Бракониерска ориентация по форума?

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Бракониерска ориентация по форума?

Мнение от Samuil »

Днес чух интересно мнение на колега риболовец - че бракониерите си четели форумите (например като нашия), и се ориентирали по това. Хвърляли мрежи веднага според информацията за местата, където рибата дава.

Знам, че звучи мтого общо и неопределено, но дали има нещо вярно в това, как мислите? Много кофти ще е ако това е вярно. :(
acioice
Мнения: 785
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:55
Риболов: Плувка, дъно, спининг (макар и много рядко)
Местоположение: София

Мнение от acioice »

ами ако аз бях бракониер бих реагирал точно така но си мисля 4е едва ли им стига акъла на повечето да го правят това но съм убеден че има хора които го правят но от това няма спасение :)
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Със сигурност има такива боклуци. Съвсем не всички от тях не са чували за нет, мишка и клавиатура...

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Сигорно се възползват от тази информация :oops:
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

А може би използват захранки ВДЕ за да примамят рибата и тогава пускат мрежите :idea:
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

kriki написа:А може би използват захранки ВДЕ за да примамят рибата и тогава пускат мрежите :idea:
Крики, това определено беше много свежо... :lol:
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

Говорих тия дни със същия човек. Той ми каза, че поради тази причина пише за излетите си че е ходил само на две места - които се държат и охраняват от някакви мутри (едното е Овчарица). Та там ако се излъже да отиде някой бракониер и недай си боже да пусне мрежи, последствията за него са доста тежки.

Конкретен случай на Овчарица - някакви бракониери ги бият, след това държат в хладилник (където е рибата), за да им изчезнат синините, след това процедурата се повтаряла, след което ги пускали.

Мед ми капеше на сърцето докато го слушах тази история... Защо ли навсякъде не постъпваха така с тези боклуци?
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”