СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

plamski33333 написа:това е от 25кг сом
Ето с по-малък сом.
А поста на Гого Пайк отразява моите мисли. Не ползвам Тел Денсер и Шад Рап,заради посочените от него причини.
Впрочем ползвам ги,но в ръчно изработен вариант. :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
gogopike
Мнения: 274
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 14:21
Местоположение: Balgarene plevensko
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 35 пъти
Обратна връзка:

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от gogopike »

Емо да не говориш за Халкото.От теб съм си купувал точните цветове преди време и ги съдрах от влачене.Еми нямам бутване.
Всичко което за другите е кофти за мен е добре.
Васко
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 13:51
Риболов: тролинг
Местоположение: Шумен(язовир Тича)
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Васко »

на рх имам 125 сочерер на магнум шад рапа фт на едно китаиче копие на сливара също и бели до 4.5кг за бомбера казах бара магнум нямам маи ще се купува
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

gogopike написа:Емо да не говориш за Халкото.От теб съм си купувал точните цветове преди време и ги съдрах от влачене.Еми нямам бутване.
На Халкото не само аз имаме,най-много сомове и едри бели риби.
За него гарантирам на язовирите. Ивайловград,Жребчево,Кърджали,Искъра,Монтана....хваща на поразия.
В личен план следващата година ще си оставя следните купешки воблери в кутиите. Всичко друго ще разпродам.
Ето без кои воблери не мога.
Халко,Салмо,Магнуми,Сливъри,Х-рап,Спро,няколко Ю-зурита,Сторм,Бас Дрийм,Бели денсър,Нилс.....всичко останало ще ми бъде ръчни воблери!
При ръчните,някои от тях ще са,копия на фабрични с подобрения,но здрави. Не мога да си тормозя мисълта,кое ще ми счупи сома при удар.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Мартин Райнов
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Авг 13, 2014 21:42
получил Браво: 10 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Мартин Райнов »

:fish6: И аз нямам даже и почукване на Халко Сорсерер вече две години. Цветовете са Н68 и Флуорогрийн 150 мм. 3 5 и 8 метра съобразено със сезона и атмосферните фактори. Язовирите са Тича и Цонево. ПС: Вярвам безрезервно на това Халко и знам, че когато удари, търпението ми ще бъде възнаградено. ПС2: Васе, Оунър СТ46ТН са на всичките ми воблери без тези , които са с читави заводски. Ще изтървеш рибата на живота си с рапалските ВМЦ-а. ;)
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

На моите воблери си слагам японски куки. Проблема е,че са скъпи за продаване и подмяна,защото воблера се оскъпява с поне 5лв.
Препоръчвам Халкото да се влачи след края на август.Преди това използвайте размер 9см.
Мамка му ще отида на тия язовири и пак ще направя клипове с Халкото.
То излиза,че на Тича кълве,само на БМЖ,Тин Фин и на Зомби.
Туни пък ми разказва,как нямал сом на Магнум .......шантава работа.
Тази годна на откриването съм на Тича с Томахоук.....любим язовир. :fish15:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Добре де да попитам......Вие как си избирате воблери! Само по инфо ли!
Ще ви издам една моя тактика,която съм прилагал през годините и винаги е била успешна.
Примерно: От Шумен ми звънят 3-ма клиенти в един ден за един и същи воблер :!:
Веднага се светкам,че на Тича кълве на Тел Денсер и тази дълбочина при този размер воблер. Започвам да мисля,кой воблер с този размер и цвят гази в тази дълбочина и ги селектирам по фирми. После преценявам,коя друга примамка,би имала по-голям успех или подобен и казвам на колегата,....."вземи си и това".
Вози ли го,хваща и аз от Тапета се превръщам във Ванга.
Чудя се вие,защо не го правите :!: :?:
Подминавате и други фактори. Къде се движите и по кое време.
Казвам на едно момче трасето и воблера,защото Васко Едрото е там и хваща,а той капо. И получавам отговор,че това му било далече от бивака и по това време си пиел ракията.
Няма как да стане по този начин. През деня кълват мишки и когато привечер едрите бели тръгнат,ти си пиел ракия. Ми пий през другото време,бе човек.
Мой съвет.
Никога не питайте на кой воблер,а на каква дълбочина,какъв размер и какъв цвят. Така хората са по-склонни да отговорят.А на вас е нужно да погледнете в кутиите си.Винаги има алтернатива,която понякога е дори по-успешна.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
tiso
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 17:50
Местоположение: Габрово
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от tiso »

Emo-83 написа: Никога не питайте на кой воблер,а на каква дълбочина,какъв размер и какъв цвят. Така хората са по-склонни да отговорят.А на вас е нужно да погледнете в кутиите си.Винаги има алтернатива,която понякога е дори по-успешна.
+1
Васко
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 13:51
Риболов: тролинг
Местоположение: Шумен(язовир Тича)
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Васко »

на халкото имам ама бели на Тича и Цонево на Камчия сомета,Емо ако дойдеш на Тича да се обадиш да се видим на живо :fish3:
jujistef
Мнения: 372
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 8:50
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от jujistef »

Emo-83 написа:Добре де да попитам......Вие как си избирате воблери! Само по инфо ли!
Ще ви издам една моя тактика,която съм прилагал през годините и винаги е била успешна.
Примерно: От Шумен ми звънят 3-ма клиенти в един ден за един и същи воблер :!:
Веднага се светкам,че на Тича кълве на Тел Денсер и тази дълбочина при този размер воблер. Започвам да мисля,кой воблер с този размер и цвят гази в тази дълбочина и ги селектирам по фирми. После преценявам,коя друга примамка,би имала по-голям успех или подобен и казвам на колегата,....."вземи си и това".
Вози ли го,хваща и аз от Тапета се превръщам във Ванга.
Чудя се вие,защо не го правите :!: :?:
Подминавате и други фактори. Къде се движите и по кое време.
Казвам на едно момче трасето и воблера,защото Васко Едрото е там и хваща,а той капо. И получавам отговор,че това му било далече от бивака и по това време си пиел ракията.
Няма как да стане по този начин. През деня кълват мишки и когато привечер едрите бели тръгнат,ти си пиел ракия. Ми пий през другото време,бе човек.
Мой съвет.
Никога не питайте на кой воблер,а на каква дълбочина,какъв размер и какъв цвят. Така хората са по-склонни да отговорят.А на вас е нужно да погледнете в кутиите си.Винаги има алтернатива,която понякога е дори по-успешна.
+1
Мартин Райнов
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Авг 13, 2014 21:42
получил Браво: 10 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Мартин Райнов »

Емо, воблерите си ги избирам с доста мислене и малко консултации. Винага на едната въдица съм нестандартен и търся изненадата. Освен на Солсърър нямам риба и на Сливър и Магнум, но за сметка на това Пърч 8, 3Д кранк и няколко вида Хъски ме направиха щастлив през 2016-та. Най- мощния удар и много слуз имах миналият месец на Фрийдайвър на Цонево при първо пускане на вода на воблера.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

От Салмото пропускате Боксера.....много уловист воблер за който малко се пише :!:
Въобще,видите ли грозник,който не желаете да купите,си е сомски воблер. :idea: :lol:

Тича ми е бил един от любимите язовири,като релеф и заложби. За съжаление,това с двигателите,дето го направиха е много досадно.
Имам прекрасни спомени от този язовир. Там е едно от местата на,които съм виждал огромни риби и са ми кълвали. А и тия браковци с ток и мрежи ме изнервят максимално.
Ето тук подготвям един воблер за там и тогава.Говоря за копие на Кенарт,здрав и на макс 2м. дълбочина....щото съм за сом и белите не ме интересуват.
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Tonito »

Emo-83 написа:
Тича ми е бил един от любимите язовири,като релеф и заложби. За съжаление,това с двигателите,дето го направиха е много досадно.
Имам прекрасни спомени от този язовир. Там е едно от местата на,които съм виждал огромни риби и са ми кълвали. А и тия браковци с ток и мрежи ме изнервят максимално.
Забраната не се спазва,миналата неделя бях на Ивановския ръкав,до нас ,доста лодки слизаха на брега ,всякакви малки-големи с бензинови двигатели ,поне 5-6 наброих,а дали са имали слука не знам,като си тръгвах още не бяха се прибрали към брега ,иначе се виждаха да тролят надалеч наоколо из Ивановския ръкав.
FormatC
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 17:15
Риболов: Риболов на сом(буй,модернизирано дъно и т.н.)Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от FormatC »

На Халко Сорсерер и аз нямам нито един удар,а ги имам основните разцветки.Спукал съм ги от влачене по Монтана,Искър,Жребеца и Пясъка.Имах големи надежди за R2 цвят,даже пригодих лопатка с която върви на 3-4 метра и нямам удар.Но продължавам да настоявам :lol: :lol: :lol: .Полтъргайса е друга бира,мор е за белите при определени атмосферни условия пролетта,след лек цветови тунинг.Имах излет от 4 дни,на който 30-40 удара на ден бяха само на Полтъргайс.Само съм въртял два цвята в зависимост от времето.Мисля че и Релик Дог ще лови,но в България няма разцветките които искам.
Васко
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 13:51
Риболов: тролинг
Местоположение: Шумен(язовир Тича)
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Васко »

А защо според теб трябва да се спазва тази ана?На Иваново излизат само дребни бели и костури на джиг,някоя и друга мерна бяла извадиха едни пичове от Търговище
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”