уред за пробиване на дубки

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
Аватар
kuzmich
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 16:04
Местоположение: sofia

уред за пробиване на дубки

Мнение от kuzmich »

здравейте колеги нека ви покажа моят ледобур не че няма кинти за ледобур но за сега ми върши идеална работа понеже мога да си отварям каквито си искам по размер и вид дупки
Изображение


Изображение


дано съм ви бил полезен
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: уред за пробиване на дубки

Мнение от sharo1 »

Как работи това чудо :shock: ,сподели повече,матеряли,изработка.
То едно време с балтията бъфтааме като луди и се мокриш отвътре и отвън :lol:
Аватар
kuzmich
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 16:04
Местоположение: sofia

Re: уред за пробиване на дубки

Мнение от kuzmich »

:lol: :lol: :lol: :lol:
ами за дръшката всеки има въображение а острието е от ресйор на автомобил на повече от 300-400дупки е и когато го пробвам с пръст дали е остро не е мръднало като бръснач е :wink: иначе дртшката е от аломиний
Аватар
stamen
Мнения: 2269
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: уред за пробиване на дубки

Мнение от stamen »

Колега, с този уред ще се измъчиш на дебел 20-30 см лед, ще думкаш половин час по леда. Още по-голям проблем можеш да имаш при тънък лед - възможно е да го нацепиш с ударите и накрая да гледаш дупката отдолу нагоре, не ти го пожелавам. Предимството на ледобура е че пробива дупка без да нацепва леда, и освен това става бързо. А и самата дупка става с гладък кант, не е като твойта дупка с безброй ръбчета като разбит прозорец. В тези ръбчета влакното ти ще се закача при спускане/вдигане, което е изнервящо, а дори може да се скъса при усилие.
Иначе веднъж и аз по принуда правех дупки с брадва (виж тази тема), но оттогава не съм повтарял, някакси не ме влече да дялкам леда :D ...
Аватар
kuzmich
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 16:04
Местоположение: sofia

Re: уред за пробиване на дубки

Мнение от kuzmich »

stamen написа:Колега, с този уред ще се измъчиш на дебел 20-30 см лед, ще думкаш половин час по леда. Още по-голям проблем можеш да имаш при тънък лед - възможно е да го нацепиш с ударите и накрая да гледаш дупката отдолу нагоре, не ти го пожелавам. Предимството на ледобура е че пробива дупка без да нацепва леда, и освен това става бързо. А и самата дупка става с гладък кант, не е като твойта дупка с безброй ръбчета като разбит прозорец. В тези ръбчета влакното ти ще се закача при спускане/вдигане, което е изнервящо, а дори може да се скъса при усилие.
Иначе веднъж и аз по принуда правех дупки с брадва (виж тази тема), но оттогава не съм повтарял, някакси не ме влече да дялкам леда :D ...

колега не ми се е налагало да дупча такъв лед но никой неказва че се удра с ножа пързаля се по леда и никаде не ми се закача но иначе съм съгласен че с ледобур е по добре и най верочтно ще си закупя но и това върши работа
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: уред за пробиване на дубки

Мнение от sharo1 »

kuzmich написа::lol: :lol: :lol: :lol:
ами за дръшката всеки има въображение а острието е от ресйор на автомобил на повече от 300-400дупки е и когато го пробвам с пръст дали е остро не е мръднало като бръснач е :wink: иначе дртшката е от аломиний
Колега ,базик ли си прайш с нас
,дал си 8 лв за нещо което струва 8ст,
ами 10 замби са ти един ледобур...
Не те знам на колко си години,ама първо попитай,не е обидно,кое как става,тогава пускай теми като ЗАМБА И уред за пробиване на дупки.
Ние ги знаем и може да ти дадем съвет,а така излиза че ти даваш съвет за нещо ново ... :roll:
Не искам да те обиждам или засегна ,нищо лично ,но все едно да пусна тема
то и на царевица се фаща шаран
или както каза един пич
ТО И ОТ ГРОЗДЕТО СТАВАЛО ХУБАВА РАКИЯ
Аватар
kuzmich
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 16:04
Местоположение: sofia

Re: уред за пробиване на дубки

Мнение от kuzmich »

sharo1 написа:
kuzmich написа::lol: :lol: :lol: :lol:
ами за дръшката всеки има въображение а острието е от ресйор на автомобил на повече от 300-400дупки е и когато го пробвам с пръст дали е остро не е мръднало като бръснач е :wink: иначе дртшката е от аломиний
Колега ,базик ли си прайш с нас
,дал си 8 лв за нещо което струва 8ст,
ами 10 замби са ти един ледобур...
Не те знам на колко си години,ама първо попитай,не е обидно,кое как става,тогава пускай теми като ЗАМБА И уред за пробиване на дупки.
Ние ги знаем и може да ти дадем съвет,а така излиза че ти даваш съвет за нещо ново ... :roll:
Не искам да те обиждам или засегна ,нищо лично ,но все едно да пусна тема
то и на царевица се фаща шаран
или както каза един пич
ТО И ОТ ГРОЗДЕТО СТАВАЛО ХУБАВА РАКИЯ

незнаех че така седят нещата може ли да ти поръчам 100бр на 4мм ,100бр на 6мм и 100бр 8мм вместо по 8ст ще ти ги платя на 10ст става ли :wink: не се засягам но незнаеш че всички са толкова напреднали като теб :shock: явно аз съм поизостанал :oops:
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: уред за пробиване на дубки

Мнение от Fisherman66 »

Момци, спазвайте добрия тон, моля..... колегата показва нещо, което си е направил сам... каквото и да е, за него си е ОК... дайте да не го овикваме веднага, а?.... това кой за какво и колко пари е дал (или е можел да даде) си е лично негова работа... ОК?
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: уред за пробиване на дубки

Мнение от sharo1 »

Fisherman66 написа:Момци, спазвайте добрия тон, моля..... колегата показва нещо, което си е направил сам... каквото и да е, за него си е ОК... дайте да не го овикваме веднага, а?.... това кой за какво и колко пари е дал (или е можел да даде) си е лично негова работа... ОК?
Тука става въпрос че си е купил,нещо за много пари,ако беше питал за съвет,можеше и с една бира да мине :lol:
Не искам да го обиждам колегата,,нито да го овикавам,тва е форум за да се споделя,изказвам моето мнение ,ако никой не пише и не изказва мнение,било то и негативно, за кво споделяме нещо изобщо.
Аз като споделям нещо истинско,очаквам и критика,не само похвали,щото инъче дали ще науча нещо ново.
Сега по темата на колегата и В отговор ,на въпроса да си поръча по 100бр от три размера...
незнаех че така седят нещата може ли да ти поръчам 100бр на 4мм ,100бр на 6мм и 100бр 8мм вместо по 8ст ще ти ги платя на 10ст става ли :wink: не се засягам но незнаеш че всички са толкова напреднали като теб :shock: явно аз съм поизостанал :oops:
Не се засягаш ,а пак подходи остро и без точни размери :wink:
П.П.Подробности на лични... :wink:
Поздрави и наслука,Жив и здрав :)
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”