FISHING MANIA| НОВИНИ| ОБЯВИ| КАТАЛОГ| АНКЕТИ| КАЛКУЛАТОРИ| ФОРУМ| МАГАЗИН| ТОМБОЛА| инфоПанел
ФОРУМИЗа нас | Контакти | Реклама
* Въпроси/Отговори Дата и час: Съб Авг 23, 2014 22:47

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Бомбарда
МнениеПубликувано на: Вто Юни 16, 2009 0:46 

Статус: Offline
Здравейте рибари.Ае четах за бомбардата и ми стана ясно че се използва за далечно хвърляне.Искам само да разбера как се лови с бомбарда.Аз от прочетеното разбрах че хвърляш и обираш.Искам да разбера правилно ли съм разбрал (говоря за полупотъваща)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 16, 2009 17:14 
Аватар

Можеш докато обираш и да придърпваш леко, подобно на риболов на сафрид с чепаре. Но като цяло правилно си разбрал. :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 16, 2009 23:15 

Хах мерси много пич :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Бомбарда
МнениеПубликувано на: Чет Юни 18, 2009 14:13 

daniel4O написа:
Здравейте рибари.Ае четах за бомбардата и ми стана ясно че се използва за далечно хвърляне.Искам само да разбера как се лови с бомбарда.Аз от прочетеното разбрах че хвърляш и обираш.Искам да разбера правилно ли съм разбрал (говоря за полупотъваща)

Хайде да се вмъкна и в тази тема :D Принципа е този, но малко преди да падне бомбардата в морето е добре да спреш с ръка линията за да се изпъне повода/бидема. Поне така е на теория, а и практиката показва, че е препоръчително. При обирането можеш да пробваш различни начини на проводка: по-бавно или по-бързо, да ги редуваш или комбинираш (както е препоръчал колегата). Пробваш и който е най-резултатен го повтаряш. Спре ли да кълве, пробваш нещо различно и така.....

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 18, 2009 20:51 
Аватар

Цитат:
Можеш докато обираш и да придърпваш леко, подобно на риболов на сафрид с чепаре. Но като цяло правилно си разбрал

Въпросът ми е следния.Линията на чепарето как стои? Чепаре и отдолов тежест или как, защото от по-горе се разбира, че е като с бомбардата на обиране на жилката? Благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 19, 2009 9:42 
Аватар

На чепарето тежеста е от долу. Принципно риболова с чепаре няма нищо общо с риболова с бомбарда. С чепарето се правят силни придърпвания последвани от обиране на линията с помощта на макарата. Придърпванията могат да бъдат едно дълго или 2-3 по-къси и нежни, въпрос на навик. Това разбира се е при риболов от брега. Ако си от лодка просто си "клатиш" до като се понапълни.
При риболов с чепаре от брега, има и вариант да се сложи подвижна тапа над линията на чепарето. Тапата се ограничава с възел до желаната дълбочина. Хвърляш и ако има вълна няма нужда и да придърпваш, вълната върши цялата работа. По този метод се намаля вероятността да закачиш някъде дъното, но пък губиш много от дистанцията, която често е решаваща за улова.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 19, 2009 10:56 
Аватар

Ахааа...значи това, което съм гледал миналата година в Каварна не е било чепаре , защото човека си беше с 2 пръта.Единият му беше с бомбардата, с която горе доло ми е ясно как се борави и връзва, а другия му прът беше хвърлен с тежест най-отдоло и помислих, че е чепаре и странното е , че той вади пръчката с чепаре няколко пъти, и сега..вече година след това се чудя, възможно ли е това да не е било чепаре, а тежест с тапички, защото той не правеше никакви придърпвания, а просто я беше оставил като при речния, дънен риболов :?:
Благодаря

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 19, 2009 19:32 
Аватар

Щом е бил с тапички,това е било дънен монтаж за кефалови.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 06, 2010 23:26 
Аватар

На мен на бомбардата за зарган, най-често ми удря след като съм я оставил известно време да плува без да придърпвам и в момента, като започна пак да обирам удря.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 27, 2010 18:19 

При бомбарда линията ти трябва винаги да е опъната, инак няма как да усетиш кълването на рибата.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 27, 2010 20:29 
Аватар

crezzer написа:
При бомбарда линията ти трябва винаги да е опъната, инак няма как да усетиш кълването на рибата.

Няма начин,като те опъне зарганата ,на така оставена свободно бомбарда,направо дърпа пръта от ръцете :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 28, 2010 0:02 
Аватар

sharo1 написа:
crezzer написа:

Няма начин,като те опъне зарганата ,на така оставена свободно бомбарда,направо дърпа пръта от ръцете :wink:

Станах ти фен честно!!!!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 28, 2010 0:13 
Аватар

gmurkacha написа:
sharo1 написа:
crezzer написа:

Станах ти фен честно!!!!!!!
:D

:lol: Найш как опъва лапина,камо ли зарган. :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 28, 2010 0:34 
Аватар

Найш как опъва лапина,камо ли зарган.
Изображение
Изображение

Повярвай ми знам как дърпа зарган.... :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 28, 2010 0:56 
Аватар

И аз ,имам доста ама август,и то с колеги от Б-с.,за които мога да кажа че знаят много,като места и мн други работи. :wink:

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=2&t=24646&p=414785#p414785

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]