и др. подони странични фактори.................................
Emo-83 написа:.................И какво намеша риба в дървета със късмета за ваденето и от там.Тя трябва да се напъва преди да влезне в дърветата,защото иначе се получава точно това което каза Вихрен.Сома си плува с километри в нищото и намира самотното дърво за да ти скъса в него.Когато той е достатъчно голям,а такъма достатъчно слаб за да не можеш да напъваш рибата се получава точно това.............................
Емо гарантирам ти че през въдицата ти НЕ МОЖЕШ ДА ПОДЪРЖАШ НАПЪН ПОВЕЧЕ ОТ 30 КГ. Ако с него не обърнеш тая риба за няколко минути значи си хванал скутера на съседа. Освен това ми се струва че обърка съвсем темите, тази се казва "Влакна за кльонк" а не е за сом на влачене. А ето тези думи
Emo-83 написа:...............
А ето ти повода който никога не си използвал,а твърдя,че на него си кълвът рибите точно толкова,колкото и на монофила.

Изображение
ме накараха да ти постна таззи снимка

Изображение
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от Emo-83 »

Утре ще се разправяме...сега нямам нерви.Мисля едно,пишеш ми друго,заеби.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Влакна за кльонк

Мнение от kalinux »

Левака написа:Калинукс има скъсан плетеняк на Тича. :idea:
Бъркаш, беше менте кевлар. Същия този кевлар се оказа, че мога да го скъсам на ръка. С плетеното на 150 либри нямаш шанс да го направиш ако ще и с цялато тяло да му легнеш.

Същото това 150lb извади на Стефо големия от Искъра. На другия ден на Тича добре че го видяхме - на 6м под върха беше протрито на 50% от върховия водач на едно единствено място. Хич не ми се мисли ако беше моно. За мен въпросът е приключил. Ако трябва да се връщам отново на нежни такъми, само и само да ми кълве повече, по-добре да хващам щеката.
С внимание към детайлите
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от LVitchev »

Къде се изпари бе Калинка,скри се и никакъв не пишеш :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от Левака »

kalinux написа:
Левака написа:Калинукс има скъсан плетеняк на Тича. :idea:
Бъркаш, беше менте кевлар. Същия този кевлар се оказа, че мога да го скъсам на ръка. С плетеното на 150 либри нямаш шанс да го направиш ако ще и с цялато тяло да му легнеш.
Не знам аз дали бъркам или ти.Да влезнеш за сом на Тича с менте кевлар без да го провериш предварително и да стегнеш аванса на МАХ,те на това му викам аз обърквация. :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Влакна за кльонк

Мнение от max »

Как беше - "Сома не трябва да ляга на дъното!"
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от quietriot »

Едно не мога да ви разбера, всели си е изградил тертип на улов, никой няма да обори другия или да го кандардиса че неговото е по добре :mrgreen: .

Нека да си ловим на кой с какво му душа иска, па времето и ако някой друг сом ще покажат кой бил прав..................ех що не беше евро тука кво показване щеше да пада :wink:

Скоро сънувах че сме се спазарили с испанците да не ги трепят сомовете, а да ни ги дават, и внасяме със едни големи военни самолети пълни със сомове и сипваме по язоривирите а ония се кефят че ми дали боклука, заеби мечти............. :mrgreen:

Емка при морския риболов аванса е отворен на макс, онова като лапне да хукне и да не усети и затова се мота по километър два влакно, та като захапе да хукне , да го глътне и чак тогава един тупан ти засича и ти я дава и хамалогията почна да го прибереш от 500м на 35 градуса с бавен чакрък, отделно като тръгне към лодката навиваш като бесен, а аи илодкара каара на задна към него уж да ти е по лесно. Готино е с туните щото плуват като бесни под вода на нбиват там е кеф, но целия зор се поема от аванса, но чести и късат.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Влакна за кльонк

Мнение от kalinux »

Левака написа:
kalinux написа:
Левака написа:Калинукс има скъсан плетеняк на Тича. :idea:
Бъркаш, беше менте кевлар. Същия този кевлар се оказа, че мога да го скъсам на ръка. С плетеното на 150 либри нямаш шанс да го направиш ако ще и с цялато тяло да му легнеш.
Не знам аз дали бъркам или ти.Да влезнеш за сом на Тича с менте кевлар без да го провериш предварително и да стегнеш аванса на МАХ,те на това му викам аз обърквация. :lol: :lol: :lol:
Обърквация или не това няма значение. Тук ми давате пример за скъсан плетеняк, което просто не е вярно.
С внимание към детайлите
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от Emo-83 »

Евала Калинка,значи това късъне отпада....дайте друг пример. :wink: :D
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”