FISHING MANIA| НОВИНИ| ОБЯВИ| КАТАЛОГ| АНКЕТИ| КАЛКУЛАТОРИ| ФОРУМ| МАГАЗИН| ТОМБОЛА| инфоПанел
ФОРУМИЗа нас | Контакти | Реклама
* Въпроси/Отговори Дата и час: Съб Ное 29, 2014 4:05

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Дек 04, 2011 20:25 
Аватар

Статус: Offline
Риболов: На плувка и спининг
:) Препоръчайте ми спининг пръчка и макара за щука максимум 250 лв .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 04, 2011 20:47 

pike96 написа:
:) Препоръчайте ми спининг пръчка и макара за щука максимум 250 лв .

Шимано ,Катана. 2,40 м Акция 10, 30 Макара шимано катана. На пъво време нищо друго не ти трябва ,освен конец на Бъркли 0.30. И за воблери и блесни да питаш 2 мата Павки и Юри Тодоров. Те ще те напътят.Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 05, 2011 9:29 
Аватар

Риболов: пуристки
Колега, този "конец на Бъркли" реално е два пъти по-дебел!

"Kато бях в Париж миналатa година, на Венера Милоска й зяпах задника половин час, щот на снимките е все отпред, а задника го няма. Бат Стан

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 05, 2011 11:01 
Аватар

Макарето

Изображение

http://shop.fishing-mania.com/viewreels_3.php?id=8081

Въдицата

Изображение

http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=8305

Дължина според предпочитанията

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 05, 2011 14:40 
Аватар

Ами да попитам за оборотите на макарата колко е хубаво да са.Например на Ryobi Zauber

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 05, 2011 15:18 
Аватар

Риболов: Спининг
Не че много му разбирам все още на спининга, но знам от опитни колеги, че оборотите не трябва да са повече от 5 към 1. Тоест за спининг си трябва нискообортна макара, мачовите с по 6 и кусур към 1 не са подходящи.

Иначе тая сопа на Абу Гарсия и на мен много ми хареса като съотношение на параметри и гарантирано качество спрямо цената и сериозно ще се замисля дали да не си взема една на 2.70 м :mrgreen: Сега съм с Корморан с акция 3-15, но за риболов с по-тежки примамки просто не става. Сбърках като я купувах, но скоро трябва да поправя грешката.

Така и така се заговорихме, искам и аз да попитам нещо - каква е оптималната акция за пръчка от 2.70 м., с която ще се лови щука на блесни и евентуално воблери, но ще се ползва и за джиг от брега с по-леки примамки, да кажем глава 5-6 грама/4 см. силиконче?

Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 05, 2011 15:34 
Аватар

Риболов: Основно спининг
sleepwalker написа:

Така и така се заговорихме, искам и аз да попитам нещо - каква е оптималната акция за пръчка от 2.70 м., с която ще се лови щука на блесни и евентуално воблери, но ще се ползва и за джиг от брега с по-леки примамки, да кажем глава 5-6 грама/4 см. силиконче?

Добър вариант е нещо от порядъка 10 - 30 или 7 - 28 гр. Това ми се върти като идеален вариант.

Поздрави :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 05, 2011 15:51 
Аватар

Благодаря за бързия отговор! Но все пак ми излизат едни съмнения. Сега с 3-15 съм се убедил, че за да се постигне максимална дистанция и добро водене на примамката, тя трябва да е не повече от 10-11 грама. Та в този ред на мисли, 28-30 грама не са ли малко, ако закача някоя клатушка от 23-4 грама например? Смисъл, аз ще я изхвърля, но няма да постигна максимална дистанция.

Попаднах на една обява - ТУК Би ли дал съвет за пръчката - като производител, акция и цена. Това, че е четириделна пречи ли и нарушава ли работата й?

Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 05, 2011 15:59 
Аватар

pike96 написа:
Ами да попитам за оборотите на макарата колко е хубаво да са.Например на Ryobi Zauber

4,6-4,9 ob.

http://shop.fishing-mania.com/viewreels_3.php?id=8082

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 05, 2011 16:06 
Аватар

Риболов: Spin & Relax
7-28 за тези пари не се сещам коя ще е достатъчно стегната, по-скоро бих се насочил към 10-40.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 05, 2011 17:33 
Аватар

А какво е значението дали е 1000 , 2000 , 3000 и т.н .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 05, 2011 17:44 
Аватар

Това е размерът на шпулата, т.е. колко влакно побира. По-малък размер - по-малко влакно. ;) Не мога да конкретизирам примерно размер 1000 колко точно 0.18 побира, но би трябвало да е около 130-140 метра.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 05, 2011 20:52 
Аватар

sleepwalker написа:
... Сега с 3-15 съм се убедил, че за да се постигне максимална дистанция и добро водене на примамката, тя трябва да е не повече от 10-11 грама. Та в този ред на мисли, 28-30 грама не са ли малко, ако закача някоя клатушка от 23-4 грама например? Смисъл, аз ще я изхвърля, но няма да постигна максимална дистанция...

Ако става дума за риболов на щука мисля, че дистанцията не е определящият фактор :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 05, 2011 22:12 
Аватар

Е, винаги си е фактор дали можеш да обловиш 10-15 метра по-навътре, така мисля аз. Ако съм на някоя залята поляна например (на какъвто терен често ловя, но не хващам :mrgreen: ) и на 10 метра навътре е дълбоко 20 см означава, че тези 10 метра ги губя за сметка на предполагаемо ловно поле на гладна щука, намиращо се по-навътре и което за мен е недостижимо. :D Общо взето както и да го погледнеш, колко по-далекобоен е такъма, толкова вероятността да попаднеш на активна риба е по-голям (това последното са си мои умозаключения и не са подплатени с практически опит де, но звучат логично :mrgreen: ).
Теорията за далечното мятане ми се потвърди и в последния излет. Около час облавях един участък от десетина метра брегова ивица около кулата на язовирната стена, сменях силикони всякакви каквито имах, че и блесни мокрих, но нищо. Дойде един колега, и след 10-тина замятания закачи костур - нищо особено, ама риба. Понеже съм зелен в спининга, го гледах целенасочено какво прави, как води примамката и т.н. и когато му удари, бе може би няколко оборота след първото докосване до дъното. Да, ама колегата беше с 2.70 пръчка и с явно по-голяма акция, която му позволяваше видимо еднаквите като размери с моите силикони да ги изтрелва на едни десетина че и повече метра по-навътре. За сведение, удари му на зелен силиконов туистер, каквито аз имам три разновидности. :mrgreen: Явно застудяването на водата е накарало рибата да влезе по-навътре, а аз там не мога да я стигна. Та затова успоредно с чувствителността на пръчката нареждам възможността за далечно замятане сред най-важните фактори.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 05, 2011 22:28 
Аватар

Риболов: на маса
sleepwalker написа:
.... искам и аз да попитам нещо - каква е оптималната акция за пръчка от 2.70 м., с която ще се лови щука на блесни и евентуално воблери, но ще се ползва и за джиг от брега с по-леки примамки, да кажем глава 5-6 грама/4 см. силиконче?

Оптималното е две различни въдици :idea: Не веднъж е хротувано по въпроса . Няма начин ем да имаш дЪ бест кастинг с 24гр. клатуна и да имаш екстра чуствителност с пет грамова джиг глава при това на 2.70м. , при това с ниско бюджетна въдица . На първо четене , единствената такава гега на що-годе прилични парета за която се сещам е старият Скелетор на 2.70м. с тес 7-28гр. , строй МЛ , акция фаст . Другият вариант е да чакаш някоя разпродажба я от Мариян , я от Владунчо :mrgreen:

Серж Генсбург написа:
Снобизмът е като мехурче на шампанско, което се колебае между оригнята и пръднята.

Спинингиста , разширени вени нямааааа !

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа