FISHING MANIA| НОВИНИ| ОБЯВИ| КАТАЛОГ| АНКЕТИ| КАЛКУЛАТОРИ| ФОРУМ| МАГАЗИН| ТОМБОЛА| инфоПанел
ФОРУМИЗа нас | Контакти | Реклама
* Въпроси/Отговори Дата и час: Пет Апр 18, 2014 12:06

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 9:50 

Статус: Offline
Здравейте . С колегата , с които ходим от доста години за риба практикуваме различни видове риболов ( мач , фидер , болонеза и т.н.) от скоро вече и с щека , и имаме спор по отношение на това какъв вид монтаж е най-подходящ за шаран когато ловим с щека. Основно спора се върти около това , че той е на мнение , че е най добре монтажа да е с оливетка , която да лежи на дъното или ако ловим с 1гр. плувка , долу повода ни се състои от един грам оливетка , застопорена с една или две сачмички (на 30-35см от куката) и оливетката да лежи на дъното. Аз несъм на същото мнение . Нека някой да помогне , пак казвам , че става въпрос за риболов на шарани.
Благодаря и наслука на всички.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 10:16 
Аватар

Риболов: Риболов на шаранови риби.
Значи зависи от водоема.Примерно на Богров платения лова така.
Разглабям на 4 метра линията е, шарански връх,ластик 1.6милиметра,основно 20,плувка 0.6 милиграма,утежнението е следната няколко съчми една до друга и дълъг повод който леко да запира в дъното,но не да е на дъното и повода е 16 милиметра. 8)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 21:05 

Колега , само не можах да разбера как хващаш с плувка от 0.6 милиграма с 16 милиметра повод. То бива неграмотност , ама това на нищо не приличи. Сори , ама не можах да се сдържа . Че и съвети дава :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 21:45 
Аватар

Риболов: No pleasure fishing
korleone написа:
Здравейте . С колегата , с които ходим от доста години за риба практикуваме различни видове риболов ( мач , фидер , болонеза и т.н.) от скоро вече и с щека , и имаме спор по отношение на това какъв вид монтаж е най-подходящ за шаран когато ловим с щека. Основно спора се върти около това , че той е на мнение , че е най добре монтажа да е с оливетка , която да лежи на дъното или ако ловим с 1гр. плувка , долу повода ни се състои от един грам оливетка , застопорена с една или две сачмички (на 30-35см от куката) и оливетката да лежи на дъното. Аз несъм на същото мнение . Нека някой да помогне , пак казвам , че става въпрос за риболов на шарани.
Благодаря и наслука на всички.

Интересно , на толкова прост въпрос очаквах да получиш повече отговори...
Най общо казано , приятелят ти не е прав. Ама хич. (Което не значи , че в определени условия такъв монтаж няма да свърши работа)
Стандартният монтаж за дънна риба е такъв: повод 20-40 см , (дължината зависи от много работи) => първи дропер при клупа => на 25 см идва вторият дропер , обикновено два пъти по-тежък от първия => на ок. 15 см по-горе идва основното утежнение. От там нататък нагласяш нещата така , че да паснат на условията на риболов в определения ден , на опредления водоем - и понякога монтажите , които върща работа , могат да изглеждат доста абсурдни.

Монтажът с оливетка на дъното има смисъл при неочаквано силно придънно течение , когато се налага пълно обездвижване на стръвта , или при силно вълнение ( за язовир приказваме) - от куката до оливетката оставяме поне 50 см , понякога до метър.Естествено , става дума за екстремна ситуация , не за чуствителен монтаж.Големия недостатък на метода при тихо време е невъзможността да играеш със стръвта , и пропускане на всички удари докато стръвта пропада надолу , а при гъста риба -дава време на рибата да нагълта много дълбоко преди да разбереш че ти е клъвнало.
Надявам се да съм помогнал , ако имаш съмнения , питай

Team Sensas Ligérien 49

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: neka.........
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 21:46 

Нека да пишат повече хора , толкова ли няма някой , който да разбира и да каже кое , как , защо и т.н. Толкова щекари има , аре моля ви се някой да даде мнение .

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: bl...
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 21:52 

благодаря на outsider

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 22:05 
Аватар

Риболов: 95% на щека
Ами колегата оursider го е описал доста добре. Има ли смисъл да пишем едни и същи неща с различни думи. За мен монтажа на тоя приятел е неприемлив при положение,че риболова е на щека.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 22:14 
Аватар

hypperion написа:
Ами колегата оursider го е описал доста добре. Има ли смисъл да пишем едни и същи неща с различни думи. За мен монтажа на тоя приятел е неприемлив при положение,че риболова е на щека.

..колегата корлеоне и аз сме писали по едно и също време :wink:

Team Sensas Ligérien 49

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 22:55 
Аватар

Краси Асгд написа:
Колега , само не можах да разбера как хващаш с плувка от 0.6 милиграма с 16 милиметра повод. То бива неграмотност , ама това на нищо не приличи. Сори , ама не можах да се сдържа . Че и съвети дава :lol:

Ще ме извиняваш но ти наистина си яко прост човек.Аиде утре ще се разходиме до Богров и ще ти покажа как стават някои неща.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 22:58 
Аватар

SaSHo94 написа:
Значи зависи от водоема.Примерно на Богров платения лова така.
Разглабям на 4 метра линията е, шарански връх,ластик 1.6милиметра,основно 20,плувка 0.6 милиграма,утежнението е следната няколко съчми една до друга и дълъг повод който леко да запира в дъното,но не да е на дъното и повода е 16 милиметра. 8)

А с тези такъви там хващал ли си голяма риба,говоря за 10+...
Моя монтаж за шаран е следният-плувка в зависимост от водоема,групирано утежнение и на от 15 до 25 см дропер,може и два зависи.При вятър лежа с повода и дропера,понякога дори с 2 дроперам а при спокойно време лежа с 90% от повода...

А това за плувката,може да лови с 0.30 повод и с плувка 0.3...Аз на повечето водоеми при спокойно време ловя с плувки от 0.5 до 0.8,1 грам...

Колега корлеоне не може оливетката да лежи на дъното,просто ня става за тая работа има дропери..А и не е добре да ловиш само с групирано утежнение,по добре сложи 1,2,3 дропер и по нагоре другата част от утежнението.Така шарана като дойде няма да му направи впечетление че има дропер а я помисли като има оливета или 5-6 съчми до стръвта дали няма да му напрви впечетление...

Последна промяна ma3xa1993 на Пон Авг 16, 2010 23:04, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 23:01 
Аватар

10+ не съм но определено линията която използвам дава добри резултати.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 23:02 
Аватар

Краси Асгд написа:

Колега ти дали някога си пипал щека а пък даже и шаран да хванеш..Какво му пречи да лови с такава плувка и такъв повод,аз на Кастел ловя с 0.8 плувка 0.25 основно и 0.22 повод и треа да ти кажа,че ловя доста успешно...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 23:12 
Аватар

ma3xa1993 написа:
Краси Асгд написа:

Колега ти дали някога си пипал щека а пък даже и шаран да хванеш..Какво му пречи да лови с такава плувка и такъв повод,аз на Кастел ловя с 0.8 плувка 0.25 основно и 0.22 повод и треа да ти кажа,че ловя доста успешно...

:lol: :lol: Пичове , не подскачайте толкова , а четете кво пишете :wink: - има една работа дето се казва "преглед" преди да пуснеш съобщението 8) :wink: :idea:
- има известна разлика между повод 0,16 , и такъв от 16 милиметра :shock: , както и разлика между плувка от 0,6 грама , и о,6 милиграма :lol:

..вярно че колегата Краси се е изказал малко рязко , но не съвсем без повод , нали така.... 8)

Team Sensas Ligérien 49

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 23:21 
Аватар

Ми честно да ти кажа не ми пука.Нали човека е разбрал за какво става въпрос.Това че някои хора карат късен побертет не съм виновен.Заяждат се за всяка дума, виж че това му е първият пост.Някъв бот ще ми се прави на разбирач.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 17, 2010 1:18 
Аватар

SaSHo94 написа:
Ми честно да ти кажа не ми пука.Нали човека е разбрал за какво става въпрос.Това че някои хора карат късен побертет не съм виновен.Заяждат се за всяка дума, виж че това му е първият пост.Някъв бот ще ми се прави на разбирач.

Че пишеш откровенни глупости с менторски тон също надали ти пука, дано някога догониш самочувствието си....

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]