Винил за надувна лодка?

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Винил за надувна лодка?

Мнение от КАЯ »

И в другият форум направих подобно запитване, но тъй като има колеги които следят само наякои форуми, реших че не е лошо и тук да попитам дали някой има информация къде се продава такъв винил. гугъл ми изкарва само ввинили за реклама и тенти и покривала за автомобили.Зимата се очертава с много свободно време и ми са се пръкнали едни еретични мисли за една направа на плавсредство.Може да си остана само и с мислите. (':oops:') Благодарности на отзовалите се.
Последно промяна от КАЯ на Пет Дек 25, 2009 10:41, променено общо 1 път.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

материалът за лодките са продава на топове по 50 метра и не е много евтин... съмнявам се, че ще намериш в БГ.
Един ентусиаст си взе от мен ключове за гребла, държачи за седалка и дръжки и каза, че е започнал сам да си прави лодка от винил за реклами (най-дебелия винил който предлагат рекламните къщи)... но той е доста по-тънък от стандартните 0.9мм на винила за лодки(0.4 или 0.5мм не помня точно)...
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от КАЯ »

Тедо, благодаря за отговора. Да знаеш български производител на лодки? Винила за камиони и тенти дали има добра въздохонепроницаемост?
Последно промяна от КАЯ на Пет Дек 25, 2009 13:09, променено общо 1 път.
Аватар
todjy
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 19:03
Местоположение: Пловдив

Мнение от todjy »

Колега, някъде из форума се споменаваше за фирма в Кърджали.
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

http://yes.bg/category.php?city=&cat=388
Ето това ако Ви е от полза!
===============================
www.hristocarp.com
===============================
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от КАЯ »

Производители на стъклопластови лодки има, но не и на надувни. За Кърджали и аз съм го срещал във форумите, но не намерих никакви координати. Единственият бивш производител на надувни изделия е завод "Зебра" гр. Нови Искър, но те отдавна не произвеждат такива,съответно и плат за тях.Ще продължавам търсенето на информация.
gaviria

Мнение от gaviria »

izvinqvam se za maimunicata kolega kaq eto ti edin nomer 0889200685 choveka se kazva nedko i raboti v firmata na zebec v kardjali zvanni mu moje i da ti pomogne jiv i zdrav
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от КАЯ »

Благодаря колега за номера.
marrio
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 10:27

Мнение от marrio »

аз съм правил цяла лодка от пвц плат,препоръчвам ти да не се захващаш,ше ти излезе по- скъпо от колкото да си я купиш :) иначе има тръпка де :D
Изображение

Изображение

лодката още е в движение,но си има проблеми...
правих я от най-дебелото пвц но испуска въздух,не ми се вярваше но е така
в момента има китайски лодки по 1000лв,ако вземеш само истински плат ше ти се върже повече,иначе по белите държави има големи маняци и си правят дори рибове :)
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от КАЯ »

Не ми трябваше за лодка, а за балони за твърда лодка като на уокърбея. Замислил съм да си правя твърда и един от вариантите беше джон бот с бордове 35-40 см. за по-малко тегло и надувни балони за сигурност. Иначе винила който е за реклами и чергила на камиони пропуска по малко въздух. После ми дойдоха други идеи за тези балони- банерен винил напълнен с подложка за ламинат тогава не е от значение въздухопропускливостта.
torro97
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 14:43
Местоположение: Сливен

Мнение от torro97 »

...аз съм правил цяла лодка от пвц плат,препоръчвам ти да не се захващаш,....
Колега, какъв е точно проблема в PVC-то освен че изпуска въздух?
Питам защото творя нещо и ме интересува какво се случва по нататък след година две.
Светът е хубав, и доброто те дебне отвсякъде
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”