Панчаревски костури 10/02/2010

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
rosakat
Мнения: 399
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 14:41
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Панчаревски костури 10/02/2010

Мнение от rosakat »

След кратко проучване за положението на Панчаревското езеро (благодаря на Ristich :wink: ), днес се реших лично да проверя заедно с братовчед ми Ради. 11:30 бяхме на стената откъм Герман. Имаше 10-на колеги , които ловяха прилични костурчета . Настанихме се и направихме набързо две дупки. Инфото. , което имах от предния ден е , че костурите взимали стръвта на 2-3 метра под леда...., а не от дъното. Така и започнахме ...хванахме няколко костура за първите 30 мин. на тази дълбочина , след което решихме да пробваме на 1-2 метра под леда. Оказа се ,че сме направили успешен ход , защото кълването зачестя и хващахме риба почти веднага след като подадем стръвта ....разбира се имаше и много "фитки" :) , но това си е част от риболова. Към 13:15 се прибрахме със улов от близо 70 риби(само костури).

Към 16:00 пак бях на леда....сутрешния адреналин все още ме държеше :) .....и се почна гол след гол ...на дълбочина около 1 метър , даже хванах риби буквално на "входа" на дупката....виждах ги кустурите как се "карат" кой да хапне хирономуса. Кълвеше добре и на бял/пинки. Унесен в динамичния риболов , на фона на порещия студен вятър , времето неусетно си минаваше и в 18:00 трябваше да приключвам, защото започнах да халюцинирам ,че ми кълве :).

Няколко снимки :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Бат Стан , понеже много добре си даваше на хирономус/пинки, не съм ходил да проверя за гамарус...но ще го имам в напредвид за в бъдеще.

Наслука на всички.
Аватар
jasonsmith
Мнения: 527
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 12:34
Местоположение: София, западните покрайнини :)
получил Браво: 1 път

Мнение от jasonsmith »

Поздравления колега! Много хубав репортаж! С времето, което е в момента, май скоро няма да може да се стъпва на леда..
Аватар
Julian_84
Мнения: 755
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 13:16
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Обратна връзка:

Мнение от Julian_84 »

Браво Шиле ..... супер излет си направил :)
Както и репортажа си го бива :)
Поздравления момче ;)
:fish7:
Аватар
Ristich
Мнения: 627
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 15:57
Местоположение: гр. София

Мнение от Ristich »

Е, екстра сте ги надърпали, голям кеф, какво ще кажеш! :) Явно следобяда се вдигат нагоре и става гол след гол. Жалко, че времето се затопля.
Пазете природата!
rosakat
Мнения: 399
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 14:41
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от rosakat »

Наистина бе голям кеф....., но след този дъжд днес ..нещата не отиват на добре. Все пак има надежда , защото според прогнозата следващата седмица го дават със сутрешни температури от -6 -7 и около 0-та..... :wink:
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Направили сте кефа.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
stiliantomov
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Ное 19, 2009 23:15
Местоположение: Sofia, OK2
Обратна връзка:

Мнение от stiliantomov »

Добър улов момчета, искрено ви завиждам! :wink:
Много ми се иска през уикенда да излезна и аз да позамия мормишките. Някои да има информация къде евентуално след 2 дни леда би издържал и моите 100 килограма?
Предварително благодаря за инфото!
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

stiliantomov написа:Добър улов момчета, искрено ви завиждам! :wink:
Много ми се иска през уикенда да излезна и аз да позамия мормишките. Някои да има информация къде евентуално след 2 дни леда би издържал и моите 100 килограма?
Предварително благодаря за инфото!
На Враждебна, а още по-добре - на Алино. Там има репулбрликанско първенство през уикенда и ще можеш да ловиш в захранените сектори.
stiliantomov
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Ное 19, 2009 23:15
Местоположение: Sofia, OK2
Обратна връзка:

Мнение от stiliantomov »

Мерси много за бързия отговор, Стан. Ще проуча ситуацията на Алино май. :fish7:
А да имаш представа това кое поред състезание е за световното в щатите. Чух че тази година ще има не 3 а 5 състезания които ще определят отбора ни. Колко ли съм изпуснал до сега?
tzarkir4o
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Фев 15, 2010 13:21

Мнение от tzarkir4o »

Някой ходил ли е неделя на Панчарево и стажа ли още за риболов ????
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”