Видродиспут - ДайбЪ или Шибано ! То как тоя за яйцето ...

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от Marto »

sestrata написа:И тъй като това ми е втора дайва с един и същ проблем се замислям сериозно дали да давам трети шанс на тая марка...
Павка, имал си лош късмет да попадаш на дефектни. Моя екселер не ми прави подобни проблеми засега, Ники (блейдър 2) също е доволен от неговата.

Поздрави
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

кофти е, че и моя Емблем Z почва да прави същото упражнение... :?
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

Аз ползвам два Екселъра и засега съм относително доволен.Павка нормално е пред Екселъра да предпочетеш ТуинПауъра :idea: :lol: Вземи си Сол или Фуего ако не ти се дават много $ за скъпите дайви :wink:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

Ох, аз като чета и ми призлява . Чакам си една Дайба- Регал 4000. :roll: Дано не излезе опърничава. :?
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

И Дайвата и Шимано са марки с еднакво качество,около средния клас спинингови макари,но да не забравяме,че и там има разлика от макара до макара.При макари като нашите(спининговите),които буквално ги смачкваме от работа,рано или късно се появяват проблеми,въпрос на късмет,колко рано ще дадат дефект...Сестро,относно Дайвата,тяхното качество и някои ценни съвета най-полезен ще ти бъде Павката Иванов,но не забравяй,че той е доста пристрастен към марката...
hvani i pusni
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Аз имам 4 дайви среден клас и не мога да кажа нищо лошо. Въпреки,че едва ли някой би могъл да промени негативното мнение на Павел от собствения му практически опит. И аз щях да подходя така в подобна ситуация.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

sestrata написа:Жалко, че в колата нямаха място за Лорда, въпреки, че можеше да помислят за багажника... :wink:
За багажника беше помислено и то не от кой да, е...
Лично аз дадох предложението :lol: , но ми беше категорично отказано под предтекста, че много обичам да ровичкам в чужди кутийки и ще им разбъркам блеснетата :lol:
Пък и не било присъщо на един Лорд да се вози в багажник.
Казах, че няма проблем но бяха непримирими :D
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

lorda написа:
sestrata написа:Жалко, че в колата нямаха място за Лорда, въпреки, че можеше да помислят за багажника... :wink:
За багажника беше помислено и то не от кой да, е...
Лично аз дадох предложението :lol: , но ми беше категорично отказано под предтекста, че много обичам да ровичкам в чужди кутийки и ще им разбъркам блеснетата :lol:
Пък и не било присъщо на един Лорд да се вози в багажник.
Казах, че няма проблем но бяха непримирими :D
:lol: :lol: :lol:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Понеже доста се спрега името на моя милост да се уметна нек`си начи ! Тъй малце предистория ! Преди петнайсетина години си взех две мега нискобюджетни Дайви на мега космическа цена от едно магазинче до централна гара :evil: Благодарение на този си ход станах дългогодишен върл противник на Дайва и временен фен на Шимано ! Да ама тва докат не си взех Дайва среден клас и не я съпоставих със същият този клас на Шимано ! Значи сега съм си върл фен на Дайва ама никога у живот не бих си взел нейн нисък клас макаре щото вече съм духал супата ! Преживехме и периода Туин Пауър къде като го съпостава с малце по-евтинката СОЛ то мнението ми е - да серем на Туин Пауъра ( с извинение къмто сегашният му собственник ) и тъй ! Начи сигур ш се повтора за мега енти път - Пичове не си купувайте ниско бюджетни Дайви в никакъв случай !!! Има много по-добри макари от тех !!! Още повече пък не правете съпоставка със среден клас Шимано и нисък клас Дайва а примерно съпоставете Екселъра с Аливото и тогива хротувайте :idea: :idea: :idea:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Инак Дайви да искаш 8) :lol: :lol: :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Адашче, според мен:
1. В ниския клас двете марки са почти с еднакво качество и само проблемът със самоволното затваряне на бигела при някои дайви /кросфайър, емблем зет, екселър/ накланя везната към шимано.
2. В средния клас положението е същото, но повечето дайви тук са "уошабъл дизайн" - демек може да се къпят, което си е голямо предимство. Въпросът е дали и при тях е запазен конструктивния недостатък с бигела?
Спряганите проблеми с къпането на туинпауъра са верни. Къпал съм моята доста и установих, че затруднения ход след баня се дължи на стоп-лагера и продължава наколко минути, докато изхвърли водата.
Лично аз го изключвам от палеца за десетина минути и продължавам да си връткам. Никакви опасни последствия от това обаче няма. :idea: , тъй, че считам мнението ти за прекалено крайно. :wink:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

По принцип не, е ама никак хубаво, пък и ненужно удоволствие макарата да се къпе.
Ама всеки сам си знае :wink:
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

lorda написа:По принцип не, е ама никак хубаво, пък и ненужно удоволствие макарата да се къпе.
Ама всеки сам си знае :wink:
Абе не е, ама колкото и да я пазиш се случва - я когато си до колене във водата или пък метнеш въдицата на пясъка за да гониш рибката дето се е откачила от куката и пляска да се прибере... :wink:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

sestrata написа:Адашче, според мен:
1. В ниския клас двете марки са почти с еднакво качество и само проблемът със самоволното затваряне на бигела при някои дайви /кросфайър, емблем зет, екселър/ накланя везната към шимано.
Позволи ми ама ич да не се съглася :wink: Везната ама извъобще не накланя към Шимано щото пропускаме некои повече от явни характеристики - баланса благодарение на който се отдалечаваме в пъти от Паркенстона дори и при ниско бюджетните модели е в пъти по-добър при ДайбЪ ! Теглото на макарата при едни и същи размери ( примерно 2500 ) е доста по-ниско при Дайва докат за сметка на това самата макара е доста по-голяма , по-мощна , с по-широка шпула и с много по-опростен и надежден механизъм ! Това са характеристики които се запазват и във възходяща градация !
sestrata написа:Въпросът е дали и при тях е запазен конструктивния недостатък с бигела?
Тц! Определено не е !!!
Николае Пловдивски написа:По принцип не, е ама никак хубаво, пък и ненужно удоволствие макарата да се къпе.
Мммммммммммммммм , къпането води до еволюция се ми се струва :roll: :lol: :lol: :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Тука вече ще се съглася 100% с другаря Иванов за ниските класове на Дайва,това са съвсем други макари от по-високите и средни класове,да не говорим за по-натоканите и префърцунени...то и при Шимано е така...
hvani i pusni
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””