Кукички за пастърва???

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
vidalix
Мнения: 1052
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:37
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Кукички за пастърва???

Мнение от vidalix »

Днес открих много приятно на една рекичка, естествено преляла в момента, с пъстърволов. Денят чудесен, условията също, рибките кълват, обаче... аз все не мога да ги направя манекени и да ги снимам:( . Все им виждах точките над водата и в сублимния момент, пляс и толкоз. Сигурен съм, че проблемът ми беше в куците куки. Кажете какви ползвате за пъстърва за естествена стръв? Дайте съвет, че много ме хванаха бесните, хем им обяснявам - само снимаме и обратно във вира :lol: :lol: :lol: , а те - не! Не щат и това си е :evil: . Казвам им, че въпросът е принципен и няма да се ядем, ама те само си хапваха ручейник и това е, а не стига другото ами и редовно си показваха точките, че само да ме е яд! Ще ги сънувам до следващото ходене...
Тая краста начесване няма!
Аватар
Иво
Мнения: 908
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:50

Мнение от Иво »

На кой номер куки ловиш?
БЕЗ ПАНИКА!
По-добре мъртъв пич - отколкото жив педал!
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Мнение от Милен »

Аз ползвам Мустад № 10 с късо стъбло. В събота до обяд на Златна Панега 6 кълванета - 6 риби.
Аватар
vidalix
Мнения: 1052
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:37
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от vidalix »

Благодаря Милене!
А иначе за номерата, Иво май нямах много избор като си разрових кутийките имах само едни , номер 7-8, според мен морски прави куки, съвсем не ставаха, ама другите пък не ми се говори и затова реших да се окомплектовам и затова питах, пак благодарско!
Последно промяна от vidalix на Вто Юни 14, 2005 13:30, променено общо 1 път.
Тая краста начесване няма!
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от bozaka »

И аз ловях със 9/10 номер на Златна Панега . Пък и избягваш малко или много малките :wink:
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Уееей коуеги!! :lol: Няма да ви натрапвам, че не е гут да се лови пъстърва с естествен стръв. Ама 9 или 10 номер кука? Ма много е малка. Гълта като за световно дори и маломерка. Моля ви поне това избегнете. От 8 нагоре.
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
vidalix
Мнения: 1052
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:37
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от vidalix »

Ами много малка рекичката и няма къде да се завърти иначе нямам против да не е на естествена, затова другия път ще се съобразя и ще взема големи куки, както казваш, Крис!
Тая краста начесване няма!
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Мнение от Cougar »

Карай с номер 9-10 и си ОК. Вземи си черни и да са възможно по-тънки.

Лакомите питомни американки могат да лапнат и в корема, но в обикновенни условия като си следиш линията няма да стигаш често до подобни неприятности.

Направо недоумявам как може да се закачи ручейник на морска кука Но8. Сигурно си закачал по 5-6 бройки на веднъж :D
Аватар
vidalix
Мнения: 1052
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:37
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от vidalix »

Не ти е работа, ама пусто не бях подготвен следващия weekend трябва пак там да ида да видя какво е положението, мерси и на тебе за съветите, вече се окомплектовах :wink:
Тая краста начесване няма!
Аватар
meto
Мнения: 142
Регистриран на: Съб Дек 25, 2004 12:54
Местоположение: Благоевград

Мнение от meto »

Аз лова със син мустад #6 или 7 в зависимост от реката.А колкото до маломерките закачат се и на #6 та какво остава за 10....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”