Даряване на кръв-последващи действия от дарителя.

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Владимир
Мнения: 10395
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 493 пъти

Даряване на кръв-последващи действия от дарителя.

Мнение от Владимир »

Интересува ме колко време след кръводаряване,не е полезно да се натоварва физически човек.Става дума за това,че днес дарих кръв(за 3-ти път ми е),трябва да ида на фитнес(така се пада като ден),но чета доста мнения и всеки различно съветва.Лекарките не ги питах,ясно ми беше,че ще казат да забравя за фитнеса в близките седмици :lol: Споделете вашето мнение и опит(който е дарявал и знае),дали едно денонощие е достатъчно да се достигне в състояние на организма,готов за натоварвания от рода на фитнеса.Личния ми лекар каза,да забравя за фитнеса поне седмица.Някои хора споменават ,че 1-2 дни са достатъчни за възстановяване,други пък,че направо влизат в залата още на същия ден...Не,че е болка за умиране,бих могъл да пропусна и 4 тренировки,ама е хубаво да получа повече инфо.Тъй като и занапред(дано да не е за роднини),може да ми се наложи да даря кръв.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Даряване на кръв-последващи действия от дарителя.

Мнение от babydoctor »

Владимир написа:Лекарките не ги питах,ясно ми беше,че ще казат да забравя за фитнеса в близките седмици :lol:
Аз няма да ти кажа такова нещо - организмът сам ще ти подскаже, при всеки е индивидуално. Пий повече течности. Успех.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Владимир
Мнения: 10395
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: Даряване на кръв-последващи действия от дарителя.

Мнение от Владимир »

babydoctor написа:
Владимир написа:Лекарките не ги питах,ясно ми беше,че ще казат да забравя за фитнеса в близките седмици :lol:
Аз няма да ти кажа такова нещо - организмът сам ще ти подскаже, при всеки е индивидуално. Пий повече течности. Успех.
Благодаря ти :wink:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
niki23
Мнения: 210
Регистриран на: Пет Май 13, 2011 16:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 6 пъти
Обратна връзка:

Re: Даряване на кръв-последващи действия от дарителя.

Мнение от niki23 »

Аз две седмици бях доста отпаднал, неможеше и дума да става за тренировка
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Даряване на кръв-последващи действия от дарителя.

Мнение от Павел Иванов »

Владунчо пиле шарено , личи ви че с niki23 не сте ходили в казармата ама много :lol: Значи там какво се правеше ?!? "Даряваш" кръв за два дена отпуска които не се знае га ще ги вземеш . Час след като си "дарил" набиваш уставно крак под жаркото слънце на плаца в строева подготовка докато следващият взвод "дарява" . После привечер , след вечеря , в "личното време" най-спокойно си помпаш на шелезарийте , лостовете и успоредките а не се занимаваш с глюпости да питаш лекарите и съфорумниците :idea: Та предполагам ме разбра ? Един час почивка + един шоколад "Кума лиса" и си ходиш не на фитнес ами де искаш особено на твоите години :idea: Баси гуезльовците сте станали , баси :lol: :lol: :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Даряване на кръв-последващи действия от дарителя.

Мнение от Д-р Флекс »

Нека Владунчо все пак послуща чичо Доктор. Нито го знаем, колко е кекав, нито - колко кръв е дарил... ако му е кофти, дори на чисто психосоматична основа, по-добре да не се напиня... дет се вика, и на другия ден е ден. :idea:

Иначе, батьо ви е дарил кръв сумарно като студент и школник НШЗО сигурно колкото за един централен град в княжество Лихтенщайн, обаче, това не му пречеше да припада всеки път, кога го зореха да става резко от кушетката...така че, пак казвам, полека с тия неща.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Даряване на кръв-последващи действия от дарителя.

Мнение от babydoctor »

Владо, при мъжете количеството кръв е 1/12 от телесното тегло, при жените - 1/13. Така, че, можеш лесно да изчислиш какво си загубил с тези 400 мл. В Грудово като началник мед. служба на полк /ама фазан/ дадох кръв, на другия ден пак се наредих, ама колегите викат - на ти една бележка, не давай - взех бележката и пак дадох, та ми станаха 6 дни. Имах и други 4, та се прибрах в София и за 10 дни пребоядисах 100 кв. м. апартамент от постно в латекс - верно, после една седмица по цял ден си отспивах в казармата. Бях много як, ама далеч не като теб, виждал си ме. Както ти казах, индивидуално е, а и както Флекс-а ти каза, има го и психологическият момент. Пробай се, без да се напиняш преко сили. А и винаги съществува рискът да колабираш.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Владимир
Мнения: 10395
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: Даряване на кръв-последващи действия от дарителя.

Мнение от Владимир »

Павел Иванов написа:Владунчо пиле шарено , личи ви че с niki23 не сте ходили в казармата ама много :lol: Значи там какво се правеше ?!? "Даряваш" кръв за два дена отпуска които не се знае га ще ги вземеш . Час след като си "дарил" набиваш уставно крак под жаркото слънце на плаца в строева подготовка докато следващият взвод "дарява" . После привечер , след вечеря , в "личното време" най-спокойно си помпаш на шелезарийте , лостовете и успоредките а не се занимаваш с глюпости да питаш лекарите и съфорумниците :idea: Та предполагам ме разбра ? Един час почивка + един шоколад "Кума лиса" и си ходиш не на фитнес ами де искаш особено на твоите години :idea: Баси гуезльовците сте станали , баси :lol: :lol: :lol:
Павле,одил съм в казарма бре,имам 3 задръжки по месец в хранителен блок :wink: отпуската от дарените 200мл(по толкова ни взеха) си ги взех,накрая преди уволЧак.Някакви войничета бяха поизгорели нейде из страната,та целия взвод дарихме по малко.На следващия ден изкарах 4 часа с пълно бойно на плаца в Плевен,да чакаме генщаба от София :lol: после ги послушахме какво имат да ни"кажат",още 2 часа и тъй.Тъй,че не си мисли за мен таквиз неща,знам всичко за казармата,включително и за ареста :oops:
Утре отивам да правя крака и рамо,стимулирал си ме яко,да та ева,БЛАГОДАРЯ. :wink:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Даряване на кръв-последващи действия от дарителя.

Мнение от Павел Иванов »

Баси , 200мл. :shock: Ми че това един сок в пласмасова чашка със станиолче отгоре уе :lol: :lol: :lol: Тъй , тъй , нема да се гуезиш , кът удъртееш тогива . Не друго ами болшенството жена секи месец дава кръв в диапазона на едно кръводаряване па освен нерви друго нищо им нема :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Владимир
Мнения: 10395
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: Даряване на кръв-последващи действия от дарителя.

Мнение от Владимир »

Павел Иванов написа:Баси , 200мл. :shock: Ми че това един сок в пласмасова чашка със станиолче отгоре уе :lol: :lol: :lol: Тъй , тъй , нема да се гуезиш , кът удъртееш тогива . Не друго ами болшенството жена секи месец дава кръв в диапазона на едно кръводаряване па освен нерви друго нищо им нема :wink:
Мани па и немрът,аз ако всеки месец губим по толкова кръв,заминавам си :lol:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Д-р Най
Мнения: 1472
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 22:30
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 203 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Даряване на кръв-последващи действия от дарителя.

Мнение от Д-р Най »

То и аз давах един път през ден , а иначе около 7 пъти за пуста отпуска (ко да прайш- бях в поделението на преебаните връзкари :D ) и макар, че тогаз бях млогу илигантен, да не кажа хилав, не съм имал проблем, освен един път, като ме прееба един новобранец, та излезе в отпуск и трябваше да ходя вместо него да копам канал. Припадъци и черни петна пред очите нямаше, но направих много красив кръвоизлив- морав, по 10см нагоре и надолу от лакътя. Та затова бих те посъветвал да се пазиш, Владо.
...есть только миг
между прошлым и будущим,
именно он называется жызнь...
Таралежът е птица упорита. Не я ли ритнеш- не излита!
Аватар
Владимир
Мнения: 10395
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: Даряване на кръв-последващи действия от дарителя.

Мнение от Владимир »

Д-р Най написа:То и аз давах един път през ден , а иначе около 7 пъти за пуста отпуска (ко да прайш- бях в поделението на преебаните връзкари :D ) и макар, че тогаз бях млогу илигантен, да не кажа хилав, не съм имал проблем, освен един път, като ме прееба един новобранец, та излезе в отпуск и трябваше да ходя вместо него да копам канал. Припадъци и черни петна пред очите нямаше, но направих много красив кръвоизлив- морав, по 10см нагоре и надолу от лакътя. Та затова бих те посъветвал да се пазиш, Владо.
Тва с кръвоизлива ми се случи в МВР болница,само,че беше с размер,почти колкото е и дължината на предмишицата ми :?
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Даряване на кръв-последващи действия от дарителя.

Мнение от wertus »

Ся Владко си го знаем....Момче, опиняш една вратна пражола таз вечер и утре си готов за фитнеса, ама без ексцесии, леко като за кондиция само, след това вечерта още една пражола и си готов! :D :D :D
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
dekata
Мнения: 826
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 15:25
Местоположение: гр.Карлово
дал Браво: 3 пъти

Re: Даряване на кръв-последващи действия от дарителя.

Мнение от dekata »

Владимир написа: Мани па и немрът,аз ако всеки месец губим по толкова кръв,заминавам си :lol:
Хората са казали-не вярвай на нещо което всеки месец кърви по пет дни и не умира :wink: То за това жената не е като човека :D
I’m your truth, telling lies
I’m your reasoned alibis
I’m inside open your eyes
I’m you

Sad but true

http://www.snimka.bg/?profile,albums" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
Владимир
Мнения: 10395
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: Даряване на кръв-последващи действия от дарителя.

Мнение от Владимир »

dekata написа:
Владимир написа: Мани па и немрът,аз ако всеки месец губим по толкова кръв,заминавам си :lol:
Хората са казали-не вярвай на нещо което всеки месец кърви по пет дни и не умира :wink: То за това жената не е като човека :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”