Газ или ТЕЦ? Помощ!!!

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 357 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Газ или ТЕЦ? Помощ!!!

Мнение от MapuaH »

Здравейте приятели,

За пореден път имам нужда от съвет. Т.к ми предстой скоро купуване на жилище в София, съм изправен пред проблема дали жилището да бъде на газ или да е на централно парно. Говорих с разни познати като всеки казва различно. Проблема, е че съм се спрял точно на два апартамента, от които първия е на газ, а втория на централно парно. Може ли някой да каце ориентировъчно на колко би възлязъл рахода по едно тристайно жилище около 120 м2, чиста площ, ако се ползва централна газ или парно на пълна мощност. Разбира се включваме и водата в това число. Ясно ми, е че стоиностите ще чисто теоретични, но биха ме ориентирали в обстановката.
Т.к в Перник съм на ТЕЦ се бях зарекъл да нямам нищо общо повече с тях, но ето, че отново се изправям пред този проблем. А апартамента на ТЕЦ, който съм харесал е наистина хубав. Но.... но разбира се едно от най-важните неща за едно жилище е топлината.
Та затова приятели очаквам вашата помощ - колко ще са отиентировъчно месечните разходи при тази квадратура на жилищата, ако е на газ кои котлета са най-добри и надеждни разбира се.

Ще съм благодарен на всеки от вас за всякакъв съвет и помощ !!!

Поздрави
Мариан
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

Нашият апартамент е около 120 кв.м и сме на ТЕЦ. Голяма балтия е, средно през зимата излиза по 300-350 кинта на месец. При нас проблемът обаче е в старата дограма, през която зиме топлото излиза, и липсващата изолация на едната фасада. Ако при теб тези неща са ок, сметката вероятно би била по-ниска.
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

Алеко написа:Нашият апартамент е около 120 кв.м и сме на ТЕЦ. Голяма балтия е, средно през зимата излиза по 300-350 кинта на месец. При нас проблемът обаче е в старата дограма, през която зиме топлото излиза, и липсващата изолация на едната фасада. Ако при теб тези неща са ок, сметката вероятно би била по-ниска.
Имам приятел с къща в Банкя два етажа по 130кв.м плаща по1000лв а а лятото само за топа вода и готвене около 170лв
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 357 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

Ники Дончев написа:
Алеко написа:Нашият апартамент е около 120 кв.м и сме на ТЕЦ. Голяма балтия е, средно през зимата излиза по 300-350 кинта на месец. При нас проблемът обаче е в старата дограма, през която зиме топлото излиза, и липсващата изолация на едната фасада. Ако при теб тези неща са ок, сметката вероятно би била по-ниска.
Имам приятел с къща в Банкя два етажа по 130кв.м плаща по1000лв а а лятото само за топа вода и готвене около 170лв
Ники, ама това за газ ли ?
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

Да за газ,вече е доста скъпа,не е като преди 3-4год,питаи и други хора но горе долу май цената е една и съща вече и с газ и с топлофикация.

п.п. Разликата май е че наистина ще ти е топло с газта,при топлофикация съм плащал по 300лв парно и печки съм пускал,като сложа и ценат на топла вода 60-70 лв и май си плащам като него той 1000лв за 260кв.м аз 370лв за 100кв.м.само че в тях е по топло :lol:
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 200 пъти
получил Браво: 32 пъти

Мнение от Markony »

Марияне, моя съвет е да минеш на климатици, в смисъл взимаш апартамента с газта и си перкаш климатици, така само водата и печката ще са ти на газ. В Божурище много хора изпищяха от отопление на централна газ.
Поздрави и късмет при избора!
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
Hito®
Мнения: 1415
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 23:43
Местоположение: Самоков....и София...за жалост :(

Мнение от Hito® »

Markony написа:Марияне, моя съвет е да минеш на климатици, в смисъл взимаш апартамента с газта и си перкаш климатици, така само водата и печката ще са ти на газ. .....
Това е истината :!: :!: :!:
Бях пред голяма драма дали да вкарам газ или да сложа климатици :?
Два етажа са ни на газ и единия е на климатици.... и имам пряко наблюдение как се движат сметките....
Климатиците са по изгодни за отопление...... :idea:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Още един глас в полза на климатиците - моят :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
barabum
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Апр 19, 2009 10:54
Местоположение: sofia

Мнение от barabum »

Аз съм на климатици и на ТЕЦ. Парното не го пускам почти никога,защото е много по-скъпо отколкото да се топля с климатик. Но все пак избора си е твой :)
Аватар
t28
Мнения: 593
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 14:05
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от t28 »

Markony написа:Марияне, моя съвет е да минеш на климатици, в смисъл взимаш апартамента с газта и си перкаш климатици, така само водата и печката ще са ти на газ. В Божурище много хора изпищяха от отопление на централна газ.
Поздрави и късмет при избора!
Тъй като не живея в Софето, може би няма да бъда много точен, но ще кажа и моето мнение:
Съгласен съм на 1001 % с първата част от исказването на Markony (касаещо климатиците), но съм против пак толкова проценти, що касае втората му част (т. е. ГЪЗта).
Няма сграда, която да бъде така затоплена, както тази, която е на ТЕЦ и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТОПЛА ВОДА!!
Имай в предвид, че с каквото и да се отопляваш в таквази сграда, то затоплянето ти започва поне от 15 - 16 град. нагоре.
Сам си направи сметка за дикиша..

Е, верно, че ще плащаш мин. т. н. "сградна инсталация", т. е. общи части, но мисля, че си заслужава, с оглед горе упоменатите температурни параметри.

Опита ми е от жилище 95 кв. м. - топлофицирано, с целогодишен приток на топла вода (по голяма чекия от туй нема, вервай ми), санирано, с PVC дограма и от две години насам - отопление изцяло на климатици. Проблеми никакви, но пак уточнявам, че климатиците ми имат грижата за вдигане на градуси от 15-16 на горе, т. е. под "дефаут" тръгвам да се топля от тези температури нататтък.
There's room at the top I'm telling you still
but first you must learn how to smile as you kill
if you want to be like the folks on the hill
Yes , A Working Class Hero is something to be
If you want to be a hero well just follow me....
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

t28 написа:
Тъй като не живея в Софето, може би няма да бъда много точен, но ще кажа и моето мнение:
Съгласен съм на 1001 % с първата част от исказването на Markony (касаещо климатиците), но съм против пак толкова проценти, що касае втората му част (т. е. ГЪЗта).
Няма сграда, която да бъде така затоплена, както тази, която е на ТЕЦ и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТОПЛА ВОДА!!
Имай в предвид, че с каквото и да се отопляваш в таквази сграда, то затоплянето ти започва поне от 15 - 16 град. нагоре.
Аз пък несъм съгласен с теб на 1001% :lol: И аз живея в сграда с ТЕЦ,апартамента ми е с изолация и PVC дограма,но има едно голямо НО,80% от живущите са си спряли парното и аз плащам за тоя дето д............ :wink: парното е ГОЛА ВОДА
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Анджък и аз мисля, като Ники. И моят апартамент е в центъра на Софето, и аз съм на парно и с климатици и отвсякъде изолация вкл. и джамовете - трислоен стъклопакет напълнен с азот и с Q джам. Ама за парното плащам около 200-250 кинти, а апартамента ми е къде 135 квадрата. Значи при Алеко яко дърпат на гърба си и тия дето не плащат.
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

joro_olyмпус написа:Анджък и аз мисля, като Ники. И моят апартамент е в центъра на Софето, и аз съм на парно и с климатици и отвсякъде изолация вкл. и джамовете - трислоен стъклопакет напълнен с азот и с Q джам. Ама за парното плащам около 200-250 кинти, а апартамента ми е къде 135 квадрата. Значи при Алеко яко дърпат на гърба си и тия дето не плащат.
В нашата кооперация са шест апартамента и всички ползват парно и си го плащат. Някои отопляват само две стаи, както примерно съседите под нас. И стаята под кабинета ми, където седя сутрин и вечер, е студена. От там и при мен е студено, но аз съм свикнал и даже не пускам радиатора в тази стая, освен ако навън не е -15 градуса. В кухнята също много рядко пускаме радиатора, и въпреки това сметките са яки. А и Дани е зиморничева, та иска винаги да е много топло.
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Още един глас за климатиците.
Ние сме в къща, в планината, около 1000 м. надморска, с МНОГО читава изолация. Зиме на месец плащаме около 150-200 кинта. Почти не се ограничаваме.
Мариане, за чий ти е да се буташ в София :?:
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

joro_olyмпус написа:...и джамовете - трислоен стъклопакет напълнен с азот и с Q джам...
Аргон , Жоре , не азот :wink: Не друго ами ако беше азот то джамлъка щеше да ти е пълен само и единственно с въздух щото знаеме че най-голям процент на нещото което дишаме е азота . А и стъклото е Ка а не Q предполагам :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”