Защо в Янтра се ловят толкова риби ... ?

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Така съм виждал да се дръжат риби след удар с ток във водата. Както и когато водата е отровена. И двата пъти рибите искаха да са на сушата от колкото във водата. НЕ е добре тая работа.
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от bountyhunter1 »

за пореден път се убеждавам ,че тая ГАД корморана требва да се избие.като са им защитени на западняците да си ги зимат у домовете зимата и там да си ги гледат.еи така набиват зимата рибата в огоста.
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Doktor-5 »

Kentavar написа:Щото шляпаш кат корморан... :lol: Трябва да ходиш неритмично - "Дюн"... Да не ги караш да те мислят за пернато.... :)

:lol: :lol: :lol: :lol:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Plat1ka написа:Така съм виждал да се дръжат риби след удар с ток във водата. Както и когато водата е отровена. И двата пъти рибите искаха да са на сушата от колкото във водата. НЕ е добре тая работа.
Не е отровена, не е и ток, а и това бяха само каракуди - в представлението не участваха други видове риба, докато точно там реката държи почти всяка риба, която се сетите без пъстърва.
Kentavar написа:Щото шляпаш кат корморан... :lol: Трябва да ходиш неритмично - "Дюн"... Да не ги караш да те мислят за пернато.... :)
Честно си казвам, че и аз точно това си помислих - тези усетиха нещо във водата и затова пак излязоха на сушата. Но от друга страна аз бях внимателен и стоях на едно място, докато рибите прииждаха отвсякъде.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Според мен рибките изглеждат щастливи и се плацикат в плиткажа където температурата е с някой градус по-висока. А причината най-вероятно е голямата вода преди няколко дни, която ги е разбутала от зимното им състояние и убежище.
А това, че са толкова много, е защото това е място където зимуват и са се събрали там. Във всички водоеми си има такива места.
Това си е мое мнение разбира се
Аватар
emo11
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 17:43

Мнение от emo11 »

Plat1ka написа:Така съм виждал да се дръжат риби след удар с ток във водата. Както и когато водата е отровена. И двата пъти рибите искаха да са на сушата от колкото във водата. НЕ е добре тая работа.
Това излизане от водата е липса на кислород,на топлия канал в Пловдив, като пуснат отровите, и рибата си показва муцуната на брега,само това е причината рибата да излиза на сухо.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

emo11 написа:
Plat1ka написа:Така съм виждал да се дръжат риби след удар с ток във водата. Както и когато водата е отровена. И двата пъти рибите искаха да са на сушата от колкото във водата. НЕ е добре тая работа.
Това излизане от водата е липса на кислород,на топлия канал в Пловдив, като пуснат отровите, и рибата си показва муцуната на брега,само това е причината рибата да излиза на сухо.
Може, а може и найстина да са кормораните. Помня миналата година на едно място и аз така сварих струпани каракуди и други риби защото корманите ги бяха погнали и рибите предпочитаха да са ми в краката от колкото в човките на кормораните.
dodo16
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2010 22:48

Мнение от dodo16 »

В Янтра и не само, тази година имаше доста риби по една проста причина. Високи нива на водата чак до края на юни , че и по-после. Според мен туй е предпоставка за навлизане на риби от Дунава, както и за обилна хранителна среда. И в кобинация и с други фактори реката се напълни с риби. Дано и догодина да е така независимо от набезите на римски корморани.
:evil:
kalimundi
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 22:49
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Защо в Янтра се ловят толкова риби ... ?

Мнение от kalimundi »

Нека да има и без това не останаха много такива места.
vlax
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 20:35

Re: Защо в Янтра се ловят толкова риби ... ?

Мнение от vlax »

Не разбирам,но искам да си изкажа моето мнение.
За мене това не са отровени риби, или липса на кислород,защото съм виждал няколко пъти когато тровят рибите в реката от заводите/това беше преди 10 ноември 1989 год./
Тогава ми направи впечатление, че не са толкова активни,ЖИЗНЕНИ.
Плуваха с последни сили и устата им се показваха над водата, за да дишат кислород от въздуха, защото във водата беше по-малко.
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”