Най -накрая лодката е на вода.

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Най -накрая лодката е на вода.

Мнение от КАЯ »

Преди доста време бях пуснал тема за самострой на 6-ти етаж.Лодката от близо половин година е готова.

Изображение

Поради различни причини досега не успявах да я пробвам.Ето че и това време дойде.

Изображение

От лодката съм доволен като слон, както се казва.

Изображение

Сина до единият борд.

Изображение

Имитация на качване на човек странично през борда.

Изображение

На гребла.С двигател не успях да я пробвам.Бях взел един Ветерок с нов двигател и на място го разработвах на празен ход.Изгорих 5 литра на почивки и всеки път си палеше от две-три дръпвания.Когато му напълних следващите 5 литра, като каза не , и не иска да запали.Бая дърпане му ударихме.Имам стара болежка на рамото и накрая се отказах.Още ме боли. :( Седи си самотен на балкона и не съм имал време да потърся причината за този отказ.
А.НИКОЛОВ
Мнения: 376
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 8:14
Местоположение: HANIA-KRIT-GREECE
получил Браво: 1 път

Re: Най -накрая лодката е на вода.

Мнение от А.НИКОЛОВ »

и без двигател сте върха!!!Браво!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Най -накрая лодката е на вода.

Мнение от LVitchev »

А бе,станала е и ще ти върши работа.Водата обаче не прощава на дървото,каквото и да е то. :fish5: :fish5: :fish5:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Най -накрая лодката е на вода.

Мнение от КАЯ »

Вичев,сигурно ще ме надживее,а синовете нещо не ги влече риболова/за протокола сега съм на 61/.Сега сериозно лодката не е постоянно на вода,а и не толкова често колкото ми се иска.В руските форуми се срещат данни за лодки които още са в употреба /10-15 г./ боядисвани само с обикновена боя при редовно ползване.Мненията за това дали и отвътре да е с епоксидна смола се разминават, но болшинството смятат, че не е добре.По тази причина отвътре съм я направил с пропитка от ленен безир ,грунд и боя.Може и след време да ми се прииска по-голяма :D /дано да имам и възможността за такава/,макар че не ми се вярва.Казват, че една лодка винаги ти идва малка. :lol:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Най -накрая лодката е на вода.

Мнение от LVitchev »

Така е приятелче,винаги малее лодката след като си я взел.Да ти кажа,стига наистина да е добре безиросана наистина издържа,но почва да почернява и ще го забележиш доста скоро,до една година.Дано да греша и безира и лаковете да са качественни.Надявам се ме разбираш на къде бия :lol: Като ги знам в последно време колко фалшивикати продават,тъпчат кутии с разни боламачи,дето нямат нищо общо с качеството.Проблема идва и от другаде,винаги има места на които трябва да се направят дупчици където да се захване я сонар,я нещо друго,колкото и да се опитва човек да го обезопаси,винаги идва времето когато от вибрациите при транспорт или от двигателя,там винаги има пропускане на водаи винаги започва да работи влагата,колкото и добре да мислим че сме го натъпкали с разни мазила.Безирите хващат повърхностния слой и няма как да влезе и да накисне целия лист шпертплат.Колкото по малко дупчиш по лодката от сега нататък,толкова по-добре .Иначе,щастлив съм когато видя човек тръгнал да прави нещо,може и бавно,но когато стане и го е направил,се кефя заедно с него.Дано сега да имаш и време да я ползваш :fish5: :fish5: :fish5: :fish3:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Най -накрая лодката е на вода.

Мнение от КАЯ »

Прав си и за качеството на някои материали и за предстоящо дупчене.Забравих да оставя монтажни отвори с гайки за тента,то не че забравих но още не съм наясно каква ще е.Така че допълнителни отвори ще има.Ще се старая колкото е възможно да са по-малко.Ако ми умалее сигурно следващата ще е втора употреба стъклопластова с колкото се може по-малка реставрация.Струва ми се , че в този случай времето за пускане на вода ще е по-кратко, а лодката по-качествена.Може и да бъркам. :D
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Най -накрая лодката е на вода.

Мнение от LVitchev »

Хората са казали,не питай старило а питай патило :wink: :wink: :wink: Това е най-удачния вариант,стабилна лодка,реставрираш и караш.Така,дори и да се наложи да направиш някакви промени по нея,става бързо и качественно,водиш се по лодката и тредно се правят грешки.На мене,след като реставрирах напълно старата ми лодка,след първия риболов ми стана ясно че ще трябва да режа :roll: :roll: :roll: Е,не го мислих много,грабнах зегито и на око,като ония индиец дето го дават по Дискавъри,направо нарязах борда на око :lol: :lol: :lol: Е,след това смоли,матове и т.н и т.н,сега ми е удобна и за кльонкане и за тролинг,а в същото време си остана здрава и стабилна.Първото обаче което направих,взех и от картон с неръждаема тънка тел и с малки дупчици по краищата,изградих стената и удължението на седалката,след това с мата и на края с прах от мат и смола,китосване,шлайфане и боядисване,работата стана,все едно лодката така съм я взел :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”