Да спрем токаджиите и мрежарите

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

Знам, че в този форум риболовците на сом, ненавиждат всякаква бракониерска сган, затова ще си позволя да кача този пост и тук. Токаджиите и мрежарите обезрибиха нашите водоеми и сме стигнали дъното.
Някои от Вас ме познават, за останалите ще се представя накратко - пише Ви Стефан Минчев, председател на Спининг клуб Стари видри. Риболовец съм от почти 40 години. Ще обясня защо пиша в тази тема.
Виждате какво е положението по реки и язовири, как наглеците с мрежите и тока ЗАТРИХА водоемите. Това не може да се търпи повече! Ако сами не си помогнем, няма кой да ни помогне!

Крайно време е държавата да вземе конкретни мерки спрямо токаджиите и мрежарите и тези мерки да доведат до реални резултати. Нека опитаме да направим нещо, защото инак след 1- 2 години няма да има никаква риба по реки и язовири и ще показваме рибите само на снимки на децата си....


Ако се криминализира бракониерството с ток и мрежи, отровни и взривни вещества и при залавяне на бракониери, те да бъдат съдени по бързата процедура и
да понесат наказателна отговорност - да лежат в затвора, нещата ще изглеждат по съвсем друг начин Друго си е, ако осъдят на 3 години затвор някой токаджия и кажат за това по телевизията, другите от бранша ще се замислят дали да бият рибата с ток...

За целта трябва да се криминализира бракониерството - Закона за рибарство и аквакултури да кореспондира пряко с Наказателния кодекс и да има ефективни присъди за бракониерство. Това, трябва да го изискаме от властта да стане, и разбира се трябва да имат воля и желание да го направят.
Обществена тайна е, че по места някои от крупните бракониери /токаджии, мрежари/ са хора от властта - има кметове, общински съветници, полицаи. Освен това на много места са в пряка връзка с органите на ИАРА. Плащат рушвети на служители на ИАРА и те ги закрилят и ги предпазват / звънят има да напуснат водоемите преди да пристигне проверката...

Разговарял съм с хора риболовци от високи нива на властта. Също и с представители на ИАРА. Посъветваха ме да изготвя писмо до шефа на ИАРА с конкретна информация за бракониерите. Обещаха и съдействие. За това пиша, с молба да ми помогнете...
От известно време събирам данни за токаджии и мрежари /става дума за големите бракониери/ писах на много хора от форума, подадоха ми сигнали – имам вече изписани 11 страници с имена на бракониери, действащи по реки и язовири.
Ще подготвя писмо до шефа на ИАРА, и ще го внеса при него с тази информация от различни точки на България.

Та целта е да се подадат сигнали /писмено/ до мен, пращайте ми ги на лични съобщения- кои и къде по места са крупните бракониери, с какви протекции и от кого се ползват и т.н.
Ще изискаме от ИАРА да вземат мерки за дисциплинарно уволнение на тези служители, които работят с бракониерите. Има достатъчно съвестни колеги риболовци, които са безработни и могат да си вършат перфектно работата като служители на ИАРА, защото милеят за рибата и природата в България.

Ето още едно предложение до ИАРА - при хайки по водоемите например инспектори и полиция от Варна да проверява в Бургас, Бургаските проверяващи да ходят във Варна, тези от Стара Загора в Пловдив, от Пловдив в Хасково и т.н. защото на много места ИНСПЕКТОРИ И БРАКОНИЕРИ се познават, работят заедно, дори са и роднини или комшии, и всичко се потулва...Тоест с връзки, пари и влияние бракониерите не понасят никакво наказателна отговорност.

Ще систематизирам информацията и ще я внеса официално с писмо до шефа на ИАРА, с посочени примери по места - кои са бракониерите в села и градове, къде действат /реки, язовири, блата и т.н/, евентуално кои служители на ИАРА ги закрилят. Казах ви, че вече от форума на Фишинг мания за няколко дни съм събрал 11 страници със сигнали, пратени ми на лични съобщения.

Още веднъж с риск да се повторя,
ще ви помоля, който има инфо по места за имена на бракониери - токаджии и мрежари, и служители на ИАРА, горски и т.н. които работят с тях да ми ги прати на ЛС. Конфиденциалността на информацията я гарантирам с моето име! Няма да цитирам името на никой от вас, за да не се притеснява после от реакция от страна на посочените хора...
Ще напиша в писмото, че сигналите са по информация на Спининг клуб Стари видри и това го добавям на риболовци от Форума на Фишинг мания. Ако някой държи името му да присъства като източник на информация, може да го напише в личното съобщение до мен.
Много хора ги е страх - по села и градчета, /говорил съм с такива хора/ от браковци и техните закрилници, и казват - "Всички ги знаем, кои са, ама нищо не можем да направим!"
Нека опитаме да направим нещо колеги, защото инак съвсем скоро няма да има никаква риба по реки и язовири...


Ще изискаме конкретни действия от страна на ИАРА и това да ни държат в течение какво са предприели.

Предварително благодаря за инфото, което ще ми изпратите. Благодаря на Л. Вичев, Течо Сома и другите колеги, които ми помагат и на всички които ще помагат и занапред.

Поздрави
Стефан Минчев
Последно промяна от Zander на Вто Ное 15, 2011 11:58, променено общо 1 път.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

Имам идея, ако не обърнат внимание на писмото, да ангажираме телевизии и да направим едно протестно /добре организирано/ шествие със събиране пред сградата на ИАРА и поставяне на конкретни искания към правителство, Парламент и т.н. Ама за това се иска много организация и подготовка....Не, че не може да се направи.... :idea:
Та писмото е само първата стъпка!
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

Искам нещо да уточня, този път ще искам от ИАРА конкретни действия и резултати. Зная, че ще загубя време и нерви, то за сефте ли е така....
Ходил съм на няколко срещи в ИАРА, първата беше през 2004 г. заедно с хора от форума - бяхме 4 човека - аз, Павел Иванов, Цецо Езокс Хънтъра и Иван Пигов. Срещата беше с тогавашния шеф Ерман Занков... Виждах, че всичко е вятър и мъгла...

Писал съм писма, сигнали и какво ли не... Критикувал съм работата на ИАРА, на срещи с тях...А тук във форума съм изписвал тонове писания с критика...и т.н. За 8 години съм загубил много лично време, нерви, средства и какво ли не да се занимавам с тези неща....

Сега повечето са си пак същите в агенцията, но с нов шеф...Ако той има воля и желание да промени нещата ИМА НАШАТА ПОДКРЕПА!
Ходейки по водоемите, гледайки картината там, слушайки оплакванията на нашего брата риболовеца....колко хора ми реват на главата, реших да направя всичко, което ми е по силите да се опитам/-ме да направим нещо...С ВАША ПОМОЩ КОЛЕГИ!!
Надявам се силно, нещо позитивно да се случи. Ще изискам конкретни действия от агенцията, няма да ги оставя така....А иначе, аз мрежи режа и горя, заплашвали са ме и с пушка браковци...ама една птичка пролет не прави.
stomanco
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 23:11
Риболов: тролинг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от stomanco »

Браво, подкрепям с двете ръце идеята
Аватар
abramovich
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 18:31
Местоположение: АРБАНАСИ
получил Браво: 1 път

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от abramovich »

Всичко е много хубаво и ви подкрепям.Но първо трябва да си оправим нашата къща а после и другите.Zander около 2 месеца почти всички елитни състезатели и герои от филмите по хоби тв ловят хиляди бели риби - тъжна гледка. Гледайки ги месните представители от ромски произход сигурно си мислят " щом тия могат да прибират толкова риба, защо и ние да не можем.
Без битка няма победа!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от franko »

abramovich написа:...представители от ромски произход сигурно си мислят ...
Е де,е де.Мангалите,не могат да мислят.Тази сган граби и изобщо,не им пука и не само на тях циганите ами и на всички алчни копелета.
Зандер с теб сме!!
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

franko написа:
Зандер с теб сме!!
Благодаря!

Крайно време е нещо да се направи, да притиснем държавните институции да си свършат работата, за която им плащаме заплати от нашите данъци и осигуровки!

Подготвяме текст на петицията, ще я качим Интернет за подпис, отделно като съм готов със всички списъци и сигнали ще я занеса на ръка на шефа на ИАРА и на Министъра на земеделието. :idea: Ако не вземат спешни мерки, ще организираме протестно шествие /с искания до Парламент, Правителство и Президент/. Тук ще трябва повече време за организация....Задължително ще се търси и отразяване от телевизиите - а повечето от тях умират да снимат разни протести. :idea:

Ще ви държа в течение.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

pancero написа:Zander докато тренирах в фитнеса преди малко постоянно мислех за това с какво може да се допринесе. Много ме кефиш, че милееш за природното ни богатство и мислиш Европейски. Мисля, че можеш в социалната мрежа да направиш едно група по този проблем така един ден ако решим да правим митинг ще имаме десетки хора повече, а и ще има повече информация отделно от тази в форума :idea:
Благодарско!
Във Фейсбук също ще отворим група. Като се наложи да правим протест със сигурност много хора ще прочетат, ще кажат, че ще участват, ама е важно колко ЩЕ ДОЙДАТ! Щото при други протести във Фейсбук има голяма подкрепа, а на площада са много малко хората!
Аватар
brandon76
Мнения: 292
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 15:38
Местоположение: Лунната пътека
дал Браво: 110 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от brandon76 »

Браво Стефчо,похвална инициатива-да смачкаме гадовете :evil:
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

brandon76 написа:Браво Стефчо,похвална инициатива-да смачкаме гадовете :evil:
Крайно време е да ги смачкаме, много ги търпяхме!
Едно от исканията ни трябва да е да дадат възможност редови риболовци да станат щатни сътрудници на ИАРА. И да правят проверки по водоемите. ДА ИМАТ ОПРЕДЕЛЕНИ ПРАВОМОЩИЯ...Тогава ще има реален ефект. Стане ли това, ще търся спонсори, за да се осигурят пари за гориво за тези екипи, и дупе да им е яко на бракониерите!
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

pancero написа:
Zander написа:
brandon76 написа:Браво Стефчо,похвална инициатива-да смачкаме гадовете :evil:
Крайно време е да ги смачкаме, много ги търпяхме!
Едно от исканията ни трябва да е да дадат възможност редови риболовци да станат щатни сътрудници на ИАРА. И да правят проверки по водоемите. ДА ИМАТ ОПРЕДЕЛЕНИ ПРАВОМОЩИЯ...Тогава ще има реален ефект. Стане ли това, ще търся спонсори, за да се осигурят пари за гориво за тези екипи, и дупе да им е яко на бракониерите!
Нали от 1 година се мъча да стана щатен или нещатен сътрудник на ИАРА все ме ебават явно има някой който не му харесва абе те нямат 2 кила бензин да излязът на проверка то е нещо страшно викали са ме поне 5 пъти да вадим мрежа с мяота лодка щото нямат бензин за техната
Винаги се оправдават с липса на гориво. :idea: А иначе купуват нови коли....Ако се вземе счетоводния баланс на ИАРА и отчет за приходите и разходите, могат да се видят приходите им годишно не са никак малки само от билети за любителски и стопански риблолов, да не говорим за парите от Европа, а се оплакват, че няма за гориво... :idea:
Преди 4 години подавах документи в СЛРБ /с данни - имена, егенета, адреси, и т.н./ на хора от нашия клуб да станат доброволни сътрудници и да проверяват по водоемите. Нищо не се случи! Прибраха папката в някакво чекмедже, само ми викаха - Ще стане, ще стане - и нищо не стана :idea:
Последно промяна от Zander на Вто Ное 15, 2011 22:33, променено общо 1 път.
slave.stanshev
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 17:07
Риболов: soooom

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от slave.stanshev »

Зандер то е ясно,че сме с тебе.
Да излеземе с някакво конкретно предложение.
Като например.ИАРА да се закрие като институция,и техните функции да се поемат от
полицията,респекта е друг,правата също.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

slave.stanshev написа:Зандер то е ясно,че сме с тебе.
Да излеземе с някакво конкретно предложение.
Като например.ИАРА да се закрие като институция,и техните функции да се поемат от
полицията,респекта е друг,правата също.
По-скоро да работят ИАРА и Полицията съвместно - проверки, съставяне на актове, конфискация и т.н..
Иначе, ако ги закрият и излязат на улицата толкова хора, броят на браковците рЕзко ще се увеличи.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от LVitchev »

Има пари за пазене,само трябва да се стигне до тях.Както пише по-долу,никои до сега не е повдигнал този въпрос и се мълчи умишленно :idea: :idea: :idea: Прочетете го пак,има Р в абривиатурата на БЛРС,което Р означава РИБОЛОВЦИ :idea: :idea: :idea:

LVitchev написа:
Zander написа:
topsoft написа:Колега, позволих си да пусна линк към темата в друг форум, надявам се, че нямаш нищо против...
Нямам нищо против, разбира се. :idea:
Зандер,прочети и това колега,сега се сетих за тия крадци,написах го на друг колега,но това касае и нас,ние сме в името на това дружество,което е създадено от такива като нас и потдържано от нас,имаме равни права с тия,които го ползват като частно :idea: :idea: :idea:
Всички бази на БЛРС са за ползване от всички ловци и риболовци в РБългария,да си ползвал някоя от тях ??? Наместили са се шепа крадци и манипулатори там,крадът ог десетки години,ползват базите за собствена облага и приходите в по-голямата си част се изпаряват и потъват в нечии джобове :idea: :idea: :idea: Зандера сега,ще напише за тези неща на министъра,да им се отнемат базите,те са на хората които години наред си плащат членския внос и са направени с нашите пари :idea: :idea: :idea: Базите и съоръженията принадлежащи на БЛРС могат да носят една голяма част от парите за опазване на водоемите и издръжката на персонала,но не е така,направиха си полу-частни хотели и си цоцат необезпокоявани години наред,време е да им дръпнем тавичката изпод носовете.Страшна крадлива пасмина се е събрала там,банкети,купони и гуляи с курви,командировки без цел,печен дивеч винаги при посещения на високопоставени миндили - политици и т.н и т.н.Там също трябва да се удари,за да има пари за охранителните органи по водоемите :idea: :idea: :idea:

Кажи го това на Министъра,да се раздуха и от медиите,обади се и на господари на Ефира,те ще спретнат добро предаване за БЛРС и ще видиш какво ще стане,воина в държавата.На тия,трябва да им се направи ревизия на всички имоти,какво,къде,как и на кои е дадено за ползване,ще се шашнете като излезе всичко :idea: :idea: :idea: Никои до сега не е повдигал тази тема,ние сме на фод и прати на господарите същите материали,които ще дадеш на министъра,нека и те го попитат какво ще направи по въпроса.И не само него,Бойко също да го попитат какво мисли :idea: :lol: :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от yankosan »

Zander написа:
Крайно време е да ги смачкаме, много ги търпяхме!
Едно от исканията ни трябва да е да дадат възможност редови риболовци да станат щатни сътрудници на ИАРА. И да правят проверки по водоемите. ДА ИМАТ ОПРЕДЕЛЕНИ ПРАВОМОЩИЯ...Тогава ще има реален ефект. Стане ли това, ще търся спонсори, за да се осигурят пари за гориво за тези екипи, и дупе да им е яко на бракониерите!
Само това да стане...90% от браковците ще изчезнат,кой бит,кой ебан,кой и двете :mrgreen:
Бива да се помисли и за законно носене на оръжие,защото ония не са случайни...
Бях писал преди за Камчия,а там е нещо страшно...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”