Колко живеят каракудите?

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
spartiana
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 16:49

Колко живеят каракудите?

Мнение от spartiana »

Здравейте,
много ще съм благодарна,ако някой може да ми помогне с отговор на един въпрос,който не ми дава мира от вчера.Приятелят ми ме заведе вчера на неговото село.Каза ми,че в кладенеца им има каракуда,която е пуснал като е бил на 11-12год.(СЕГА Е НА 44).Естествено не му повярвах.Той отвори капака на този кладенец и с едно огледало и триста зора видях рибата.Има огромни очи :shock: Та въпроса ми е колко години живеят тези каракуди и какво въобще е яла тези години там на това тясно и тъмно място.Благодаря ви предварително
Аватар
ASSENAS
Мнения: 2558
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:27
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Hi

Мнение от ASSENAS »

Доста странно звучи тази история, но не я отричам. Знам, че каракудата трудно мре. Вадили сме от тинята на пресъхнало езеро каракуди, престояли там месеци. Тинята беше засъхнала и напукана на повърхността.
Мъдроста ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Torsade »

Значи е на 33-34 години? Сигурно може. Някъде пишеше за златна рибка (форма на каракудата), живяла 45 години. Направо си стигат.
Malibukayak X-13
><((((*>
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Колко живеят каракудите?

Мнение от naso »

spartiana написа:Здравейте,
много ще съм благодарна,ако някой може да ми помогне с отговор на един въпрос,който не ми дава мира от вчера.Приятелят ми ме заведе вчера на неговото село.Каза ми,че в кладенеца им има каракуда,която е пуснал като е бил на 11-12год.(СЕГА Е НА 44).Естествено не му повярвах.Той отвори капака на този кладенец и с едно огледало и триста зора видях рибата.Има огромни очи :shock: Та въпроса ми е колко години живеят тези каракуди и какво въобще е яла тези години там на това тясно и тъмно място.Благодаря ви предварително
Спартиана. Да ти кажа честно, скоро не бях чувал такава тъжна история :cry:
spartiana
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 16:49

Мнение от spartiana »

А мислите ли,че ако я извадя от кладенеца и я пусна в язовир ще оцелее?Или да си я гледам като домашен любимец...според мен е за рекордите на Гинес този рибок :cry:
Grandpa
Мнения: 165
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 0:22
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от Grandpa »

Верно е за Гинес :shock:
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

spartiana написа:А мислите ли,че ако я извадя от кладенеца и я пусна в язовир ще оцелее?Или да си я гледам като домашен любимец...според мен е за рекордите на Гинес този рибок :cry:
Ще оцелее разбира се. Даже може да си намери приятна компания и да си изкара старините. Ако решиш да го направиш незабравяй да я снимаш и покажеш. Да ги видиме тия големи очи и ние :roll:
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Лично, не вярвам да оцелее. Живяла е толкова години в затворено пространство, при сьвсем различни условия и промяната ще я убие. След пускането, най вероятно ще се вьрти в крьг. Вярвам че си е щастлива там, след като е оцеляла толкова години, а и това е света който познава
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

cerber написа:Лично, не вярвам да оцелее. Живяла е толкова години в затворено пространство, при сьвсем различни условия и промяната ще я убие. След пускането, най вероятно ще се вьрти в крьг. Вярвам че си е щастлива там, след като е оцеляла толкова години, а и това е света който познава
Съгласен съм,но може да и се хване още една да си има другарче на старини! :wink: :)
coconut-a
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 17:22

Мнение от coconut-a »

колега,мисля че достатъчно време е прекарала в "Алкатрас" и е крайно време да си я пуснете на свобода!!!От думите ти разбрах че трудно може дори да се види в този кладенец,така че ватианта с "домашния любимец" отпада,тъй като само знаете че е там,но не я виждате!Мисля че ще е добре да направиш клип,ако не ти е проблем разбирасе,с вадвнвто и от кладенеца и пускането и на свобода.Дори и да не оцелее след това,така ще и е по добре си мисля :wink:
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

и какво яде в тоя кладенец? водата явно не се ползва за пиене...
има голяма вероятност да е ослепяла, ако кладенеца е дълбок и тъмен...

ПС: имам аквариумни сомчета на над 10 години т.е. имам ги от толкова години, но ми ги подариха вече пораснали големи...
thunderboy
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Юни 28, 2012 12:01
Риболов: сладководен
Местоположение: Шопия и Казанлък
Обратна връзка:

Re: Колко живеят каракудите?

Мнение от thunderboy »

какво стана с рибата така и не разбрах
:o
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Колко живеят каракудите?

Мнение от esox22 »

Добре ще е да извадят рибата, да и вземат люспа за учените и да и напарвят снимки и измервания.След това могат да пуснат в някой хубав гьол.Каракудата дори и кьорава, гладна няма да остане.
xey123
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Авг 08, 2012 9:40
Риболов: с щека, мач и директен

Re: Колко живеят каракудите?

Мнение от xey123 »

Покажи някоя снимка ако си я снимал докато я вадиш ?

Код за потвърждение: Избери целия код

Изпуснатата риба е най-голяма ! 
[/u][/i][/b]
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Колко живеят каракудите?

Мнение от babydoctor »

Като дете съм ловил каракуди край Бургас и ги докарахме до София с влака. Пуснати във ваната, повече от половината оживяха. Продължителността на живота им е като на шарана, който живее между 40 и 50 г. Що се отнася до пускането на свобода - аз бих предпочел да умра на свобода, отколкото да живея на тъмно и тясно.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”