FISHING MANIA| НОВИНИ| ОБЯВИ| КАТАЛОГ| АНКЕТИ| КАЛКУЛАТОРИ| ФОРУМ| МАГАЗИН| ТОМБОЛА| инфоПанел
ФОРУМИЗа нас | Контакти | Реклама
* Въпроси/Отговори Дата и час: Чет Окт 23, 2014 10:54

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Питане за пръчка
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 15:55 
Аватар

Статус: Offline
Здравейте колеги, имам намерение да закупя пръчка за морски риболов и съм хвърлил око на една http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=818. Бих помолил за мнение тези които са я ползвали или за съвет за друга такава.

Последна промяна Alex_N на Пет Май 22, 2009 16:01, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 15:58 
Аватар

изглежда перфектно за бомбарда и попчета от брега. Въпреки че е с много голяма акция пробвай преди да земеш да мяташ чипарета от брега ...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 16:28 

Здравей колега ако мястото в багажника ти позволява по добре си вземи един фидер.За чепаре или за дъно ползваш по твърдите върхове а за бомбарда или плувка по меките.Лично аз ползвам фидер 3.90m. от 4 години и смятам че за морски риболов няма по удачен вариант като единствено изключвам калканския където тежестите са доста по големи.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 16:38 
Аватар

Точно в това е проблема. Имам идеален фидер за тази цел но е прекалено дълъг.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 17:29 

А какво ще кажеш за този:
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=318
Ползвал съм и него и като качество и цена смятам че е доста добър избор.Имам го също от около четери години взех го малко преди фидера именно поради твоя проблем "място в багажника" но псле минах на комби и си реших проблема с място.Единствения проблем
при мен е в държача на макарата,от време на време изтърва някой от зъбите но като гледам модела на който си се спрял и той е със същия захват.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 17:43 

Извинявай колега не съм забелязал че не е наличена в момента но ако се интерисуваш мога да проверя в магазина от където взех моята смятам че може да я има тъй като вземахме за подарък на един приятел преди 3 месеца.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 25, 2009 9:24 
Аватар

Колега благодаря ти. Няма нужда да проверяваш, знам къде да намеря тази пръчка.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 28, 2009 18:20 
Аватар

ssg написа:
Здравей колега ако мястото в багажника ти позволява по добре си вземи един фидер.За чепаре или за дъно ползваш по твърдите върхове а за бомбарда или плувка по меките.

Ако е чепаре за сафрид-мек връх :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 28, 2009 18:43 
Аватар

бат Киро .. ти говориш за от лодка нали :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 29, 2009 9:51 

КИРО написа:
Ако е чепаре за сафрид-мек връх :wink:

Върховете при фидера са три или дори четери при различните модели и са доста по различни от тези при нормалните прътове,по принцип това са пръчки за риболов с хранилка на дъно
при които не се ползват сигнализатори и звънчета а се разчита на върха за индикация на кълването,така че като казвам твърд връх
нямам предвид нещо нечуствително просто с по меките рискуваш да ги счупиш при далечни замятания от брега. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 29, 2009 20:53 
Аватар

RIMOHIT написа:
бат Киро .. ти говориш за от лодка нали :D

Даже и от брега.По-мекия връх позволява по-добра игра на чепарето,а след като удари първия сафрид, само леко се обира,мекия връх тогава си върши останалата работа.

Римо,от брега трябва по-дълга пръчка.От 4 м нагоре,а от лодка,
не повече от 2,50.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 29, 2009 21:13 
Аватар

КИРО написа:
Римо,от брега трябва по-дълга пръчка.От 4 м нагоре,а от лодка,
не повече от 2,50.

Разбира се.
Иначе а от брега пък предпочитам по твърди пръчки специално за сафрид.Нали говоря за хамалско мятане и обиране а не отвесно клатене в някой дълбок крайбрежен участък ама вкус (казало кучето и се облизало под опашката)
Инак за "мекия" и лодката съм на едно мнение с теб :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 29, 2009 22:45 
Аватар

Ква е тая болонеза 100 грама акция. Болонезите са макс 40 грама, ква е тая плувка 100 грама. Сигурно е мноо твърда тая пръчка, не вървам много да е удачна за болонеза, а за море ми се вижда много скъпа. Виждам че си от софия, морския риболов не ти е основен, та за тези пари си вземи нещо дет да ти върши работа около София. За морето има една серия на Видракс - Класик, няма ги на сайта им но се продават тука, с акция 50-80. Твърди , универсални пръчки, стъклопластови, за дъно , спининг дори и за калкан стават. Евтини са , 15 лева струва 3,60м. Може да ги търкаляш по цимента колкото си искаш. Карбона ще стане на мармалад. Само за илария незнам дали ще стане , там трябва мек връх. Иначе фидера е хубава пръчка , става за всичко.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 30, 2009 2:39 

anastas_peykov написа:
Ква е тая болонеза 100 грама акция. Болонезите са макс 40 грама, ква е тая плувка 100 грама. Сигурно е мноо твърда тая пръчка, не вървам много да е удачна за болонеза, а за море ми се вижда много скъпа. Виждам че си от софия, морския риболов не ти е основен, та за тези пари си вземи нещо дет да ти върши работа около София. За морето има една серия на Видракс - Класик, няма ги на сайта им но се продават тука, с акция 50-80. Твърди , универсални пръчки, стъклопластови, за дъно , спининг дори и за калкан стават. Евтини са , 15 лева струва 3,60м. Може да ги търкаляш по цимента колкото си искаш. Карбона ще стане на мармалад. Само за илария незнам дали ще стане , там трябва мек връх. Иначе фидера е хубава пръчка , става за всичко.

Болонезите на VEGA ,особено ако са останали от първия внос на Видракс си заслужават всеки лев от цената.Аз имам 6 метрова с акция 70 грама,да, не греша...И е подложена на мръсна експлоатация от поне 4 години,като през лятото се използва буквално всеки ден...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 30, 2009 12:01 
Аватар

Благодаря за съветите колеги.)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]