уклеи

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
SnOp
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 19:44
Местоположение: Русе

уклеи

Мнение от SnOp »

здравеите колеги въпросами е каква захранка използвате за риболов на уклеи и имам о6те едно въпрос4е дали може да стане следната подхранка
цареви4но брашно леко овлажнено
моля ви за помощ благодаря предварително
krasso
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 14, 2008 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от krasso »

Колега, важното е захранката да прави облак. Например зимата на щъркела понеже е студено уклея слиза по надолу и захранката трябва да е по стегната. Някои колеги я приготвят като супа, но идеята общо взето е една - да прави облак. Друг съвет ,който мога да ти дам е да добавяш по малко сухо мляко.
Царевичното брашно би трябвало да става.
Аватар
rib4o
Мнения: 894
Регистриран на: Съб Юни 17, 2006 14:38
Местоположение: Хасково;Пловдив
получил Браво: 1 път

Мнение от rib4o »

Аз ползвам един малко по друг начин за ползване на царевижното брашно(може и царевичен грис).Сварявам Кус-Кус и го омешвам с царевичното брашно(май ц царевичния грис става по добре) добавям малко сухо мляко и храня с лажица.По този начин при цопване захранката прави облак и Кус-Куса потъвайки отделя по малко частици от брашното и млякото и прави облачен стълб.Тези зърна от Кус-Куса които успеят да слезнат до дъното събират много добри бабушки и по едрите уклеи,така че е добре през определен период да се пробва и по близко до дъното.Тази тактика работи много добре особенно на язовир Кърджали.Има още един вариант да се добави и боза(такава дето се консумира с баничката :D )И пак храненето става с голяма лъжица.Резултатите са умопомрачаващи.
Удоволствието от евтино закупената стока трае твърде кратко, спрямо разочарованието след това!
SnOp
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 19:44
Местоположение: Русе

Мнение от SnOp »

благодаря колеги
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

А вместо да се занимаваш да бъркаш странни манджи, взимаш Сезони Уклей голям пакет и бой, бой, бой. Много читава захранка е ще знаеш.
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Взимаш си 2 пакета захранка за уклей.Увлажняваш я съвсем леко,така че да се разпада още на повърхността и да прави облак.Аз лично съм против преовлажняването,понеже частиците потъват по-бързо!И един съвет захранвай по следния начин,една стиска захранка,1 стиска ситен пясъ.Хем пестиш захранка,че вече е бая пари,хем резултатът е същия.
SnOp
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 19:44
Местоположение: Русе

Мнение от SnOp »

колеги много ви благодаря за отговорите
Емил Димитров
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 18:58
Местоположение: pernik

Мнение от Емил Димитров »

с царевичното брашно може да събереш толстолоби и то не малки. те филтрират водата. щекарите я използват доста успешно
Аватар
CAVERN
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 19:52
Местоположение: St.Zagora

Мнение от CAVERN »

Църкай боза!
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Както каза колегата toko няма какво да се занимаваш с глупости отиваш и си купуваш Сезони"Уклей"или на Респект има една "Уклей и дребна риба "също съм е тествал и работи много добре.Според това в кой воден пласт се намира уклея е овлажняваш.Иначе от вносните ако имаш възможност си купуваш на Ван Ден Енде"EXCEL"или "SPECIAL".Също ина Сенсас за тази риба.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
Kosmos
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 16:24

уклеи

Мнение от Kosmos »

всъщност си има и една много добра българска захранка за уклеи!!!захранвате на облак и успех :)
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

toko написа:А вместо да се занимаваш да бъркаш странни манджи, взимаш Сезони Уклей голям пакет и бой, бой, бой. Много читава захранка е ще знаеш.
Тая Сезони" Уклей" за мен си е чисто царевично брашно.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
solomon
Мнения: 345
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 11:02
Местоположение: Пловдив

Мнение от solomon »

Тая Сезони" Уклей" за мен си е чисто царевично брашно.
С червена или жълта боя, но наистина действа много по-добре комбинирана със сухо мляко и олио.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

А ако се гони уклей в река? Няма ли да се отмива твърде бързо облакът? В такъв случай какво се предприема? :oops:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

Където и да ловиш облака изчезва бързо. Храниш непрекъснато и по малко. Винаги след цопването на захранката се вадят 10-15 бързи риби. После пак. И стреляш по малко червеи.
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”