FISHING MANIA| НОВИНИ| ОБЯВИ| КАТАЛОГ| АНКЕТИ| КАЛКУЛАТОРИ| ФОРУМ| МАГАЗИН| ТОМБОЛА| инфоПанел
ФОРУМИЗа нас | Контакти | Реклама
* Въпроси/Отговори Дата и час: Сря Окт 22, 2014 2:59

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 18:48 

Статус: Offline
Здравейте Колеги,
Проблемите с морския червей, като основна стъв за зарган, са известни и дискутирани - скъп, капризен за съхранение, не винаги го има и пр..
От приятели в Свиленград научих, че в Гърция ловели тамошния зарган основно на бял червей - пак по класическия начин - с бомбарда.
Опитвал ли е някой подобно нещо и по нашето море? В неделя отивам към Синеморец, та се чудя дали да не помъкна бели червеи от София..

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 21:26 
Аватар

За бял червей - не знам, но колега от друг форум:
http://forums.nariba.com/viewtopic.php?f=2&t=20533&st=0&sk=t&sd=a&start=435
съобщава, че е имал много добри резултати с торен и земен червей, явно в района на Ахтопол. Само ще напомня, че около Бургас наричат морския червей - блатен.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 22:27 

Благодаря!
Ще опитам на торен. После ще споделя резултата..

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 03, 2009 0:17 
Аватар

Пич щом така и така ще ходиш вземи си и бели и торен и лопата за морски червей. Копае се на 20-30 см. дълбочина в ивицата до която стига вълната след като се разлее.
Пък като се върнеш пиши за резултатите.

На слука

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 12, 2009 6:03 
Аватар

На бял се лови доста добре(проверено неколкократно). Един по стеблото на куката и един за дупето. На няколко пъти правихме експерименти с колега, той на морски аз на бял- разлика няма като при гъсти така и при по-редки риби. Единствен минус илариите не го вземат добре, поне на бомбарда.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 12, 2009 9:24 
Аватар

Някъде гледах и система от две куки с халкички специално за риболов на бял с бомбарда. Халката на долната беше вкарана в жилото на горната. На стъблото на горната имаше бял червей, на стъблото и жилото на долната също. Вероятно идеята е да се предложи повече стръв на заргана. Не съм го пробвал. Звуч ми интересно. Не знам, обаче, дали не се отразява на играта? Пробвай. Не пречи.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 12, 2009 22:58 
Аватар

waglerbg написа:
... Един по стеблото на куката и един за дупето. На няколко пъти правихме експерименти с колега, той на морски аз на бял- разлика няма като при гъсти така и при по-редки риби. Единствен минус илариите не го вземат добре, поне на бомбарда.

По тоя начин сложени червеите се въртят но не се отразява сериозно на кълването а и повода не се усуква...много :wink: Това с двете куки с халкичка и т.н. звучи интересно, ще се пробва.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 06, 2010 23:02 
Аватар

Белият червей работи без проблем. Слагат се на грозд 4-5 броя на куката. Задължително поводът е вързан на троен вирбел да се върти стръвтал Може и с морски червей разбира се, но той се къса много лесно.
С един грозд бели червеи може да хванеш до 4-5 заргана.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2011 13:56 

Риболов: Морски риболов
темата е малко стара но е добре да се пише нещо в подобни теми отвреме на време:) колегата по-горе е писал,че на грозд от бял червей могат да се хванат 4-5 заргана.според мен мойе и да могат когато е кал от риба така,че ако ти вземеш толкова колегите ,които работят с блатния червей ще вземат 50.просто не е предпочитана стръв в нашето море и това е.мнохо хора разказват как по чужбина го ловят на парче от зарган,на копринен пюскюл и на какво ли не ама истината е ,че рибата в нашето море е малко и капризна а и също зависи къде каква зарганска храна има примерно в черно море знам,че една от любимите храни на тази риба е т.нар. риба Ува,която между другото наподобява зарган-бебе :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2011 22:39 
Аватар

diskus написа:
темата е малко стара но е добре да се пише нещо в подобни теми отвреме на време:) колегата по-горе е писал,че на грозд от бял червей могат да се хванат 4-5 заргана.според мен мойе и да могат когато е кал от риба така,че ако ти вземеш толкова колегите ,които работят с блатния червей ще вземат 50....

Прав си че когато е йол(кал от риба) кълве на всичко, торен, черва очи и т.н. НО белият червей работи , специално съм експериментирал- аз на бял , колегата на морски(блатен както му викате в южните квартали на Варна :mrgreen: ) при трудни риби 5-10бр за периода от 3 до 6 часа след обед през окомври. Имам подобни резултати и край Варвара в смисъл и двамата хващаме поравно! На резиденцията до Приморско имаше сеч със стръв пинки (бяха ми останали от някъде)
Просто трябва малко повече увереност :wink:
По случайност се запознах с едни маняци от Солун и ловихме заедно. Те ловят САМО на мач с ваглер с подхранка, и САМО на море :roll: основната стръв БЯЛ :idea: Та така

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]