Синият Дунав Оупън (Фоторепортаж)

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Синият Дунав Оупън (Фоторепортаж)

Мнение от Росен »

Изображение

Записването:

Изображение

Кафе преди старта:

Изображение

Изображение

Ники Джаза:

Изображение

Някои мислеха дори спейки да победят :wink:

Изображение

... бъдещият победител ...

Изображение

... и нинджа-минджата ...

Изображение

Митака от Силистра и Майстор Саки от Свищов:

Изображение

Страшилището за всички дунавски хищници - Лео!

Изображение

Марин (t28) и Димо Русев - "Какво ли правят ИАРА?"

Изображение

Изображение

Изображение

Гора от карбон:

Изображение

Началото бе дадено:

Изображение

Марто Дулевски:

Изображение

Най-малкият участник в състезанието:

Изображение

Купата, медалите и наградите:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Лично за мен - моралният победител в състезанието - тоя пич (участник от Детското училище на Видрите) хвана първата риба за състезанието - едно щукле, което докато стигне мълвата за него до щаба вече беше яка щука. Опазва я жива до края на състезанието - почти 4 часа. Срещаме се малко преди меренето. Казвам му - "Пич, поздравления за рибата, но за съжаление не й достигат няколко сантиметра да участва в класирането .. " Честно, очаквах да му се помрачи настроението ... обаче чух едно смело "Да я пуснем тогава!" (аз чак тогава разбрах, че все още е жива). Отидохме до брега, обясних му какво да прави и успешно съживихме щуклето, аз лично му пожелавам на пича да си я хване пак.

Изображение

Изображение

Изображение

На единия нос стана някакво сериозно раздвижване - мяркам нещо оранжево ... Стамен! Бегом по камъните и имах удоволствието да снимам шампионската риба:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Успях да снимам и хубавият двукилограмов распер на Пламен Милев, донесъл му 4-тото място - както казват режисьорите - "Камера! Екшън!":

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А някои поседнаха ...

Изображение

Други четяха пресата и даваха съвети на седящите ...

Изображение

... бе клуб "Капо" е просто велик!

Финал! Документиране на резултатите:

Изображение

Наградите за най-старши и най-младши участник:

Изображение

Изображение

Шестият - Марто Дулевски (Спининг клуб 'Стари Видри"):

Изображение

Петият - Мариян с килограм и половина распер в последните секунди:

Изображение

Четвърто място - Пламен Милев с распер малко над 1.900 кг:

Изображение

Третият - Павел Павлов - sestrata (Спининг клуб 'Стари Видри") с хубава двукилограмова бяла риба:

Изображение

Второ място - Даниел от Бургас (Спининг клуб 'Стари Видри") с бяла риба 2.100 кг:

Изображение

Наградата за първото място ... снимката носи заглавието - "никак не ми се дава това Сен Крои ..."

Изображение

И носителят на купата "Синият Дунав" за 2008 година - Стамен Дулевски (Спининг клуб 'Стари Видри") с бяла риба 2.420 кг:

Изображение

Изображение

Изображение

Призовата тройка със Суни:

Изображение

И всички участници:

Изображение

Подготвена от Сунай беше и малка екоакция за почистване на Мартенския бряг:

Изображение

Нека риболовците, които четат тука и риболовстват и по Мартен да видят кой им чисти боклуците, голяма част от които бяха пакети от захранка, опаковки от блесни, кутийки от червеи и т.н.:

Изображение

Доста боклук се събра - част от него:

Изображение

и още една част:

Изображение

Искам от свое име да благодаря на Сунай и всички, които допринесоха за осъществяването на този празник на спининговия риболов. За мен беше огромно удоволствие да видя отново много мои приятели от цяла България (София, Никопол, Видин, Враца, Велико Търново, Свищов, Силистра, Бургас), както и да се запозная още много нови хора и печени спинингисти. Много силно беше и румънското присъствие. Не участвах в състезанието, което ми позволи да "уловя" хубавите кадри, които съм ви представил по-горе.

Поздрави на всички участници!
Жеков
Мнения: 283
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 20:08

Мнение от Жеков »

Честито на победителите !!!
Добре сте си изкарали, а и рибки е дала Реката!
Роска, направил си страхотен репортаж. Браво!!!
Пловдивско-Чирпанската група неможа да присъства на това поредно състезание, но нищо другия път.
Поздрави и успех!


Бат Суни е пич ! Евала !
http://www.starividri.org/
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата...
Anto
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Апр 21, 2007 8:57
Местоположение: Варна

Мнение от Anto »

Страхотно! Благодаря за репортажа! Съжалявам ,че не присъствах!
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Благодаря, Роска. Прекрасен репортаж!

Относно победителите - за пореден път се убеждавам, че това не са хора :lol:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

hrimar написа:...Относно победителите - за пореден път се убеждавам, че това не са хора :lol:
Ми тъй де ! Видри са :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
maldi
Мнения: 93
Регистриран на: Нед Дек 31, 2006 0:17
Местоположение: Шумен

Мнение от maldi »

Страхотен репортаж! Браво! Поздравления за победителите!!!
Кими ще го направим рибар!
Аватар
overkill
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 12:13
Местоположение: Свищов
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от overkill »

Цялото състезание беше супер -хората ,реката ,времето ,рибките които се хванаха въпреки слабата активност :D само едно нещо не ми хареса окупацията на целия бряг от дънарите :evil: не съм бил на предни събирания но мисля да бъда на следващите та дано следващата година да е чиста ивицата само за състезателите което сигурно ще е трудно за изпълнение но не и невъзможно .
Поздрави на всички участвали :wink:
Ходя по каменяци и меткам изкуственяци
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?act=idx
http://www.youtube.com/watch?v=vZw220v4YQQ
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

overkill написа:Цялото състезание беше супер -хората ,реката ,времето ,рибките които се хванаха въпреки слабата активност :D само едно нещо не ми хареса окупацията на целия бряг от дънарите :evil: не съм бил на предни събирания но мисля да бъда на следващите та дано следващата година да е чиста ивицата само за състезателите което сигурно ще е трудно за изпълнение но не и невъзможно .
Поздрави на всички участвали :wink:
Предните години бяха значително по-малко... Но причината за това беше друга - отвратителното време...
Иначе шанса за изчистване на брега от дънари е нулев...
Единствения начин за намиране на бряг почти само за състезание е да се качим на някой остров ;-)
Обмисляме варианта за догодина :-)
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

Ето ме най-после и мен, готов да споделя с вас впечатленията си и заснетите моменти от моето първо състезание :D
Преди да го направя искам да благодаря на Росен за чудесния репортаж и хубавите снимки! Определено в тях има неща, които нямаше как да видим на място, а си заслужават ;)

А ето как изглеждаше събитието от моя гледна точка:

Пристигнахме с Гого (Зампо) в Русе още от Събота и след като се настанихме, грабнахме въдиците и се юрнахме да разузнаваме Реката. На Мартен се засякохме с Цецко и Лошия :D и от там нататък приключението "Русе" започна с пълна сила :wink: Обиколихме някоко перспективни места, похвърляхме, погледахме и като видяхме, че няма рибки, кротнахме се в култовото заведение "Вазата". Не знам защо не направих никакви снимки от тези моменти, може би бях в приповдигнато настроение и забравих за фотоапарата :roll: Така или иначе се запознахме с част от колегите, пихме по няколко ракии и до късно вечерта над масите се прехвърляха примамки, кутии, въдици и какви ли не чудесии. Много добра загрявака за това, което ни очакваше на следващата сутрин. А то започна така:

Изображение

Народа полека се събираше на брега, а времето обещаваше да е един превъзходен Октомврийски ден...

Изображение

Бройката скоро набъбна и се разпънаха орУжията :D

Изображение

Последен преглед на примамки и оборудване:

Изображение

И разбира се записване:

Изображение

После беше даден старта и за съжаление от този период нямам никакви снимки. Ще кажа по-късно как протече за мен състезанието, но преди това още малко снимки от заключителната част:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Така в общи линии завърши нещо, което на мен лично не ми се щеше да приключва :roll: Беше невероятно удоволствие да съм сред толкова приятели и риболовци, да се запозная с тях и да стисна ръцете на хора, които от толкова време искрено желаех да срещна. За съжаление с някои не успях да се видя, но се надявам да имам възможност да поправя пропуска при следващ удобен случай ;)

Иначе самата надпревара беше трудна: Освен сравнително редките и трудни рибки проблем бяха многобройните дънари и плувкари, които буквално бяха окупирали цялата ивица. Нямаше абсолютно никакъв шанс да се осигури някакво прилично спокойствие или пространство за спининг, но така или иначе това беше положението и трябваше да се съобразим с него :roll:
За мен естествено местата бяха напълно непознати и нямах никаква представа къде да хвърлям (не че избора беше голям...). Затова реших да не се спирам на едно място, а с повечко местене да успея да открия някоя заблудена рибка. Това май се оказа по-грешната тактика от "изчаквателната", но поне правилно (според мен) се ориентирах към джиговете и търсенето на бели рибки :roll:
Започнах сравнително добре :roll: Мисля, че бях първия състезател с уловена рибка, тъй като прилъгах едно попче с първото си замятане във водата :oops: Малко по-късно дрълнах още едно и с това се изчерпа моя актив за деня :lol: Имах мисля към края на състезанието едно почукване на силикона, но то си остана празно...

В крайна сметка опитните и подготвени спинингисти си хванаха рибките и заслужено окупираха първите места. Е, имаше опитни и подготвени, които останаха с нули, но при подобни условия мисля, че трябваше и доза късмет... Лично за мен беше радостно, че се хванаха добър брой рибки и то доста качествени. Няколко бели риби, няколко распера, щучка... Напълно достатъчно за да придадат финален блясък на едно чудесно събитие ;)

Искам специално да подчертая, че останах и много впечатлен от добрата организация на състезанието, за което искрено поздравявам хората, отговорни за нея!

Поздравявам и всички, които бяха там и бяха част от незабравимия ден :) Надявам се да се видим отново скоро :D

Поздрави!
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
plamboniy
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 18:11
Местоположение: Русе
дал Браво: 1 път

Състезанието наистина беше много оспорвано.

Мнение от plamboniy »

Състезанието наистина беше много оспорвано.
И за разлика от предната година имаше хубаво време и много хванати риби. Честито на победителите :oops:

И специална благодарност на Leo и неговото откритие - воблерите Ugly Duckling Невероятни са... Най-големите распери гонят грозната патка... Само Сом не съм закачал на нея, но и това ще стане.

Специални благодарноси и на Сунай за тези незабравими моменти.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

По повод Smudijada 2008 надникнах в събския форум - та гледам, че и братята сърби ни четат.
Хайде тогава да видят и рибката на третия, че може днес нищо да не са хванали. :wink: :lol:
Изображение
дънната зад кадър не е моя :idea:
Изображение
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”