Fishing Mania Open XII – Фото репортаж (115 снимки)

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Fishing Mania Open XII – Фото репортаж (115 снимки)

Мнение от Pike »

На 19-ти Юли се проведе едно от най-запомнящите се състезания досега. Мястото, което бе избрано с мнозинство, бе стената на язовир Сопот.

Както на миналогодишното лятно състезание, така и сега, решихме да се съберем на водоема още от събота, за да може всеки да се запознае с условията на водоема на място, да потренира, а след това да се съберем всички колеги маниаци на маса. Седнем ли на маса, пък идва ред на безброй истории за риби с ееейййй такова голямо око или такива, на които само снимката тежи 10 килограма, въобще страшна работа за хора със слаби сърца и нерви, а добавим ли към този сладък микс и съответното количество летни коктейли (ментово-анасонови основно :-), направо става страшно.

По подобие на яз. Огоста и тук до стената имаше бунгала, в които може да се пренощува, а като екстра, на има няма и 5 метра от бунгалата има кръчма-ресторанто-дискотека. Както можеше да се очаква, бунгалата бяха резервирани от участниците още в началото на изминалата седмица и около половината състезатели се събраха на яз. Сопот още в съботния ден. Някои бяха дошли още сутринта и бяха свършили с тренировката, някои пристигнаха късния следобед и с нетърпение се отправиха към стената на водоема, за да топнат плувката и да изкъпят червея.

Групата, която беше от сутринта на водоема и бе приключила с тренировките, сподели, че рибата я нямало и било слабо. Изпълнили програмата си, бяха поседнали на сянка (но не и на хладно) в заведението и понижаваха температурата на тялото с добре охладени напитки, които пък на свой ред увеличаваха градуса на настроението.
Вечерната слука май беше по-добра, защото когато се разходих до колегите, които тренираха на стената, видях, че ги дърпат и доволно потриват ръце в очакване на следващия ден.

Последвалият купон в дискотеката го пропуснах, но доколкото разбрах е било голям екшън, продължил до разсъмване. Преди да са надули музиката „до дупка” се чух с колегите и се разбрахме в 06:00 ч. да се съберем на стената, да теглим жребия и който иска, да заеме мястото си, като по този начин ще си направим стената „резерве”.

„Речено – сторено”, в 06:05 ч. бях на стената, вратите на бунгалата бяха широко отворени, а около тях се мотаеха разни тъмни балкански субекти в търсене на бидон зелева вода или казан шкембе. Понеже не се намираше нито едното, нито другото, тъмните субектите започнаха кулинарен конкурс на тема: „Захранка апетитка, за рибка ...”. Ароматите бяха толкова приятни, че направо ти се приисква да хванеш една лъжица и да „ометеш” всичко, преди някой да хвърли захранката във водата. Зелевата чорба и шкембете бяха заменени от вафли и сандвичи, а ди-джея от дискотеката продължаваше да засипва състезателите с музикални поздрави.

Ето няколко снимки от това свещенодействие:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Няколко кадъра от язовира още преди състезателите да заемат местата на стената:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Maver13 подхвана нов бизнес, а именно: „Сита под наем”.

Изображение

Имаше и готовност и за една дъщерна фирма: „Прашки и ластици под наем и на заем”, но от този му нов проект нямам снимки.

С напредване на времето, започнаха да пристигат още колеги от София и околията. Време беше за жребия, събрахме се пред шапката на късмета и всеки изтегли своя номер. Не след дълго, къде на групи, къде поединично, къде пеша или с кола (но не и на кон), участниците във FM Open XII започнаха да пренасят багажа си по секторите.

Maver13 си намери конкуренция в рентиерския бизнес, а именно: „Кофи под наем”.

Изображение

Най-нетърпеливи бяха водните змии, които без да теглят жребий вече бяха заели местата по секторите, че на всичкото отгоре и ловяха риба:

Изображение
Изображение
Изображение

Към 06:40 ч., след като змиите с улов бяха дисквалифицирани бе изтеглен жребия за секторите, от участниците, които бяха готови, останалите или излъчиха свой представител, който да ги изтегли или идваха малко по-късно, сами да решат съдбата си. След жребия всеки можеше да отиде до сектора си, да си закара багажа и да започне подготовка. За подготовка имаше предостатъчно време, затова и никой не бързаше с такъмите; по интересна бе историята за вчерашния купон.

Следващите кадри вече показват последвалата подготовка по секторите:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Докато състезателите се подготвяха, от дискотеката непрекъснато се скандираше: „номер 29, 29, 29, 29 ...”.
Кой беше този митичен участник, впечатлил мало и големо, ... а сетих се, Жоро, кой е Жоро ли, много е лесно, то си му пише на тениската: ЖОРО

Изображение

Колегиалността и добрите взаимоотношения са типични за участниците във FM Open, като започнем от незабравимата вечеринка, та стигнем до споделянето на стръв и захранка между състезателите - нещо немислимо на истинските състезания, където всичко се пази в дълбока тъмна тайна:

Изображение

Ето и една скрита реклама на генералния спонсор на FM Open – Алем ООД, под формата на овлажнител за захранка:

Изображение

За малко да забравя: по време на подготовката си имахме клакьорка, която видимо все още бе на градус, решена да става рибарка и ходеше от сектор на сектор да тества коя въдица ще й пасне най-добре. Имаше доста комични ситуации: когато доближеше няколко хиляди левова щека и подредените топсети до нея, се чуваше: „... неееее, само там неееее, не пипай нищо, това е ми е по-скъпо от жена миииии ...”. Въпросната персона обикаляше секторите дори и след старта на състезанието, но по едно време изчезна така, както се бе и появила.

Така, в шеги, закачки, бъркане на захранки и мерене на дълбочини, времето за подготовка по секторите мина. За начален сигнал ползвах пежото на Митко77 (много хубав клаксон има), въпреки че първоначално се бях засилил към аудито на Аркади, но се оказа, че не му работи пибитката.

Ето и няколко кадъра от риболовната дисциплина „тласкане на гюле”:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

А сега е време да ви представя и участниците в състезанието:

Сектор 2 – Петър Николаев Лаков (Plat1ka)

Изображение

Сектор 3 – Светослав Съботинов (Ceko)

Изображение

Сектор 4 – Марин Минчев (Fireman)

Изображение

Сектор 6 – Светльо Енчев (s_v_e)

Изображение

Сектор 7 – Георги Ангелов (gog14)

Изображение

Сектор 8 – Иван Лилов

Изображение

Сектор 9 – Боян Шушлин

Изображение

Сектор 11 – Николай Костов (Taifuna)

Изображение

Сектор 12 – Пламен Николов (paco)

Изображение

Сектор 13 – Момчил Николов (Boci)

Изображение

Сектор 15 – Марин Костадинов

Изображение

Сектор 17 – ...

Изображение

Сектор 18 – Румен Асенов (bombo)

Изображение

Сектор 19 – Костадин Котев (kozeboy)

Изображение

Сектор 21 – Александър Алексиев (maver13)

Изображение

Сектор 22 – Александър Божков (BIG AL)

Изображение

Сектор 24 – Димитър Алексиев (митко77)

Изображение

Сектор 25 – Аркади Райчин (ARKADI)

Изображение

Сектор 26 – Николай Цветанов (баш майстора)

Изображение

Сектор 27 – Валентин Тодоров (Валето)

Изображение

Сектор 29 – Георги Кирилов (Joro_72)

Изображение

Сектор 30 – Красимир Карагьозов

Изображение

Сектор 31 – Димитър Димов (dimow)

Изображение

Сектор 32 – Десислава Димова

Изображение

Сектор 33 – Найден Чолаков

Изображение

Изображение

Както вече споменах, рибата в деня на състезанието бе слабо актвина и не обръщаше особено внимание на деликатесите, които и се поднасяха. Колегите, които бяха тренирали в събота споделиха мнение, че по-перспективни са секторите в близост до кулата (първите сектори); същата информация имахме и от местни колеги, но хората правилно са си казали: „Рибата дом няма”: доказателство за това е, че призьори станаха участниците от последните сектори.
Аркади има да черпи Сашко или Боци (някой от тях му изтегли жребия), а най-добре и двамата, че му изтеглиха дащен уклейски сектор. Честно казано, не видях някой друг да вади със същия успех уклей.

Изображение

В другия край на стената, Петър Лаков (сектор 2), му се бяха паднали гъсти костурета и правеше гол след гол.

Изображение

Ето и кадри от другите сектори:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Композиция на тема „Полегнал кеп на трънка”:

Изображение

Я гледайте Митко77 какви мускули е направил, мен ако питате, май е вхърлил око на гегата на братчед си и смята да я държи с една ръка, все едно е някой 6 метров директен телескоп. Абе да му мисли Сашо Мавера, какво ще прави после ..., май май ще купува нова щека.

Изображение

А докато ние си ловим, щъркелите работят неуморно и разнасят малки рибарчета на щастливи родители.

Изображение

Духът на частната инициатива не подмина и Боци, който откри курс по рибарска йога. Ето едно от основните упражнения, демонстриращо баланс с въдица, кеп и риба.

Изображение

На 30-ти сектор по едно време стана доста напечено и започнаха да излизат едни ми ти кефали, чак скъсаха ластика на колегата Краси Карагьозов и го вкараха в бокса:

Изображение

Този тур на FM Open бе 12-ти, като досега никога не бяхме виждали контролни органи, но този път ИАРА ни посетиха и провериха. Хванаха се за това, че един колега си беше забравил всички документи, включително и риболовния билет и освен, че те му писаха акт, викаха и полиция заради това, че няма лична карта. Колегата с оборудване за няколко хиляди лева и забравен билет, а те го изкараха бракониер ... направо без коментар. Ако така решително действат и с мрежарите, то сигурно тях директно ги товарят в патрулката и в ареста, ... да бе, за малко да си повярвам.
Случващото се на язовира предизвика интереса и на един дъждовен облак, който също се отби и помогна на състезателите, овлажнявайки захранките им.

12:00 ч. – време е за надуя клаксона на пежото на Митко77 и да обява край на състезанието.

На последното състезание имах голям проблем с кантарчето и за това го подмених с ново. Новото се оказа СУПЕР, никакви проблеми по време на тегленето, точно и прецизно - камък ми падна от сърцето.
За съжаление този път помощник съдията Иван Петров не присъстваше, а той ми бе и помощник фотограф, затова нямам снимки от меренето на улова.

Резултатите бяха готови и бе време да преминем към церемонията по награждаването. Ето няколко кадъра от мястото, където бях подредил наградния фонд, предоставен от нашия генерален спонсор Алем ООД и другият ни спонсор Филиста ООД:

Изображение
Изображение
Изображение
Ето и как се подреди финалното класиране:

ПОЧЕТНАТА 5-ЦА

1 място – Красимир Карагьозов – 1.000 кг.

Изображение

Изображение

2 място – Десислава Димова – 0.640 кг.

Изображение
Изображение

3 място – Найден Чолаков – 0.620 кг.

Изображение
Изображение
Изображение

4 място – Боян Шушлин – 0.600 кг.

Изображение
Изображение

5 място – Аркади Райчин – 0.560 кг.

Изображение
Изображение
Изображение

Най-голяма риба – Красимир Карагьозов – чудесен кефал с тегло 0.260 кг.

Изображение
Изображение
Изображение

А сега няколко кадъра с призьорите:

Изображение
Изображение

Класирането продължава както следва:

4. Боян Шушлин – 0.600 кг.
5. Аркади Райчин (ARKADI) – 0.560 кг.
6. Петър Лаков (Plat1ka) – 0.520 кг.
7. Валентин Тодоров – 0.460 кг.
8. Георги Ангелов (gog14) – 0.360 кг.
8. Момчил Николов (Boci) – 0.360 кг.
9. Александър Алексиев (maver13) – 0.300 кг.
9. Димитър Алексиев (митко77) – 0.300 кг.
9. Иван Лилов – 0.300 кг.
9. Николай Костов (Taifuna) – 0.300 кг.
10. Георги Кирилов (Joro_72) – 0.260 кг.
10. Димитър Димов (dimow) – 0.260 кг.
11. Марин Минчев (Fireman) – 0.220 кг.
12. Александър Божков (BIG AL) – 0.200 кг.
13. Николай Цветанов (баш майстора) – 0.180 кг.
14. Пламен Николов – 0.160 кг.
15. Светослав Съботинов (Ceko) – 0.120 кг.
16. Костадин Котев (kozeboy) – 0.100 кг.
17. Светльо Енчев (s_v_e) – 0.070 кг.

* трима от участниците не се включиха в тегленето

Общо участвали: 24 души.


Това бе всичко от дванайстото издание на Fishing Mania Open. Надявам се разказът ми и снимките да са си стрували чакането, ще се видим отново есента, може би пак на двудневно състезание.


Генерален спонсор
----------------------------------------------------------------------------------
Изображение

Спонсори
----------------------------------------------------------------------------------
Filstar
Аватар
Boci
Мнения: 4886
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 22:43
Риболов: Feeder,carp, ICE fishing and spining
Местоположение: Sofia
дал Браво: 261 пъти
получил Браво: 1622 пъти

Мнение от Boci »

Много добре си го описал,доста се позабавлявах :lol: :lol:
2007-2009(15) 2014-2015(16) 2020-2021(10) L(51) L2(25)
2009-2010(25) 2015-2016(11) 2021-2022(16)
2010-2011(14) 2016-2017(23) 2022-2023(1)
2011-2012(19) 2017-2018(11) 2023-2024(3)
2012-2013(17) 2018-2019(16)
2013-2014(14) 2019-2020(10)
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

И аз бях там :D Всичко бе на шест
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Първо място с едно кило, второ с 640 гр. :lol: Как можахте да изберете този куц язовир??? :lol: :lol: :lol:

Иначе честито на победителите, браво специално на Деси Димова! Организацията, както винаги, е била отлична, но Пайк не е виновен, че решихте да ходите на този язовир. Не знам кой ви е излъгал, че там има риба.
gog14
Мнения: 235
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 2:24
Местоположение: sofia

Мнение от gog14 »

стана хубаво състезание доволен съм че участвах и пак ще го правя стига да имам възможност. но искам да знам защо при предварително обявен регламент 3-ма души дойдоха може би в последния момент и не теглиха жребей като всички останали а заеха 3-те сектора в началото те. 31,32,33-ти които даже не бяха отбелязани с боя на стената като останалите 30 сектора. по мои изчисления в отбелязаните сектори имаше 8 свободни места.та въпроса е обявения регламент не е ли за всички. дано да ме разберете правилно
Аватар
pobeditelqt
Мнения: 540
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 13:38
Местоположение: София-Видин
дал Браво: 1 път

Мнение от pobeditelqt »

От снимките се вижда, че Жорката е изял пердаха...
Браво Краси...
Joro_72 написа:" Титаник все някога ще изплува"...
...Но котвата му никога!!!

Кълве и малко и големо...
Наслука
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

gog14 написа:... но искам да знам защо при предварително обявен регламент 3-ма души дойдоха може би в последния момент и не теглиха жребей като всички останали а заеха 3-те сектора в началото те. 31,32,33-ти които даже не бяха отбелязани с боя на стената като останалите 30 сектора. по мои изчисления в отбелязаните сектори имаше 8 свободни места.та въпроса е обявения регламент не е ли за всички. дано да ме разберете правилно
Колегите наистина се включиха по-късно, но все пак все още по време на подготовката, имаше време до началото. Дори и да бе почнало състезанието, пак щях да ги включа, на всеки се случва да закъснее. Преди две - три години на яз. Копринка, ако не се лъжа Боци и компания дойдоха след началото на състезанието, защото бяха спукали гума, но не им казах: Сори закъсняли сте, няма да участвате.

Колкото до секторите, още докато заемахте местата си махнах 3 сектора, защото бяха кофти, някои сектори обединих, някои хора ги преместих и т.н. По времето, когато последните 3 участника дойдоха, всеки се бе наместил, къде в неговия си сектор, къде малко в другия и за да не ви развалям хатъра и подредбата, пуснах последните трима в три нови сектора след последния.

Fishing Mania Open все пак е любителско състезание и може да си позволяваме такива неща, важното е да ни е гот, да ние удобно, да не си мятаме по главите и да си направим кефа.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

Евала !!! Изкефих се на макс !!! :)
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

Поздрави на цялата банда.

Било си е много добре, имаше всички елементи от ФМ състезание - нахъсване предварително, загрявки и запивки, здраво оборудване, преятелска атмосфера и победители. Какво повече може да се иска.

...... да отлича и аз госпожа Димова. Тя е абонирана направо за призовата тройка. Поздрави за отличното представяне. :D
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Мите,добре,че е жена ти,та да хапнете рибка в къщи!!!!Па нека ти направи една консултация,та да те понаучи на нещо,че само те пребива по тези състезания!!!Браво на момичето,браво на всички участници!
hvani i pusni
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Няма просто такова състезание ... Снимката на Аркади на сектора направо кърти :) С местната мома до него хаха тя му беше кадема според мене .... :) Хвана уклейка и му върза хехе шегувам се ...

А за репортажа на Пайк просто перфектен ... по-добре няма как да е ... чакам с нетърпение ако има зимнно да се включа и там !
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Нещо ми се губи един персонаж, с едни характерни уши.....Е, аз пак не бях, ама имам много големи симпатии към този човек. :D
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Ееее, виждам кефиле сте се на макс, така требва! Поздравления за всички участници и за организматора - Pike.
Жоре, що така бре:
аз пак не бях, ама имам много големи симпатии към този човек. Very Happy
Ти да не би нещо така, а? :D :D :D :D :D
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
mitko77
Мнения: 603
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 15:24
Местоположение: Sofia

Мнение от mitko77 »

Браво Саше, страхотен и много подробен репортаж!
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

Як репортаж, добре сте си изкарали :D
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”