Пера от сова!

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Валери
Мнения: 353
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:09
получил Браво: 1 път

Пера от сова!

Мнение от Валери »

Днес,на път за Капитан Андреево,някъде към Любимец, видях някаква птица край пътя.Спрях,да видя за какво става въпрос и видях сова,очевидно ударена от кола.Понеже не знам дали перата ще ми влезат в работа звънах на чичо Док дали има смисъл.Той ми каза да взема маховите пера и тези от опашката и ако може да я снимам-ето,показвам я-Изображение.Снимах я вечерта,че тогава не си носеш апарата,та дано да се вицда правилно.Много,много гледах да не я пипам,че нали птичи грип :twisted: .Ако някой знае,за какво точно мога да ги ползвам ще съм му благодарен да каже.Поздрави!
Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

Маховите пера на нощните граблими птици са доста "меки" - имат много фин слой финни пухкави власинки.А снопче от власинки от перата стават за изработка на тяло на нимфи или мокри мухи.
Поздрави.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
tatkoto
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Май 14, 2005 23:22
Местоположение: София

Мнение от tatkoto »

Много смело решание имайки предвид Птичия грип , но и аз ( Дядото ) има една такава препарирана та мисля да я пооскубя малце :):):) хе-хе. Мерси за инфото Док.
Не е срамно да не знаеш, а да не питаш, когато не знаеш!!!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

tatkoto написа:Много смело решание имайки предвид Птичия грип , но и аз ( Дядото ) има една такава препарирана та мисля да я пооскубя малце :):):) хе-хе. Мерси за инфото Док.
До момента няма данни от СЗО за прехвърляне на същото заболяване от птици на човек !Теоретично се предполага ,че вирусът може да мутира и като премине през други животни(прасета) тогава чак да стане вирулентен за хората.Отделно совите не мигрират ....
---------------------
Без излишна паника.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Валери
Мнения: 353
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:09
получил Браво: 1 път

Мнение от Валери »

Ако спра да пиша тук,значи вече ще има такива данни :D :D :D ....Благодаря на чичо Док за инфото за какво мога да ползвам перата,да му мислят рибоците...Поздрави!
Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си!
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”