19 ДНИ НА МОКРО

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Ша извинявате за тия кофти снимки,но на никoй не му се играеше папарак.Бяхме изкарали около 2 седмици с морето и никoй не приличаше вече на себе си.Ето ме мен рано сутрин изпанал се мощно с моите 62 кила и си чакам кафето,а то все се бави.


Изображение

Мале плаша се като я гледам.

Та както и да е.Беше малко по-студено през последните няколко дни и не ни беше до баня.Банята представляваше един туристически душ с обем 25 литра и вършеше прекрасна работа в топло време.Бяхме си купили и сапун който може да се ползва със солена вода,та не воняхме,но пак имахме изглед на изтървани от някъде/еле я/.Наближавахме пак район с високо налягане,гадна ситуация в която си проличава кой и колко нафта има,как ръчка моторетката и кой може да си поправи мотора като стане нещо.Нашия беше с големината на сенокосачка и като го натиснех на 2500 оборота вадеше звук на миксер в изтерия,но до момента нямаше проблеми с него.

Рано сутринта по радио се чу,че не само ние сме нагазили в....... и всички моторясват,но за разлика от тях ние имахме нафта да стигнем до Лас Вегас по изчисления стига да намерим път до там,но пак повечето бяха издухали дизела и сега духаха платната.Поне половината бяха само с по 5-10 галона,докато ние продължавахме да сме пълни или почти-95 галона+ малко в резервоара.Океана приличаше на езеро,грам вятър няма както и никаква вълна-много гадно време за риболов.Никога не ни е вярвял риболова в гладка вода,но това беше лесно обяснимо.Трябваше ни много по голяма скорост от тази с която пътувахме за да могат разните силикони да се подмятат здраво,да имаме вълна зад лодката на която да ги качим или прословутите имитации на летящи рибета които кротко си стояха в куфара с рибарските принадлежносто които пак беше в апартамента под леглото.Не е лесно да си шемет,но на мен ми се отдаваше с пълна сила.

На брата ушите бяха добре,екипажа беше отпочинал,лодката си вървеше нормално и беше време за риболов.Летящите рибоци почти бяха изчезнали,а цвета на океана леко биеше на синьо вместо изумителния лилав цвят през последните 2 седмици.Това ни накара да сменим тактиката в риболова.Нямаше как да премерим температурата на водата,а и нямаше голям смисъл,сутришните температури на въздуха си показваха,че с тия шарении няма да хванем много неща.

4 пръчки във водата-големия пищов на около 150 метра зад нас с марлиноубиеца,на 65-70 метра дебел и платен зелено/черен силикон с 2 единични куки и верига,както и с 3 черно/лилави силикончета на повода.Това поне работеше добре на бавна скорост,малките силикони създаваха ясно видима вълничка пред големия,както и държаха цялата пискюлница на повърхността.Виждаше се как отвреме на време големия изскача над водата и оставя добра диря от балончета с пробитата си глава.Големите ми надежди бяха именно на тоя силикон.
На трето място /30 метра/оставих лилаво/розово,синьо,черен силикон с малъкв синьо/сив пискюл в него двойна кука и тънък повод.Главата му беше вдлъбната и през около 15-20 секунди създаваше голям балон зад куките.
Точно зад задника на лодката /10 метра/се мандахерцаше много малък перушинен лилаво/черен пускюл с двойна кука и повод 60 либри.Бях отпуснал аванса на тая макара доста повече от необходимо,очаквах удар на трети или на близката и се надявах ако нещо забие да минат или през жадната/малко вероятно/или с отпуснатия аванс на първата да развие и целия пасаж да премине покрай втора и трета,които бяха с почти същия цвят на първата.

Нямаше ги шарените Хавайски цветове,нямаше вече скачащи додоси или атакуващи чашата ми с кафе летящи робоци.Надеждите бяха за марлин на последната,заблудена тъна с името ГОЛЯМО ОКО рано сутрин или на залез слънце или ако имахме късмет албокор тъна.Влачехме с около 11 километра в час,а трябваше с поне 15.Е трябваше и голям мотор за целта,както и бенжностанция в средата на океана,а такива нямахме и се опитвахме да излайем някое рибе с това което разполагаме.

Е точно както си влачехме се случи нещо което никога не бях виждал,а и не бях чувал да е възможно или да се е случвало на някои.В ляво от нас на около 150 метра се появи малка вълничка,толкова малка,че приличаше на оставена от надувна лодка с 3 коня мотор.Знаех какво е това,но незнаех какъв вид е рибата.То беше ясно какво е-нямаше какво друго да е освен пасаж от риби.
Скокнах за да се огледам по-ясно.Оглеждам се аз ама нищо немога да различа.Вълничката беше около 400+ метра дълга и явно пасажа не беше никак малък.Със скоростта с която се влачехме беше трудно да се определи накъде са се запътили тия рибета,а не ми се искаше да натискам мотора точно в този момент или да сменям посоката в която се движехме.До тук нищо особенно нали?Ми и аз така си мислех-бяхме виждали с брата големи пасажи как се шмиткат насам натам покрай брега на Сан Диего и тая вълничка беше същата каквато оставяха скумриите.
Подкарах аз с надеждата да ги наближа под ъгъл,но си останах само с тая надежда както ми стана ясно след около 2 минути.Бяха се насочили точно към нас и нямаше мърдане,или нещо щеше да клъвне или да стресна целия пасаж.50 метра пред носа на лодката водата се размърда и пасажчето потъна.Напразно гледах с надежда да се появят отново или нещо да забоде на близката въдица-тя беше най-подходяща като големина за вълничката която видях.Надявах си се аз и се оглеждах като гърмян заек,но нищо особенно.Нищо обаче аз така си мислех.Пред мен нищо,зад мен нищо,но няма кой да погледне какво става ПОД мен.Ми най-накрая се сетих и се оцъклих-пасажа беше точно под лодката на около метър под повърхността на водата.Хиляди/МИЛИОНИИИИИ/малки рибета плуваха заедно със скоростта на лодката подредени като аптекарски шишета.Беше толкова бистро и без грам вълна,че всичко си беше само за снимка.Големината им беше като на нашенския паламуд,но с по-малко заостренаопъшка и по-тъпа глава.Плуваха си под нас и не се притесняваха от шума на мотора.Съзерцавах си ги аз поне 2 минути и реших,че след като неискат дкалват ще им се наложи да си поиграят с мен.Леко завих наляво,целия пасаж зави заедно с мен,дръпнах мотора малко и забавих,но и те забавиха,завих надясно и те завиха с мен.Бе тия риби не са чак толкова глупави.Поглеждам от към десния борд,но не се вижда нищо.Леко като балерина пристъпих и се взрях във водата-ми нищо.Тъкмо мислех да се преместя на левия за да продължа със сеира и първата риба се покажа зад лодката.Нямаше и 10 секунди и пасажа беше от моята страна.Бе на тия малко им пука,че съм грозен и всяка уважаваща себе си риба би избягала с плясък на опашка като ме види.Ма я да ги пробвам тия риби колко ги кефя.
Бързо се премествам на десния борд и клякам близо до борда.Ша си играят с мен а???Ми да играеха си.Не минаха и 15 секунди и първата си покажа мъцината,а след още 15 целия пасаж беше пак отдясно.Бех тия риби много любопитни.
-Кво праиш бе???
-Ми играя си.
-Кво се моташ из океана,с какво толкова си играеш.
Ей това брата-малко да променя посоката и веднага усеща.
-Бе едно стадо диви риби се влачи заедно с нас и ме следи къде ходя.
-Това дето си го ял снощи да не го повтаряш,ти си откачил,какви риби ще те следят точно тебе в средата на океана?
Ми аз откъде да знам какви бяха,никога не съм виждал такива,но пак бяха някаква любопитна порода.Такова нещо ми се е случвало с делфини и то много често-плуват от страната на която седи екипажа и като се преместим се местят и те,но за ято глупави рибета никога не бях чувал.
Изведнъж целия пасаж се гмурна в дълбокото,целия пасаж е малко грешно казано.Една от тях стоеше точно там където клечах и аз.След около 20 секунди изчезна и тя.Това неможе да бъде,но на мен ми се случи.

Рибите бяха идеялна големина за стръв и се надявах в района да се е завяртяла някоя тъна или марлинче.Последния пискюл беше малко по-голям от техния размер,но втория и третия бяха тяхната големина.Ма големи надежди имах за прясна рибка.

Поглеждам аз върха на големия пищов.Седи си кротко,но малко огънат и влакното ми се стори малко по-изпънато.Ей пак сам закачил някакво водорасло.Хванах влакното с ракаи започнах да обирам.В много случаи правя една гадна грешка,а именно не ползвам макарата за да си пребера влакното,а си го дърпам като въже.По-бързо става и ми е по-лесно,но пак ако клъвне нещо и ще ме остави замислен.
Нищо не клъвна,но пак силикона идваше на зиг/заг.5 секунди по-късно ми стана ясно,че това не е само силикона ами идва и нещо заедно с него.Лелеее какво да правя сега,ако отпусна влакното можеше да се откачи,а ако продължавам да го дърпам може да побеснее и да се оплете в корема на влакното които отпусках.Много ми се искаше да видя какво е успяло да налапа тия куки и да няма силици да дръпне аванса.Е верно е,че аванса го бях стегнал като на подарена макара,но поне да беше огънало въдицата.
Последно промяна от PENN на Сря Дек 13, 2006 2:23, променено общо 1 път.
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Нещото беше почти до третата в строя и продължаваше да се шмитка.Аз стоя и гледам замислено какво да го правя сега пак това.Леко започнах да отпускам влакно,а то да се отдалечава.Мина почти минута докато изпане отнова влакното.Е сега ти.......ммм да.Вече бях сигурен,че е закачено както трябва и няма лесно да избяга.Контрата на куките беше около половин сантиметър дълга и вадене нямаше.Разчистих другите въдици,осигурих им куките и хванах дебелата.Идваше даже на бърза скорост на макарата при вървяща лодка.Ей много влано сам пуснал значи,дърпам аз или по-точно само навивам за да не го ядосам,а то пристига гърчещо се.

Beshe katalqsalo gorkoto,qvno az dokato se bazikam s liubopitnite ribeta to beshe klavnalo i se e vlachilo one 15-20 minuti sled lodkata.Нещото беше малък sail фиш или риба платно както може да се преведе.Това е най-малкото марлинче от семейството и е много вкусна риба,но това за кулинарната част го разбрах чак на брега.
Докарах го аз до лодката и се загледах в плоското тяло на рибока и тънкия като шиш нос.Готино яко тяло с бронзов цвят и малка яка опашка.Нямаше смисъл да го тормозя много и неисках да го убивам,нямаше смисъл да се ползват и клещи за откачането на рибата-куката си беше направила място в шиша на рибата,а и гърченето и голямото влачене беше помогнало.Наведох се близо до водата,хванах куката и с рязко завъртане я пуснах да си ходи.Куките явно бяха добри,но и лакомията на това нещо ме изненада.Неможех да си представя как това малко нещо е успяло да си прекара куката така,че да се забие в устата му.Големината на кукичките беше поне 5 пъти по-голяма от това което аз бих ползвал за да хвана такава риба.Куката вертикално не излизаше от юките на рибока,а трябваше да се откачи почти в хоризонтално на устата на рибата.Нямах идея как това нещо е зинало и как тази кука се е забила в устата му.Явно това е не само лакомо,но и доста инатливо животно с голям мерак за силикони.

Вечерта си легнах като оставих само големия силикон на около 30 метра зад лодката.Това беше с идеята да привлека ГОЛЯМО ОКО което по принцип кълве на изгрв или залез слънце или при пълнолиние.Трябват яки такъми,дебели куки,тъмни цветове и най-важно много близо до лодката да се влачи.Много яка риба е това,пасажна и развиваща невероятна скорост като се гмурка в дълбокото.Бях казал на стойкаджиите да ме събудят ако нещо клъвне и да не го борят сами.Нямаше нужда да губим никoй от екупая при борбата му сам с рибата.Ми да де ама никъде не се и споменаваше да не се wartet в кръг и да внимават със силикона.Паника някаква в 3 сутринта,мотор се пали,газ и нищо друго.Ставам за стойка в 5 сутринта и пискюла го няма.Някои не беше си направил сметка,че като е спряла лодката след като е утихнал духналия вятър тряба да се провери къде е влакното.Е то си е било около винта и рпи включването на трансмисията беше хванало в дълбокото.Марлиноубиеца падна първи в борбата.
Кофти работа-нямахме друг такъв,а тоя си работеше добре.Сложих подобен,но със заострена глава съвсем неподходящ за гладкия океан.Загубата беше голяма,не ставаше въпрос за 60 $ пискюл,12$ куки,2 $ вирбел и най-добрия повод който може да се намери в магазините.Нямахме друг и това не беше никак добре.
2 часа след като застъпих на стойка се повтори същото изпълнение,въдицата се огъна леко и влакното се изпана,но няма свирене на аванс или какъвто и да е признак за уловена риба.Вече си знаех урока,изкарах другите и го навих тоя малък сладур.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последно промяна от PENN на Сря Дек 13, 2006 2:26, променено общо 1 път.
Go BIG or Go Home!
atillas
Мнения: 225
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 13:26
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти

Мнение от atillas »

амчи то тоя малкия марлин си е една голема заргана веееее :lol:
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

ЛАКОМА заргана.Даже аз сега като гледам снимките продължавам да се чудя как тази риба иска да изяде тоя голем силикон.Даже и снимки с кофти качество показват размера на рибетата и стръвта която се опитват да налапат.Интересното беше,че кълвяха само на тоя силикон и на нищо друго.Хванахме 5 бройки на една и съща силиконка. :shock:
Go BIG or Go Home!
Аватар
kamen
Мнения: 302
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 17:34
Местоположение: varna
получил Браво: 2 пъти

Мнение от kamen »

PENN нямаш ли някоя снимка на тоя рибок в хоризонтално положение,че и на мене страшно ми мяза на огромна заргана :lol:
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Това има различна опашка от заргaната,има малък меч за разлика от нея както и гребен на главата си като всеки марлин.Не съм теглил нито едно на борда и не съм убивал такова,а и снимки нямам.
Go BIG or Go Home!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Все едно, че чета Хемингуей...
Ебаси подготовката, направо ми скри шайбата, аз като новобранец в яхтения риболов сигурно за 100 неща щях да се издъня.
Все пак съм бил на риболов в Аляска-промишлен на сьомга и спортен по Елдорадо. Ама тва твойто е Старецът и морето - convectional for big fishing.
Един мой приятел от много гледане на френския канал обезумя тотално, дълго се готви и накрая отиде на щукарски риболов във Франция, за да преживее това, което всеки от нас тази година видя - ПЪЛНО ФИАСКО!!! По френския канал рибата я закачат водолази -ПРОВЕРЕНО с лични средства.

Аре продължението....
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Лелей,
видех я тая твойта рибарка!!! Голема БАРАКУДА БРЕ...
Тая бих я опънал само след 6 месеца в морето и нема толкоз ракия бре...
Ужас!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Много хубави снимки!
Върха сте момчета, ама много сте слабички и немощни бре!
Аз съм 185 см на 85 кг, а то вие по 60 кг с напикани гащи, пък ще борите марлина... Тц,тц ... Бравос бе умихте ни очите , гордеем се с вас и чакаме продължение. Много интересно и увлекателно пишеш- припомних си моята Одисея в Аляска. Супер!!! Може и писател да излезе от теб.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Ти си ЛУД-промишлен риболов в Аляска няма начин да е приятно прекарване,а да не говорим,че някои видове риболов там водят класъцията за най-опасните професии в света.Верно е,че лесно няма-аз преди седмица се върнах от Сан Францисцо,след 8-10 дни заминавам за Орегон,след това имам Сан Франциско,а в края на Ноември имам едно Хавай до Калифорния,но поне е топло и ако го закъсам има кой да помага/понякога/,но само като чуя за Аляска и ми настръхва косъма.

Я да си завърша аз разказчето,че няма да имам време поне до нова година за писане,а дотогава ще се е събрал материял за 2-3 книги.

Та ловяхме си ние разни сладки малки марлинчета с най-големия пискюл в колекцията и тайно се надявахме на нещо по-качествено.Океана беше като езеро,цвета му беше малко по-тъмен от този в началото на пътуването,но затова пък ни навестяваха същите гадни буреносни облаци идващи с як дъжд и почти никакъв вятър.

Артилерията беше във водата,големи и тъмни силикони с яки куки,мандахерцащи се след лодката.Надеждата беше за заблуден марлин,някое студенолюбиво дорадо или албокор от големия размер,както и за големо око сутрин рано или на залез слънце.
Влачехме 4 силикона с надеждата да хванем поне една риба.Много хора си мислят,че океана е пълен с риба,но това не е точно така за по-голямата му част.

Еднатая макара започна да развива.Изкарах си акала.Започна с много гаден писък-щях да си нацапам гумираните гащи от вътрешната страна.Бях загнездил пръчката между металните парапети на лодката и не ми беше дошло на ум,че като дръпне рибата ще премести и пръчката,на която дръжката е мокра от влагата и ще се плажне по парапета със звука на стържеща лъжица в паница,но и много по-силен.Няма мира от тия риби.
Погледнах назад и ми стана ясно каква е рибата-дърпаше като полудяла,но беше забила на пискюл номер 2-черно/лилав цвят с двойна кука и сравнително малки по размер пера.Никoй нищо не направи,седяхме и чакахме резултата от влаченето или по-точно да се накълват още рибоци.Ми няма грешка,пускюл номер 3 потъна и макарата му се разрева.ОПАААААА гепихе ги.

Не се знаеше размера още,но бях почти сигурен,че това животно е албокор-само те бият на такива малки силиконки с тъмен цвят и дърпат като луди в началото на борбата.

Първата въдица още си развиваше,втората не беше спряла и тя,но нямаше опасност да ни развият по половин километър влакно.Извадихме другите 2,отпуснахме платната и се заехме да ги дръпнем на борда.Докато подготвим лодката обаче и двете въдици се поотпуснаха-това е албокор,само те стоят и си чакат реда.

-Кво става бе?
-Ми кво да става,2 албакора,първия голям,а втория среден са на куките и ще ги дърпаме,донеси куката и ножа и някой да приготви скарата.
Словака ме гледаше като натровен,как така сам знаел,че първия е голям,а втория среден размер и как въобще знам,че са Албакори.Ей не се научи тоя-първо атакува водача/големия рибок/ които дръпва здраво,а след него се хваща нормалното размерче и спира в близост до него,там стои и целия пасаж и върти в тесен кръг.Няма да дръпнат втори път,няма да има втори бяг докато не ги напънеш и ще стоят и чакат там доста дълго време.Клъвна и на малко,както и на тъмно,а и дърпа много-АЛБАКОР на 99%.
Обяснявам му аз,а той се хили-океана бил голям и можело да е какво ли не.Да де ама не е точно така.
Дърпаме си ги ние,аз леко навивам и внимавам да не я ядосвам,а Словака решава да провери теорията за нервираните риби.Нека си играе,млад е,има да се учи/хихихихи/.
Дърпах си я мойта и внимавах да не я бъзикам с резки движения на пръчката,докато Словака направи точно така.Следващите секунди бяха изненадващи за него.Рибата хвана в дълбокото със всичката скорост на която беше способна.Словака се оцъкли,беше си поставил въдицата между краката сии съвсем не му беше кеф от идеята на рибока.

-Няма начин твойта да е по-голяма/за рибата става въпрос/мойта тегли много по-яко,виж как хвана в дълбокото,а твоето рибе си стои мирно и кротко си идва към лодката.
-Твойта е ядосана бе пич,мойта е къткам да не се тегли много защото точно тя отива на скарата,а твоя фъстък ще го пускаме.

Продължава да се хили с мисълта,че е хванал дядото на рибите.Нека дърпа,да му дойде акала в главата.
Моята я докарах до цвят-дълбоко под лодката се виждаше бялото петно от корема на рибата,трябваха ми около 2 минути и щеше да е на куката.Чаках Словака да се наиграе за да видим коя риба е по-голяма и коя ще си ходи.Трябваха му поне още 10 минути за да я докара до цвят.Дръпнахме ги близко зад задника на лодката,наведохме пръчките и се загледахме в улова.Както се и очакваше моя рибок беше дебелак,а на Словака среден до голям по размер албакор.
Докато той си я разхождаше зад кармата на лодката,аз си гафих мойта,дръпнах си я на борда и откачих куките.Брата откачи Словашкия Албакор и щракна 2-3 снимки.Скарата беше готова.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последно промяна от PENN на Сря Дек 13, 2006 2:35, променено общо 1 път.
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

БЕГАЙ-АПЕМ.Егати снимките-няма начин това да съм аз.

Хапнахме рибка с картофки,пийнахме със Словака по една Хайнекен и почнахме с лакърдиите.Как така сам знаел какво сме хванали,защо така правели рибите,колко големи ставали............Любопитник ще ми дойде той.

Албакора го познавам и със затворени очи,даже и когато го филирам-месото му пулсира много повече от това от която и да е друга риба на която сам рязал главата.Като скачаща пържола е.

Вечерта оставих само големия марлински силикон близо зад лодката.Вечерната среща по радойто мина както винаги с новината,че ние сме хванали първия Албакор от цялата група завръщащи се яхти.Заваляха въпроси-как сме я хванали,на какво клъвнала,каква дълбочина,колко голяма.............както и какво ловим вечер.Брата обясни надълго и широко кое и как се прави и им пожела късмет/те на тия точно това им трябва/.Надеждата беше за Голямо око,само това не бяхме хванали още,но имаше доста път.

12.40 през ноща,паника някаква,мотора връща обороти и Словака неще мрънка.Скачам аз и какво да видя-единствената въдица във водата със 100 либри влакно и аванс стегнат зверски си развиваше като полудяла.Ей няма мира бе,5 часа сан ми трябват,а тия риби кълват ли кълват.

-Вади я Словак.
-ААААА НЕ,тая е голяма,вади я ти.
Бабината му трънкина,голяма била.Просто сме я ядосали с тоя стегнат аванс и е хукнала като луда.С брата сме ги ловили и на 30 либри основно влакно със голяма спинингова макара и 300 метра влакно.Е спираш я на 250 вън,но я спираш и не дишаш,а я дръпнеш,я си останал с топла макара в ръце.
Грабвам аз пръчката и вместо да затегна аванса,аз го отпускам.Словака мига на парцали-много грешно било така да се прави.ДА ма НЕ.Не и с куки 12/0 веруйка между тях,повод 250 либри и половин километър основно 100 либри влакно намотано на двускоростно Шимано.Не и в полунощ,полугол на мократа лодка.Нямах време да се бъзикам с тая риба.
5 секунди след това рибока спря,бавна скорост на макарата и започнах да навивам.Тръгна си послушно след влакното,беше отнесъл около 200 метра,но поне не се дърпаше.Надежда за Голямо око,но не и в момента в които рибока спря-Албокор на 99%.Нямам късмет.
5 минути по-късно Албакора беше на задника на лодката,огромна за вида си риба,най-големия албакор които съм виждал.Откачих го и го пуснахме да си ходи,не съм го вадил и от водата даже,сигурен съм,че още си плува жив и здрав.Тактиката ни работеше,но не са Големи очи,но пак за сметка на това Албакор с гигански размери се сабоде по никое време.На сутринта научихме добрата новина-Лодката Bly беше хванала 3 Големооки рибока и нашия екипаж беше канен на вечеря в къщата на капитана им веднага след като пристигнем на брега.

Последните 2-3 дни не се случи нищо интересно-много вятър,мъгла и студено време и никаква риба,Влачех какво ли не,но нищо не се хвана.След като стъпах на брега се окза,че това е една от най-лошите гидини за риболов през послендия четвърт век.Е поне ние си направихме кефа.

Пристигнахме си живи и здрави в Сан Диего след 19 незабравими дни в океана,риба хванахме и снимки направихме.
Ако не ми мине черна котка път,Ноември се очертава интересен.Едно пътуване до Орегон за около 10 дни,едно до Сан Францисцо за около седмица и едно Хавай за около 20 дни до средата на Декември.Хавайското само става за риба,другите са в студена вода,а и собствениците на лодките за на борда и няма как да се лови.
Хавайското обаче ще е запомнящо се,утре имаме среща с другия член от екипажа.Стискайте палци нещо да не се p...е,а аз ще пускам снимки след това.
Последно промяна от PENN на Сря Дек 13, 2006 2:38, променено общо 1 път.
Go BIG or Go Home!
Тони
Мнения: 631
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 14:02
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от Тони »

Браво! Страшен разказ!
Благодаря Пен!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Eйййййййййй, много се изкефих и аз, докато четях!
Бравос, много екстремно преживяване, завиждам - благородно естествено!
Колкото до Аляска - ти си прав, и до ден днешен си спомням ужасната смрад на риба и току - що боядисан малък траулер 6ч. екипаж. Това си беше малка фабрика за консерви, докато уловиш рибата и вече затваряш консервите в другия край на кораба. Поне се развях за три месеца и се отядох на черен дроб от треска. А да не говорим, колко и как се пие на риболовен траулер - нема толкоз пиене на света!!!
Пък то и Аляска си е цялата една огромна военна база между другото.

Айде пак да опишеш следващия риболов....
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Днес ни потвърдиха трите доставки за коийто споменах по-горе.След 3 дни се почва екшъна и ще свърши преди Коледа ако не излезе нещо допълнително.Риболова първите дни ще е слаб,но ще понащракам снимки на тукашния бряг,а около нова година ще пусна снимки на второто Хавайско приключение.

В Аляска няма да ходя,но пак имаме предложение да помогнем при доставката на 60 метрова моторна яхта от Канада.Капитана ми е приятелче изхте се поразвеем малко,но незнам дали ще се освободя до това време.

Каквото и да стане ще снимам и пускам снимки з да има какво да правите докато киснете на работното място в студените зимни дни.
Go BIG or Go Home!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Каквото и да стане ще снимам и пускам снимки з да има какво да правите докато киснете на работното място в студените зимни дни


Вярно, че при нас зимата иде и с удоволсвие ще гледаме, какъв е екшъна по другите географски дължини и широти. Тая година в Родината е почти капо отсякъде и затова, пичове във вас ни е надеждата да поразнообразим. Ожидаме снимки ... и описания, дет им разбираш на писането :D :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”