въпрос за избор

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
peterp
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 11:47

въпрос за избор

Мнение от peterp »

Здравейте,
следя форума от доста години, но се регистрирам едва сега. След изчитане на форумите за лодка и каяк, мисля че определено се насочвам към втория вариянт. Не мога да намеря достатъчно инфо за марка/модел, който би ми отговарял, а именно - 187 см/105 кг. Каякът ще се ползва основно за придвижване в Дунав (до някой остров - 1/2 км и крайбрежно???) и по язовири. Основната идея е туризъм с елементи на спининг, единствено през лятото. От прочетеното оставам с впечатление, че ми е необходим "твърд", "сит он топ" каяк. Обаче преди много години се пробвах със старите каяци (отгоре май бяха с брезент), като определено имах проблем с преобръщането :oops: Не знам как са днешните като устойчивост (изглежда надуваемите имат предимство?). Та така, помагайте със съвет за модел/марка за начинаещ.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Привет колега :D Според мен има толково много писано тук , че чак може да се обърка човек.
Каквото и да се говори най-точния метод е да пробваш и лично да се убедиш. Кажи от къде си за да те насочим къде ще имаш възможност за тестове
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

привет

rtm tempo
http://www.youtube.com/user/RotomodKaya ... 7VcF53NtiY
би трябвало да влезе в списъка ти.
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

Няма да е зле да кажеш бюджета какъв е.

Колкото до стабилност - моя успях с мноого зор да обърна в прибоя на морето. Но честно казано доста се постарах. Иначе просто няма обръщане.
--------------
http://www.starividri.org
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Темпото носи относително малко количество багаж в кокпита. На мен определено не би ми стигнало като пространство. Като ход е добро и ако се отива с една пръчка и една кутия примамки, става. Ама ако ходиш като мен... То и бюджета е важен де.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

fori написа: Ама ако ходиш като мен... То и бюджета е важен де.
То ти като се пръснеш в К ларгото все едно си на пикник на някоя зелена морава :D ....
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

между ларгото и темпото седи новото абаку, което не съм виждал на живо

Изображение
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Щом си турист потърси една бананка двойка на старо за 200-300 лева и всички реки и язовири са твои :)
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Валдо , тази РТМ-ка ,новата, е като някоя супер секретна военна разработка ... Нийде няма нищо за нея.Само ти ни подхвърляш от време на време :D
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

прав си.
абакото е обратно в бокса. докато не стане много пърфект.

Изображение
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kayak-house »

Ако мога да бъда полезен в избора на каяк , разгледай Siera 10 , Stelt 12
Поздрави !
http://www.kayak-house.com/malibu.html
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

За твоите килограми и ръст ще ти върси работа РТМ Ларго, ОК Трайдънт15, Ултра 4.7, Малибу X-факто, Стелт14 и Екстриим.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kayak-house »

Каяците които предлагаме са с капацитет 147-283 килограма . Успех в избора ! :wink:
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Ако кажеш до какви пари си приготвил и какъв туризъм ще практикуваш ще е по лесно. Има много видове туризъм - еднодневен, многодневен, групов , солов, конфортен , мазухистки, речен, морски, язовир, зимен, летен, лайт, хард.... Щом имаш опит с пухове или нептуни значи не си толкова бос с каяците. Моя съвет е да не бързаш , и да отидеш догодина на някой масов поход. Виж какви лодки се търкалят там ,усети атмосверата и сам ще прецениш какво ти трябва.Ако имаш мангизи на пазара се предлагат най различни туристически лодки. Но имай в предвид че това което ти се предлага тук като варианти са повече рибарски лодки отколкото туристически. Ако нямаш кинти има и евтини варианти с втора ръка. Защо не и някоя стъкломатова лодка. Между другото това което ти дадах за пример по горе е една много - добра нискобюджетна опция. Ние караме основно бананки. Това е доказана от практиката лодка. Тук http://www.facebook.com/pages/Kaak-klub ... 2?v=photos има доста албуми със снимки където може да видиш бананката в действие на язовири, реки , а и в море.
5rko100v
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 19:07
Местоположение: sofia
получил Браво: 2 пъти

въпрос на избор

Мнение от 5rko100v »

Да си кажа и аз мнението/ако иска някой да го прочете/.-щом става въпрос за някакъв вид туризъм по р.ДУНАВ.Мисля,че PETERP-няма никакъв опит с каяци POUCH & NEPTUN-особено по река ДУНАВ-иначе не би правил опити да си смени горепосочените каяци с пластмасови такива.Мисля,че няма ЛОШ КАЯК,а има слаб КАЯКАР на който много неща не са му ясни.Но това е все пак ХОБИ и всеки е свободен да еспериментира/и да се обръща с каяка си колкото си иска/.Толкова от мен.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”