Щука на леда на Бебреш

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Щука на леда на Бебреш

Мнение от Бат Стан »

Отиваме значи в събота бойна група на Бебреш. Ледът беше малко рехав, ама налиси носим хавлиите и няма страшно. Подходихме първо със захранване:

Изображение

Ей така е най-добре да се лови, ако питате мен:

Изображение

по едно време между костурите нещо яко ми напъна. Влакното 0.16 обаче се справи чудесно, както и аванса на великата ми макара Дам Куиксел Микролит. Накрая с помощта на канджа успяхме да извадим ето това:

Изображение

Щуката удари на зимна блесна тип "Катафалка", от на Иван Иванов уловистите модели. За късмет се беше закачила за ръба на устата, иначе щеше да прегризе, макар че част от зъбите й ги нямаше заради смяната.
В общи линии беше хубав риболов, кълвяха и костури в размера 15-20 см, но този път бяха по-редки и искаха търсене и биене на доста дупки. Ледът според мен вече е прекалено опасен и не е здравословно да се ходи по него.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Borislav Haralampiev
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 0:16
Местоположение: Sofia

Re: Щука на леда на Бебреш

Мнение от Borislav Haralampiev »

Винаги така става :) Га е най-интересно мен ме няма !!! И добра софра сте направили.
Поздрави за страхотната риба Йотов
ninastefanina
Мнения: 1571
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 23:05
Риболов: На плувка.
Местоположение: София

Re: Щука на леда на Бебреш

Мнение от ninastefanina »

Изображение

Браво бат Стан,много добра зъбатка :wink:
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
dobrikk
Мнения: 663
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: Щука на леда на Бебреш

Мнение от dobrikk »

Яка ледена риба.
Тва е втората щука, за кояти чувам на Бебреш тази зима.
Пък не съм и предполагал, че я има. Друго освен костур и кефал не ми е удряло там, пък бая съм въртял.
Аватар
stefar33
Мнения: 500
Регистриран на: Пон Яну 10, 2011 21:16
Риболов: джиг,спининг,тролинг
Местоположение: gabrovo
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 106 пъти

Re: Щука на леда на Бебреш

Мнение от stefar33 »

евала най накрая нещо сериозно под леда.Поздравления
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Щука на леда на Бебреш

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Поздравления Бат Стан :fish1: абе чини ми се "маломерна" дали не я пусна ? :lol: :lol:
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Щука на леда на Бебреш

Мнение от Бат Стан »

TRANSKI RIBAR написа:Поздравления Бат Стан :fish1: абе чини ми се "маломерна" дали не я пусна ? :lol: :lol:
Планирана е тая вечер да се пусне във врящо олио и да бъде изядена на сирнизаговезническата трапеза.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Щука на леда на Бебреш

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Ух ух завидОх ти направо...аз се трудим над ягнешко :mrgreen: айде да се топят тия ледове и да ги почвам и аз :D
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Аватар
ВАРТБУРГ
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 20:01
Риболов: дзень
Местоположение: София- СЗ

Re: Щука на леда на Бебреш

Мнение от ВАРТБУРГ »

Кой оди-лови. Кой го а стра като мене, да не пропадне изподи леда като мъда из съдрани гащи, моа само да завижда и да са едосва, що неа пошъл. Това неочаквано затопляне ме разкандардиса, иначе бех сбрал панаира за неделен риболов. Дано залади теа дни, та белким неко подобаващо закриване да направим.
http://www.severozapad.org" onclick="window.open(this.href);return false; И те така....
topsoft
Мнения: 409
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 17:30
получил Браво: 1 път

Re: Щука на леда на Бебреш

Мнение от topsoft »

Носеха се легенди за щуки на Бебреш, ма все не ми се вярваше....
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Щука на леда на Бебреш

Мнение от bae »

Чудя се :?: Станиле, колко време трябваше да ти напомням за Бебреш. Представям си ако отидеш на Правец какви ще ги надърпаш :lol: Все пак не забравяй кой е роден там :wink:
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Щука на леда на Бебреш

Мнение от starlight »

Пак сте се представили подобаващо :)
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Щука на леда на Бебреш

Мнение от hrimar »

Лелееее, Станиле, как само ги дърпаш тия мезета и щуклета. Все едно на лед си се родил :D
Вервам, че ако задържи студът само още месец и - я сом, я бела ше окичиш на таз блесна.
Ама нищо де и да не е на тая, няма проблем.
Все така да си ги ловиш - с кеф и лекота.
:fish7:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Щука на леда на Бебреш

Мнение от Бат Стан »

hrimar написа:Лелееее, Станиле, как само ги дърпаш тия мезета и щуклета. Все едно на лед си се родил :D
Вервам, че ако задържи студът само още месец и - я сом, я бела ше окичиш на таз блесна.
Ама нищо де и да не е на тая, няма проблем.
Все така да си ги ловиш - с кеф и лекота.
:fish7:
Еха, мерси Ице, жив да си. Опитите продължават и тая седмица! Само лед да намерим къде има, ама ми казаха 10-20 гьола със стабилно покритие. Поздрави и наслука на теб и Мери!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Щука на леда на Бебреш

Мнение от С. Димитров »

Риболов на Бебреш на 26.02.2012 г. Лед - 3-4 см. отдолу сравнително здрав и около 20-25 см. кишав, отгоре, готов за "сапунисване" при малко по - яко затопляне. Очаквано, при положение, че и в големите студове леда на водоема не беше впечатляващ. Не случайно язовира е замръзвал толкова рядко през годините. Екипажа в състав Симо, Бай Иван Иванов, Гроздан и моя милост има успешно "хиксово" качване на леда откъм устието, където се вливат освен реката и множество пръкнали се от всякъде притоци. Добре, че Гроздан носеше пешня, та не се избаняхме още на влизане. През деня на водоема откъм пътя за Ботевград се пробваха още около 15 риболовеца, които все пак нямаха такива проблеми с качването на леда. Риболов - тегав. Основно рибите кълвяха встрани на устието на 1-1,5-2-3 м. дълбочина, но не и върху реката, още по-вече, че там условията за директна баня бяха налице. Риби се хванаха основно на мормишка на вардевас или на пинки - дребен до среден костур, дребни кленчета, тук там бабушки. Имаше и някои добри кленове на блесна, но не и при нас и до 2-3 кг. дребен-среден хилав костур на мормишка при други изпълнители, всичко до 13 ч. Към 15 ч. останахме само ние на леда. Тръгнахме си към 16 ч., тъй като усетихме, че леда започна яко да се топи, въпреки мрачното време. С отскок, слава богу излязохме на твърда почва от единственото възможно място, встрани на устието без да се намокрим. Днешното и прогнозираното утрешно застудяване, може да даде шанс за още един риболов на този водоем, но за събота или неделя си носете хавлии и наети спасители с лодки. Предупредих!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”