Въпрос за влакна?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
bessi
Мнения: 171
Регистриран на: Чет Окт 04, 2007 7:04
Местоположение: Хасково

Мнение от bessi »

lubo9 написа: Ако ти се занимава виж тук http://cgi.ebay.com/Power-Pro-Braid-Pha ... 51970b93da
От около три години ползваме 200 и 250 либри на Пауър Про от същия продавач. Сега пак си наръчах за новото(благодаря, Емо) мулти.
Пича е точен: плащаш - получаваш. ДДС още не ми се е случило да платя, но да не забравяме, че съм в дълбоката провинция. Изисква ПейПал акаунт.
Относно влакното - здраво е. Счупи вече една пръчка. Вероятно защото пръчката беше 30-50либри, а това, което бяхме закачили не го и видяхме. Остана ни само адреналина. :)
"Отивам на риба" е начин на мислене!
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Мнение от axel »

Ако вместо с конец бяхте с корда за основно,щяхте да сте с трофей и въдица.....естествено и снимки.
риболовът е само хоби!
bessi
Мнения: 171
Регистриран на: Чет Окт 04, 2007 7:04
Местоположение: Хасково

Мнение от bessi »

axel написа:Ако вместо с конец бяхте с корда за основно,щяхте да сте с трофей и въдица.....естествено и снимки.
Божа работа е тази... :)
"Отивам на риба" е начин на мислене!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

bessi написа:
axel написа:Ако вместо с конец бяхте с корда за основно,щяхте да сте с трофей и въдица.....естествено и снимки.
Божа работа е тази... :)
Да Божа е работата.Според мен конеца не се уморява от дългата борба.От както ми скъса влакно в което се кълнях,че мога да извадя всякое дърво или пън.....ползвам конец.Може би сега щях да съм с трофей,снимки и ник с други цифри след името.Малкото удовлетворение е,че го държах за устата......останалото е болка и приказки за Делфинчета и летвички......вместо пръчки. :wink: :idea: :arrow:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Мнение от axel »

Съгласен съм,че е божа работа.Плюсовте на конците са голямата здравина и това,че не се уморяват.Минусите са липсата на разтегливост и внезапното късане при рязък удар.Плюсовете на кордата са ,че има разтегливост/особенно важно при първоначален рязък удар,както и при ваденето близо до лодката,на късо/,това че за разлика от някои брейдове не поема въздух и не смущава сонара,както и нейната цена.Минусите са амортизацията и недостатъчната здравина при сравнително малък диаметър,както и по-лесното и нараняване от четките на сома,отколкото на някои плетени влакна.Все пак мисля,че ако направя възел на вирбел с 0.80 примерно, качествено влакно едва ли ще се скъса при напън от 20 кг.Според моето скромно мнение добър е комбинирания монтаж-основно корда,повод брейд.
риболовът е само хоби!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

А при мен е обратно,аз съм с основно Брейд и за повод 0.80 монофил за морски риболов,от ония дето хамериканците след като докарат рибата до лодката,хващат с ръка и ги вадят :idea: :idea: :idea: Не е стомана,да не се подведе някой,просто монофила е здрав защото е парче 60-8- санта и нямам проблеми :!: :!: :!:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Мнение от axel »

хубаво нешо е монофилния повод,ама има един голям недостатък и той е,че при дължина от 60-80см има поне два възела:един при вирбела и един на куката.Забравих да спомена и по една друга тема,че ако ми удари голям сом на Антона ще бягам от бреговете като дявол от тамян ,че навсякъде по бреговете та поне до към 60-тия метър дълбочина всичко е покрито с гадни мидички с остри като бръснач ръбове,доколкото чух ги имало почти по всички по-големи язовири та си представям как уловения от мене сом ще стърже кордата/брейда/ по мидите,ако изляза и го вадя от брега. :idea:
риболовът е само хоби!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

axel написа:хубаво нешо е монофилния повод,ама има един голям недостатък и той е,че при дължина от 60-80см има поне два възела:един при вирбела и един на куката.Забравих да спомена и по една друга тема,че ако ми удари голям сом на Антона ще бягам от бреговете като дявол от тамян ,че навсякъде по бреговете та поне до към 60-тия метър дълбочина всичко е покрито с гадни мидички с остри като бръснач ръбове,доколкото чух ги имало почти по всички по-големи язовири та си представям как уловения от мене сом ще стърже кордата/брейда/ по мидите,ако изляза и го вадя от брега. :idea:


Аксел,на Антона ако има толкова миди,това е друг въпрос,по другите язовири където аз хода - няма и не съм видял да има.Що се отнася до възлите,имам възел само на вирбела,всичко друго го вързвам...възел-без възел,пробвай.И ми е много интересно,какво от това че има възли,ако ги има :lol: За мен,това не е проблем,когато кордата е много добра,проблем няма,така че не ми мисли повода :lol: :lol: :lol: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Миди на Антона има много, много, както и на Огоста. И е само въпрос на време да плъзнат навсякъде като напаст.
С внимание към детайлите
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

kalinux написа:Миди на Антона има много, много, както и на Огоста. И е само въпрос на време да плъзнат навсякъде като напаст.
Калине,ще се разселя,макар и бавно,съгласен съм,понеже ги ползваме за стръв и като има живи и след риболов се хвърлят във водата останалите,так ще стане.От една страна е добре,но да са големи и да стават за стръв,ако са от дребните,тогава са напаст :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Мнение от axel »

Не се получава връзването "възел без възел",когато кордата е по-дебела от 0,70,защото тя става много твърда и преплъзва,този възел е създаден и измислен от шаранджиите за плетено влакно и аз го използвам при него.Другото основно предимство на брейда именно при използването на този възел е,че винаги без да се намалява неговата здравина може да се развърже и да се коригира спрямо големината на стръвта или по наше усмотрение,което съответно не може да се каже при повод направен от корда , поради нейната твърдост, там трябва да се смени целия повод :idea:
риболовът е само хоби!
Аватар
dane_silurus
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 15:13
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 1 път

Re: Въпрос за влакна?

Мнение от dane_silurus »

Ето влакното което пристигна днес за кльонк :) 150yards - 150lb

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Снимките не са с мнохо хубаво качество. :( :? :roll: :fish3:

Може би става :?: :D :fish4:
Английски форум: Задаваш въпрос и ти отговарят.
Руски форум: Задаваш въпрос, отговарят ти и ти отвръщат с такъв.
Български форум: Задаваш въпрос и ти обесняват колко си тъп!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re:

Мнение от LVitchev »

axel написа:Не се получава връзването "възел без възел",когато кордата е по-дебела от 0,70 :idea:

Аксел,тук грешиш,става си възела,аз съм с монофил 0.80 и си е мек.Единствено дето няма как да си го развиваш за да намаляш растоянието между куките,защото се накъдря :idea: :idea: :idea: Няма смисъл да спорим,просто ако се видим на пролет по язовирите,ела да ти покажа :!: :!: :!:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
dane_silurus
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 15:13
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 1 път

Re: Въпрос за влакна?

Мнение от dane_silurus »

Вдигнах 20кг мъртва тежест с него :) нямам по голяма туба рИкия в нас :D :shock: :fish4:
Английски форум: Задаваш въпрос и ти отговарят.
Руски форум: Задаваш въпрос, отговарят ти и ти отвръщат с такъв.
Български форум: Задаваш въпрос и ти обесняват колко си тъп!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Въпрос за влакна?

Мнение от LVitchev »

Поръчах и за мене ПауерПро,тази година ще сменям това на макарата че остаря.Иска ми се да ги има в изобилие тук,писна ми да пазарувам от чужбина.ама тия вносителите,такива надценки слагат че ум да ти зайде :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”